ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2011
ÎNSCRIS: 29.08.11
AUG-2011

Foarte nemulțumit

Nu recomandam

daca faceti concediul aici trebuie sa va inarmati cu nervi de otel.

locatia este la strada, unde tiruri, masini, microbuze si toate masinile posibile trec fix prin fata pensiunii si fac un zgomot care trece chiar si prin geamurile de termopan inchise. televizorul trebuie sa il dati mai tare ca sa auziti.

desi au balcon unele camere, plus un frigider, iar pretul este mai mic un pic decat in restul statiunii... nu renteaza sa stati acolo.

mirosul in camere este teribil, iar de aerisit o faceti doar cand plecati din camera pentru ca nu puteti sta de zgomot cu geamurile deschise. pe noi (eu, sotul si bebe) au vrut sa ne cazeze la parter, unde usile la camere sunt cu geam si tot acolo este un living unde toata lumea se uita la tv sau trec la bucatarie sau curte. apa calda... ba te frigi, ba e foarte rece.

noi sincer, am plecat obositi, foarte obositi. cu parere de rau dar asta a fost tratamentul primit, si culmea ganditi-va ca am fost cu bebe dupa noi.

si asta ptr ca era mai ieftin, avea minibar si balcon. plus de asta, la telefon pretul era unul, iar cand am ajuns acolo aerul conditionat era cu plata 15 lei pe zi, deoarece singura varianta este sa il folosesti cand esti in camera ptr un aer cat de cat respirabil.

in concluzie, gazda cam neserioasa, muuuult zgomot.

Trimis de aleks_ro in 29.08.11 23:10:36
Validat / Publicat: 30.08.11 08:39:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: busteni, hotel iri

VIZUALIZĂRI: 1648 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aleks_ro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

krondia*
    [30.08.11 09:32:38]

Eşti sigur că ai stat la Casa Soarelui din Eforie Sud? Eu am fost aici în 2008 şi pensiunea este situată într-o zonă rezidenţială, de case, foarte liniştită. Nu se găseşte la strada principală şi în niciun caz nu treceau pe stradă microbuze, cu atât mai puţin tiruri. Nu există totodată un living comun la parter iar camerele nu beneficiază de aer condiţionat.

Eu am fost foarte mulţumită, pentru 50 de lei/noapte cât am plătit atunci am beneficiat de condiţii mai mult decât decente, curăţenia se făcea zilnic. Gazdele mi s-au părut foarte amabile ia personalul îşi făcea treaba cu foarte multă conştiinciozitate.

Michaell
    [30.08.11 10:01:40]

@ krondia

nu ma indoiesc ca ai putea avea dreptate, dar s-ar putea si sa se fi schimbat unele lucruri in anii care au trecut de cand ai fost tu ultima data acolo, nu? au trecut oricum aproape trei ani... nu trei saptamini??!!

krondia*
    [30.08.11 10:28:21]

@Michaell, tot ce este posibil să se fi schimbat unele lucruri, dar îmi pare greu de crezut că intre timp a fost deviat traficul greu prin acest cartier, străduţa pe care se găseşte această pensiune este destul de departe de drumul principal. Mă întreb dacă nu este cumva vorba de Pensiunea Casa Soarelui din Eforie Nord, cotată la 3 stele şi care se găseşte în apropierea gării, ceea ce ar explica zgomotul şi praful.

[30.08.11 11:55:07]

Judecand dupa pozele afisate pe site-ul oficial al pensiunii Casa Soarelui din Eforie Nord, este foarte probabil ca aleks_ro a fost cazat acolo, in Eforie Nord, si nu la pensiunea cu acelasi nume din Eforie Sud.

Mutat la rubrica "Pensiunea Casa Soarelui [Eforie Nord]" (nou-creata pe site)

In caz ca autorul a fost totusi cazat in Eforie Sud, este rugat sa scire un ecou si vom muta reveiw-ul inapoi la rubrica initiala (Pensiunea Casa Soarelui Eforie Sud)

aleks_roAUTOR REVIEW
    [30.08.11 19:33:08]

scuze. eu vreau sa spun despre pensiunea casa soarelui din eforie nord.

[30.08.11 19:38:19]

@aleks_ro: asa am intuit si noi. Multumiri ptr confirmare

aleks_roAUTOR REVIEW
    [30.08.11 19:46:42]

fara nicio pb. cred ca din cauza pozelor.

raluca.m
    [12.09.11 10:43:46]

Da... am stat si noi la Casa Soarelui din Eforie Nord in aug 2010... si cu aceeasi impresie proasta am ramas si noi.

Aceeasi chestie... ni s-a spus un pret la telefon... ajunsi acolo, am fost pusi intr-o situatie jenanta - "Pai stiti, ca de fapt pretul era mai mare dar am uitat sa modificam pe site... dumneavoastra cat vreti sa dati? " - pana la urma am dat suma mai mare (parca 70 de lei)...

Dupa ce ne-am cazat, am vrut sa facem si noi un dus rapid... prosoape ioc! Am crezut ca au uitat sa puna... dar nu... pur si simplu nu dispuneau de prosoape, nici sapun... (luasem prosoape doar pt fetita la noi, asa ca am fost nevoiti sa cumparam).

Zgomotul f mare, mai ales ca in dreptul pensiunii era o ditamai groapa in care dadeau 90% din masini, si zdranganeau infernal.

Bucataria de la etajul unde am stat (3 sau 4), era utilata cu aragaz, chiuveta... dar ni s-a spus sa nu facem nimic care sa miroasa... eventual doar o cafea un ceai un ou fiert...

[12.09.11 10:47:37]

@raluca.m, asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

aleks_ro, Michaell, raluca.m
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Casa Soarelui: