ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2011
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Thassos

Ne-am intors acum cateva zile din thassos, si vreau sa spun ca nu m-a dat pe spate insula, chiar m-a plictisit. nimic woow.

preturi extrem de mari comparativ cu, cele din corfu, iar insula e saracuta in plaje si peisaje, mult prea aglomerata pt. gusturile mele.

Am stat la hotel coral in skala rachoni sincer, conditiile de cazare lasau de dorit, mai ales ca am platit in jur de 100 euro pe noapte/ junior apartament si am avut doar micul dejun inclus, dar mai bine nu-l mai aveam ca a fost oribil, acelasi iaurt timp de 7 zile, aceasi cereale, si aceasi sunca presata fara gust.

apartamentul nu mai fusase curatat din nainte de a face amenajarile interioare si spun asta in ideea in care aplicele amplasate pe, perete, deasupra patului erau pline de vopsea lavabila si praf.

cleaningul se facea in fiecare zi, ce-i drept, dar nu puteai sesiza, decat dupa asternuturile schimbate, in rest aceasi mizerie.

anyway, insula am terminat-o de vizitat in prima zi, nu prea am avut ce vedea si in plus de asta a fost foarte frig. a plouat, eu am racit inca din prima zi, am umblat toata insula sa gasesc haine groase, abia am gasit un hanorac de la o anumita firma pe care am dat 30 de euro.

daca dincolo in corfu un gyros pita era 2 euro, aici era 3, in fine, nu a meritat sa schimb insula. sunt foarte dezamagita, mai ales ca marea era foarte murdara si plajele la fel.nimic deosebit,dar acum simt ca nu-i nevoie sa mai aleg grecia,creta,rodos,corfu,thasos sunt toate la fel,desi in opinia mea corfu este mult mai frumoasa decat cele enumerate de mine aici .la anu aleg cipru.am obosit sa vad grecia si parca nici nu ma mai entuziasmeaza atat.....

Trimis de aimee in 28.08.11 18:26:30
Validat / Publicat: 28.08.11 19:28:22

VIZUALIZĂRI: 5636 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aimee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.08.11 19:20:04]

Mutat la rubrica "Coral Hotel [Skala Rachoni]" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor.

Cateva fotografii, pentru ilustrarea review-ului ar fi apreciate.

krondia*
[28.08.11 19:48:58]

@aimee, eu aş spune că fiecare insulă este unică, nu se poate spune care anume ar fi mai frumoasă, totul depinde, în opinia mea, de ce aşteptări ai de la vacanţa din acel loc.

Eu am fost atât în Thassos cât şi în Corfu de 2 ori şi Corfu mi s-a părut mai scump. De exemplu, pe o maşină închiriată în Limenas am dat 25 euro/zi iar în Moraitika 33 euro/zi.

Pe de altă parte, eu aş spune că Thassos este o destinaţie mai liniştită, Corfu mie mi s-a părut destul de agitat, în special în zona capitalei şi a obiectivelor turistice. Deci, depinde de ce vrei să faci şi cum vrei să te odihneşti/distrezi.

[28.08.11 19:51:48]

Imi pare rau ca ai avut probleme cu cazarea, dar cum poti spune ca ai vazut insula intr-o zi? Mie nu mi-au ajuns 7!

Ai vazut Marble beach, Paradise beach, Gyola???

Nu te-au impresionat de loc???

Ai fost pe Golden beach? Culoarea apei este asa, comuna?

Te-ai plimbat pe stradutele inguste din satul Theologos, sa-i admiri casele mici, traditionale?

Nu am fost in Corfu, dar cred ca fiecare insula are farmecul ei, cred ca tu nu l-ai descoperit pe cel al Thassos-ului.

[28.08.11 20:13:21]

Sincer, te plang...

Si plang si dupa banii tai pe care i-ai dat pe sejur. Eu am avut doar vacante de nota 10 in Grecia, dar pentru asta m-am pregatit de acasa, facandu-mi ''temele'', tocmai ca sa nu ajung in situatia in cate te afli tu acum. Adica am studiat ce este mai atractiv acolo si ce-mi doresc si permit eu financiar din acele lucruri minunate. Ma mir ca tu nu ai citit despre Thasos, despre care eu consider ca s-a scris fooooarte mult pe internet, comparativ cu alte insule grecesti, in care n-ai curaj sa mergi, fiindca nu stii prea multe.

E adevarat ca daca o compari cu insula Corfu, in care am fost luna trecuta, ca vegetatie sau peisaje este un pic mai jos, dar si la preturi la fel, nicicum nu era mai ieftin in Corfu!

Turul insulei nu trebuie facut doar pe sosea! Daca nu te opresti din loc in loc, daca nu te mai abati de la drumul principal, iti imaginezi ca pierzi esentialul, plajele cele mai frumoase, sunt cele mai ascunse!

Si, daca te-ai plicisit de mare, poti urca si la munte. Eu am vizitat un sat parasit, Kastro, pe varf de munte, am fost la o seara greceasca, in croaziera pe mare, am vizitat fabrica de bijuterii din Limenaria, precum vezi se pot face atatea lucruri placute acolo, dar... trebuie doar sa vrei si sa nu-ti uiti entuziasmul acasa!

mfiloteanu*
[28.08.11 21:05:28]

Pai daca te-ai plictisit de Grecia de ce ai mers acolo?

Si de ce schingiuiesti limba romana?

Eu am fost in 2008 in aprilie de Sfintele Sarbatori Pascale, a fost un pic frig, dar nu mi-a pasat pentru ca am stiut de ce merg.

Turul insulei l-am facut doar pe sosea. In fiecare zi am avut ce face, nu ne-am plictisit. Nu mai tin minte numele vilei unde am stat in Limenas, dar a fost totul foarte bine: camera, curatenia, proprietarul.

Grecia e pentru cei care iubesc istoria, natura asa cum este, cu bune si rele si mai ales pentru cei care inteleg spiritul poporului elen.

Sincer imi pare rau pentru tine...

raduu1972
[28.08.11 21:23:12]

Aimee, - Amfostacolo si eu, in Thassos de doua ori chiar, prima data am stat chiar in Skala Rachoni si vreau sa-ti spun ca nu am avut ceva de reprosat la adresa hotelului sau a Insulei, as spune ca din contra... eu nu vreau acum sa te conving eu ca e frumos ce nu-ti pare tie a fi frumos, nuuu. Este alegerea ta.

Dar in anul urmator am ales insula Zaakinthos iar la intoarcere nu am putut rezista ispitei de a mai petrece inca 5 zile in Thassos... Eu acolo am gasit linistea de care aveam nevoie pentru a-mi reincarca bateriile consumate in tumultosul si haoticul Bucuresti si chiar am plecat super incantat si relaxat de acolo.

In privinta faptului ca ai vizitat insula intr-o zi te-as intreba ce scurtaturi ai ales sau ai gasit... ?

Ganduri bune

[28.08.11 21:39:32]

anul asta a fost full insula. eu eram invatata cu linistea din corfu, poate daca nu ma duceam in iulie in corfu as fi avut alta impresie. cert e ca mie nu mi-a placut deloc insula si ca voi incerca sa descopar in viitor si alte tari. iti respect opinia si ma bucur ca ti-a placut in thassos. dar este opinia mea.

[28.08.11 21:46:10]

nu am pretentia sa imi impartasiti parerea, dar din bun simt va rog sa imi respectati opinia. in ceea ce priveste limba romana am pretentia ca, prin prisma meseriei mele o cunosc suficient de bine, si daca mai strecor din cand in cand expresii din engleza printre frazele postate de mine, este din pura obisnuinta. nu cred ca ar trebui sa fiti atat de critic vis a vis de o persoana pe care nu o cunoasteti doar pt. ca nu este de aceasi parere cu dvs. cred ca din respect ar trebui sa nu fiti atat de subiectiv. nu toti trebuie sa gandim la fel, daca am face-o nu am mai avea personalitate.

[28.08.11 21:49:16]

merg de 6 -7 ani in corfu. am prieteni acolo, si va asigur ca va inselati. este mult mai ieftin in corfu, decat in thassos. spre surprinderea dvs. m-am documentat inainte. nu trebuie sa fiti aroganta, si mai ales sa ma plangeti. incercati doar sa imi respectati opinia, asa cum eu fac de fiecare data cu, cei care scriu aici.

[28.08.11 22:25:08]

observ ca sunteti o persoana foarte inteligenta si tocmai de aceea va adresez rugamintea ca in viitor sa evitati review-rile mele si mai ales sa invatati ca in tot trebuie sa existe limita, respect si bun simt.

[28.08.11 22:25:49]

@aimee,

Cu toate ca mai sus ai uitat in fiecare ecou sa te adresezi pe numele userului respectiv, cum facem mai toti pe aici, eu am priceput ca ecoul despre aroganta imi este adresat mie. Iar acest lucru il consider ca un atac la persoana si cer unui webmaster sa ia masurile necesare, cum prevede regulamentul site-ului.

Nu este aroganta cand observ ca tu platesti 100 de euro pentru o astfel de cazare in Grecia si primesti ceea ce ai spus ca ai primit mai sus! Dar... nici admiratie nu poate fi ,ci doar purul regret ca ai luat teapa.

raduu1972
[28.08.11 22:30:50]

Haideti sa respectam opiniile fiecaruia, sigur nu toti avem aceleasi gusturi.

[28.08.11 22:34:08]

ecoul de mai sus, nu va este adresat dvs., daca ati citi cu atentie ati vedea ca este adresat domnului care si-a permis in nenumarate randuri sa ma catalogheze si mai ales sa ma jigneasca. eunu cred ca am dat dovada de lipsa de bun simt vis a vis de vre-un user de aici. si am rugamintea sa imi fie sters review-ul intru-cat sesizez ca a suparat foarte multa lume si nu inteleg de ce? credeam ca aici ne putem exprima opinia liber si nu vom fi contransi sau jigniti sa acceptam parerile celorlati. se pare ca desi am fost facuta "albie de porci", nimeni nu s-a sesizat si nu s-au luat masuri pt. a stopa acest individ care isi permite sa terfeleasca imaginea cuiva cu atata nonsalanta.

[28.08.11 22:34:26]

Tocmai pentru ca ii respect opinia nu i-am dat nici macar vot cu minus! De fapt nu am dat asa ceva niciodata la nimeni.

[28.08.11 22:38:52]

@raduu1972, perfect de acord cu tine, fiecare are parerea lui, insa dezamagirea fata de o cazare platita scump, care nu a fost asa cum si-a dorit @aimee, nu ar trebui rasfranta si asupra celorlate rubrici, mai cu seama asupra marii, numai 25%! Intr-o zi nu-ti poti face o parere de o insula, iar cele scrise de noi aici, cu bucurie sau la suparare, sunt luate de bune de userii mai noi!

@aimee, si eu cand am ajuns anul trecut in Thassos, am prins primele 2 zile innorate, batea si vantul, dar entuziasmul meu de a fi acolo era asa de mare, ca putea sa si ninga si nu ma deranja!

Nu mi-ai raspuns la intrebarile de mai sus, chiar vroiam sa-ti stiu parerea despre acele plaje... Si, niste poze sa ne arati si noua... plictiseala din Thassos, nu ai?

Vacante minunate iti doresc!

[28.08.11 23:23:33]

@mfiloteanu: avertisment pentru adresare ofensator-jignitoare; ecoul ti-a fost sters, fiind si complet off-topic.

[29.08.11 09:44:52]

Acum sa ma scuzi, dar daca tu nu ai avut un hanorac la tine stiind ca pleci 7 nopti intr-un loc in care altii au spus ca este racoare seara chiar si cand nu ploua, chiar nu poti sa zici ca te-ai pregatit suficient.

Acum sa revenim la faza ca ai vizitat toata insula intr-o zi, iar e cam trasa de par.

Din cate am citit sunt peste 100 Km pe sosea si vreo 20 de localitati. Daca te opreai cel putin 20 de min in fiecare nu cred ca ti-ar fi ajuns o singura zi.

Si mie imi pare rau ca nu ai avut un concediu reusit mai ales ca asteptam 6 sau 12 luni aceasta perioada in care vrem sa ne "rupem" de rutina zilnica si sper ca pe viitor sa ai parte numai de vacante placute.

70cata
[29.08.11 11:14:16]

@aimee,

Ai mare dreptate, este plictiseala mare in Thassos.

Eu in locul tau n-as mai sta pe ganduri si as incerca un Costinesti. Sa vezi acolo cum dispare plictiseala ca prin farmec, cand te duci la plaja de la 7.00 ca sa prinzi loc, iar pe la 10 deja te gadila o tanti din spate cu degetele de la picioare pe la ureche. Poti face si excursii optionale daca doresti sa mergi in apa, vizitand si alte cearceafuri, sezlonguri, etc, sau mai palpitant, te poti feri de skyjeturile care fac slalom printre capete turistilor.

[29.08.11 11:50:35]

70Cata, tu ai dreptate dar nu trebuie sa mai aruncam si noi cu pietre. normal ca nu o sa se compare niciodata Romania cu Grecia. Dupa cum am spus partea trista este ca a avut un concediu ratat.

Totusi aimee ar trebui sa posteze niste poze cu camera de hotel. Este bine de stiut pentru viitor conditiile de la acest hotel.

Cu micul dejun este alta problema. Despre asta s-a discutat foarte mult si aici si se stia ca iti da in aceiasi dimineata acelasi lucruri de mancat. Foarte putine au fost locatiile in care dimineata in loc de oua fierte iti dadeau omleta sau oua ochiuri. Adevarul este ca depinde si de obisnuinta fiecaruia. Daca esti obisnuit in hoteluri de 5* normal ca daca ti-a dat o felie de sunca si un ou la micul dejun ti se pare ca este nasol (si nu ma refer la tine in mod special aimee). Puteati sa va duceti intr-un loc unde nu se servea mic dejun si salvati 10E cu care va luati in fiecare dimineata ceea ce vroiati.

Parerea mea despre Grecia din cate am citit (deoarece anul trecut am fost pentru prima data) este urmatoarea:

ori te duci cu ALL INCLUSIVE si stai fara grija, ori te duci intr-o locatie (vila, pensiune) cu autogospodarire. Hotelurile de 2-3* stele nu mi se par o alternativa decat pentru cei care sunt mai lenesi si nu vor sa faca nimic dar pe de alta parte nu sunt nici pretentiosi.

[29.08.11 12:12:12]

review-ul apartine in totalitate fiului meu de 12 ani, si a fost scris ghidandu-se oarecum dupa celelate postari ale mele. nu credeam ca va starni atatea controverse si va determina multi useri de aici sa recurga la mesaje ofensatoare. am cerut in nenumarate randuri administratorului acestui site ca aceasta postare sa fie stearsa si astept sa se si intample acest lucru.

in ceea ce priveste grecia, am fost de 7 ori in corfu, daca iau in calcul si acest an, si cred ca stiu destul de bine cum merg treburile pe acolo. eu de cand scriu pe acest site nu m-am dat in laturi sa ajut oamenii, care voiau o vacanta in corfu, sa beneficieze de cazare la preturi rezonabile (uneori la pretul unui gyros pitta /persoana/zi). am facut lucru acesta fara sa astept ceva in schimb, cu sufletul deschis si chiar cu, pretul suspendarii temporare a contului meu pe acest site. nu am inteles insa sarcasmul, rautatea si dorinta de a jigni o persoana care nu iti impartaseste aceleasi opinii. dar poate asa-s construiti oamenii... din ura si indiferenta fata de semenii lor.

[29.08.11 12:57:08]

1) nu sunt deloc convins ca e scris de fiul tau, insa vom retrage notele review-ului, cf regulilor curente

2) solicitarea de stergere a articolului este respinsa (in conformitate cu Termenii si conditiile de folosire a site-ului)

[29.08.11 14:30:57]

Daca a fost scris de fiul tau de 12 ani cred ca ai gresit.

Eu la 12 ani imi doream sa merg doar la mare. Cand plecau ai mei la munte practic ma luau cu forta. Acumm sincer prefer muntele si ma gandesc cat de fraier puteam sa fiu atunci.

Ceea ce vreau sa spun este ca un copil poate fi usor influentabil si nu are gandirea logica si echilibrata a unui adult.

[29.08.11 14:53:55]

nu stiu de ce trebuie sa investigam atat de mult si sa pistonam o persoana. e dreptul fiecariua sa gandeasca ce vrea. fiul meu, ca si mine si sotul meu de altfel a fost foarte dezamagit de insula thassos. este opinia noastra. noi suntem neciopliti, si nu percepem frumusetea acestei insule. preferam corfu. da, fiul meu este suficient de matur incat sa distinga intre bine si rau sau intre a placea sau a displacea un lucru. surprinzatoare sunt insa atacurile dvs., si fac referire la userii care au dat dovada de grosolanie, si au postat ecouri, lipsite de cel mai elementar bun simt. eu, am ajutat multi useri, cu informatii despre corfu, dar si sa gaseasca cazare ieftina acolo. multi dintre ei nici macar nu mi-au multumit, dar asa e viata.ASTIA SUNT OAMENII,CU ASTIA DEFILAM.

[29.08.11 14:58:11]

Perfect de acord cu tine@aimee, dar cum o poza face cat o mie de cuvinte, demonstreaza-ne punctul vostru de vedere, sa ne lamurim si noi, sa te intelegem!

[29.08.11 15:45:26]

cred, sincer ca am epuizat subiectul. am postat cateva fotografii care sa confirme ca am fost acolo. mai mult nu cred ca trebuie sa fac.

cred insa ca, daca plateam 100 de euro pe noapte in corfu, as fi beneficiat de conditii de cazare peste nivelul celor din thassos (hotel chandris 3 stele -75 euro/apartment /noapte/corfu). dar am plecat in graba si nu am avut timp sa, sondam piata sa vedem daca putem gasi cazare mai ieftina de atat. am luat teapa, ce-i drept. in limenaria ne oferea cineva cazare cu 35 de euro/noapte /apartament.

[29.08.11 15:49:52]

Da, @aimee, dar ai niste poze frumoase, cel putin 1-4-5-11 sunt de vis! Pe mine una nu m-ai convins de plictiseala si uratenia din Thassos, ci de alt aspect: faci incontinuu reclama mascata la Corfu!

Stii, exista o vorba: "Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"! Si, cu asta cred ca am spus tot!

Vacante minunate numai in Corfu iti doresc!

[29.08.11 16:20:15]

@trandafir1970, este opinia dvs. si desi nu sunt de acord vi-o respect. nu am de ce sa fac reclama mascata insulei corfu, mai ales ca noi am luat decizea de a vizita si alte tari. dar, da in opinia mea corfu este mult mai mare decat insula thassos si iti ofera libertate mai mare de miscare. sunt cateva aqua land-uri acolo, preturile la cazare si produse alimentare (atat la taverne, cat si super marketuri) sunt considerabil mai mici, benzina este mai ieftina, sunt foarte multe plaje neamenajate, nu este aglomerata insula, marea e superba si curata. as putea continua la infinit. un singur lucru mi-a placut in thassos faptul ca era tot verde crud. eu in iulie am fost in corfu si am stat 3 saptamani, nu m-am plictisit. aveti dreptate in privinta fotografiilor, poate ca e si meritul aparatului de fotografiat.

krondia*
[29.08.11 16:22:42]

@aimee, spune-mi te rog, cat era acum benzina in Thassos, eu in Corfu sub 1.7 euro nu am vazut

[29.08.11 16:24:59]

1.78 euro/litru. eu in iulie faceam plinul din dassia sau roda cu 1.59-1.60/litru euro

[29.08.11 16:25:36]

Timp si energie consumata zadarnic, pe aceasta pagina. Ma intreb cui foloseste? Si sincer, am obosit tot stergand mailurile care-mi intra cu fiecare ecou. Voi nu?

[29.08.11 16:29:01]

@georgiana daca ati obosit stergand e-mail-urile primite puteti dezactiva acest serviciu, si mai ales puteti sa nu mai postati ecouri pe "aceasta pagina"

[29.08.11 16:31:47]

@Aimee,

Merci de sfat, cred ca o sa ti-l urmez. Dar ai omis sa-mi raspunzi la intrebarea:

''Ma intreb cui foloseste''?

[29.08.11 16:39:36]

@georgiana ai dreptate nu foloseste, dar e dureros sa observi ca oamenii sunt atat de critici la adresa unei persoane, a carei opinie nu coincide cu a lor, parca sunt setati sa nu accepte si alte pareri. eu sincer vreau sa inceteze aceasta polemica, cred ca am nimerit in locul nepotrivit... printre mari fani ai acestei insule gata sa linseze persoanele care indraznesc sa scrie si altceva decat i love thassos. cred sincer ca nu merita efortul.

[29.08.11 16:44:38]

Nu este meritul aparatului de fotografiat, este meritul Thassos-ului, cu plajele lui superbe, cu marea superba si curata!

Te intrebasem in primul ecou ecou de niste locuri minunate, daca le-ai vazut. Nu mi-ai raspuns!

Stii ce cred? Ca tot review-ul a fost o minciuna: intati te aperi ca e scris corect gramatical, prin prisma meseriei, apoi dai vina pe baiatul tau... nu e frumos!

[29.08.11 16:47:36]

@Aimee,

Eu cred ca tu cam exagerezi.

Noi toti iubim GRECIA! Nu o insula anume, dar, pentru ca iubim si Thasosul, ne doare cand cineva zice ca acolo e urat.

Pe mine personal nu ma vei convinge nici cu un milion de ecouri, ca e asa cum scrii in review. Eu am fost si-n Corfu, si-n Thassos si-n multe alte insule grecesti si impresia pe care mi-am facut-o eu acolo, de-a lungul timpului petrecut, nu mi-o va schimba nimeni.

Dar... e vorba din batarni care spune cam asa:

''Cel destept ceda primul''!

Daca ai un pic de intelepciune, aplica-l, fiind ajutata si de bilantul voturilor tale negative pe care le-ai primit la acest review.

Sincer, la nimeni nu am mai vazut atatea voturi cu minus! (

M. Baciu (Mih)
[01.09.11 16:07:27]

Fiecare dintre noi are propriile experiente si dreptul la exprimarea opiniilor.

O vacanta ratata este un lucru trist.

Dar mai cred ca tot de noi, de fiecare in parte, depinde sa avem vacanta asa cum o dorim. Noi alegem unde sa mergem, noi pregatim voiajul din timp, ne informam etc.

In bagaj nu trebuie sa uitam a pune si buna-dispozitie...

Nu o fi Thassos cel mai frumos loc din lume, dar ca sa il apreciezi corect (nu am gasit alt cuvant) trebuie sa vrei si sa reusesti sa-l cunosti, sa-l simti. Daca ai ochii si sufletul deschise pt frumos e greu sa nu-ti placa.

A face comparatii poate e greu de evitat (poate), dar nu e obligatoriu. Ba chiar nu e necesar pt ca te impiedica sa admiri ceea ce e in imediata ta apropiere.

Nici chiar turul ultra rapid pe o zi ploioasa + raceala nu explica impresia proasta despre Thassos. Cred ca e starea de spirit cu care s-a facut drumul spre Thassos si cu care s-a debarcat pe insula...

Din experienta lui @aimee, nu Thassosul a pierdut si nici cei care au avut parte de vacante frumoase acolo...

maryka
[02.09.11 19:27:03]

@aimee

Sincera sa fiu, dupa tot ce s-a scris aici, nu se poate decat sa-mi para rau de o vacanta nereusita, e mare pacat sa nu simti libertatea unui concediu, dar depinde f. mult si de asteptari. Pe viitor, vacante mai placute!

razv
[10.09.11 16:07:38]

@aimee are acelesi drepturi ca si voi. Daca voi puteti sa spuneti ce ganditi, fara sa fiti jigniti, ea de ce nu poate? Oare libertatea de a scrie ce simti apartine, doar unora dintre voi? Cat despre schingiuirea limbii romane, userii care aduc in discutie aceast lucru, ar trebui sa isi reciteasca ecourile. La o scurta analiza pe texte, vor observa ca, chiar si ecourile lor contin greseli voite sau nevoite de exprimare. Credeam ca acest site este destinat impresiilor de, si despre vacanta si ca nu stam sa judecam greselile de ortografie aparute in urma unor mici neatentii. @aimee imi pare rau ca nu ai avut parte de o vacanta reusita. multa bafta! si nu uita proverbul: "gura lumii, sloboda! "

xAmeliax
[24.10.11 20:35:18]

Buna tuturor. Este prima data cand intru pe acest site si sper sa nu fac vreo prostie, dar as vrea sa te intreb, @aimee, la ce pensiune din Corfu (in afara de vila Ariana, nu merg acolo cu niciun pret, am fost si experienta a fost total neplacuta) ai fost tu? as vrea sa organizez cu niste prieteni o miniexcursie de pasti, anul viitor, daca m-ai putea ajuta cu un sfat ar fi super o seara buna

70cata, aimee, expertu, georgiana, M. Baciu (Mih), maryka, mfiloteanu*, raduu1972, razv, trandafir 1970, xAmeliax
Alte impresii din această RUBRICĂCoral Hotel: