ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2011
DIN: Bulz [BH]
ÎNSCRIS: 31.08.10
AUG-2011
3 AD. + 2 COPII -- v: 12 si 15 [ani]

Minunat, mai mult decat ne-am dorit

Am avut un sejur de 7 nopti all inclusiv, dar pana la urma am constatat ca de fapt era ultraall inclusiv,

am ajuns la receptie in jurul orei 11AM (dupa o calatorie prin Serbia si Macedonia la care voi scrie alte impresii), trebuia sa ne cazeze in 2 camere, o camera am primit-o imediat, a doua pe la ora 13. Am fost foarte multumiti ca nu ne-au tinut in receptie mai mult de 5 minute. La receptie era o doamna ff amabila.

Am preluat camera care era spatioasa, cu toate cele necesare in baie (uscator, sampon, gel dus, sapun, crema dupa dus, balsam par, papuci, halate baie), toate schimbate in functie de necesitati, adica le lasai jos cand voiai sa fie schimbate. Apoi in camera era seif, plasma, balcon chiar si la demisol, minibar alimentat o data la 2 zile, dar daca aveai nevoie de bauturi mai multe puteai sa le iei de la poolbar si sa le duci in camera, era bere la sticla si apa la pet de 2l. Cea mai dotata camera din cate hoteluri am fost. In camera noastra era si wi-fi. Am inteles ca nu functiona decat in zonele publice dar noi fiind aproape de receptie, am avut acest avantaj.

Masa, nu la fel de diversificata ca in Turcia la o singura masa, dar foarte diversificata de la o masa la alta si cinstit noua ne-a placut fff mult mancarea. Este mai europeana si are gust mai bun. La fiecare masa erau gatite 2 feluri de peste, fructe mare, doua feluri pui, porc sau vita, specialitati la gratar, salate, iaurturi, un fel de ciorba, desrturi fructe, prajituri si inghetata. Inghetata puteai sa mananci toata ziua, Intre mese era saorma, si hot-dog, sandwich (scuze nu prea stiu engleza). Copiii au mancat si intre mese dar noi adultii nu. La masa supraveghetor de sala era o romanca din valcea, Maria, ff draguta, si cand doream ceva ea ne explica ce si cum.

Plaja era ingusta si mai stancoasa, dar langa Istion Club era Portes Beach, hotel din acelasi lant hotelier unde noi aveam acces la tote serviciile lor, in schim ei nu puteau veni la noi din cauza ca la Portes era all iar la Istion uall, si plaja la Portes era mai lata si nici nu se stia pe plaja care sezlonguri sunt de la un hotel sau altul asa ca te puteai aseza unde vrei, la fel puteam sa mergem si la piscina lor, dar noua nu ne-a placut ca era mult mai aglomerata decat la noi, Era o zona din plaja mai spre camping unde era foarte mult nisip si daca inaintai spre larg era numai nisip si apa cam de 1.2m. Era inclus si plimbari cu caiacul sau cu hidrobicicleta, oricat doreai si oridecate ori doreai, si o data pe sejur si cu banaba sau cu canapeaua.

Erau doua piscine cu apa mai adanca si una pentru copii., jacuzi, sauna, sala fitnes, biliard, tenis de masa, tenis de camp, strecing, aquagim, pilates.

Animatorii erau foarte discreti, este un hotel pentru liniste, nu este nebunie toata ziua, Seara era muzica live, seara greceasca, karaoke, seara de dans.

Dar la animatie nu e cine stie ce. E liniste.

Era miniclub pentru copii, minidisco, dar copiii nostri fiind mai mari nu au participat, dar si-au gasit ocupatie toata ziua la tenis, biliard, dart.

Bauturile erau foarte bune si foarte variate, metaxa, whiski, votca, sucuri, cocteiluri, bere sticla si halba, ceaiuri, cafele etc. Fresh-urile nu erau incluse.

In cateva cuvinte, noua ne-a placut fff mult, am venit relaxati, si nu am avut motive de nemultumire.Personal dragut, zambareti, lucrau multi est-europeni. Va recomand cu incredere acest hotel.

Obiective turistice: Pestera din Petralona la vreo 25 km, Kalithea la 28 km, farul din Kaposidi la 45 km. Noi atat am vizitat. Voi scrie despre asta un sejur separat.

Trimis de gianimary in 04.09.11 14:02:15
Validat / Publicat: 04.09.11 14:11:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 8972 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gianimary); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Sala de mese din restaurant

• Alte impresii din această RUBRICĂIstion Club Hotel: