ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2011
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 27.08.11
AUG-2011

Nu merita 3 stele

Am postat mai multe fotografii pentru ca lumea sa stie unde merge, desi nu se vede totul in fotografii, cum ar fi terasa de plastic de la piscina rupta si decolorata, sau rugina din piscina sau balustrada ruginita sau tencuiala cazuta mucegai etc, la restaurant nu am putut face si asa se uitau lung toti.

Nu merita 3stele hotelul pentru ca este foarte vechi comunist, nu e renovat deloc, piscina este simpla veche murdara de la brazi cum curge, sezlonguri rupte, umbrele decolorate si la pool bar servire in sictir, la receptie engleza foarte putin stiu, mai bine romaneste dar cand vede ca esti roman te trateaza si mai rau, mancarea a fost zilnic aceeasi si multe sosuri si carne de pui reincalzita, putina comparativ cu alt hotel unde am mai fost in albena, nu am avut peste sau paste gratar niciodata, jalnic oricum.

Consider ca a fost un all inclusive light la ceea ce ne-au oferit ei, si cu program scurt totul, la piscina de la 10 la 18 aveai bere cola si soda, bauturi alcoolice, nici macar apa nu dadeau, cafea sau ceai doar cu program de la 16:30 la 17:30 si la micul dejun in restaurant puteai bea suc sau cafea ceai, peste tot te serveau in sictir deja a treia oara cand mergeai la pool bar dupa bautura, puneau in pahar mic se zgarceau la tot, la lobby bar seara era deschis pana la ora 22:30 si daca trecea un minut iti arata ceasul ca ai depasit deci platesti, prima zi cand am ajuns pana la ora 14 nu au vrut sa ne dea bratarile si ne-au dat doua cartoane care erau valabile cica peste tot dar nu recunostea nimeni nimic chemam sef de sala scandal? de la receptie doar ne-au dat astea, am platit majoritatea in concluzie.

Camera era mare spatioasa cu ac, tv color, un mini pat fotoliu, dulap mare, curata, zilnic veneau si faceau curat femeile de servici, baia marisoara curata, atat a fost bun si foarte aproape de mare, se vedea de la receptie marea.

Parcarea marisoara gaseai loc si nu plateai, cam intunecata seara asta e. e scumpa lumina, comparativ cu alte hoteluri din statiune asta era uratel, iar mancarea foarte rea si zilnic aceeasi numai cartofi am mancat orez era fiert alb simplu lipicios fara gust, ciorbele mai oribile decat la cantina sau spital, multe salate cu maioneza, friptura de porc si pui a fost tot timpul dar reincalzita, prajituri gretoase cu creme aceleasi zilnic, un compot amestecat cel de azi cu cirese si a doua zi impreuna cu cel de piersici, laturi mda. Pe fructe stateau mustele si erau putine doar prune banane portocale si uneori struguri sau pepene, foarte simplut si putin pentru un all inclusive! Unii se plangeau ca au gasit nisip in midii de doua ori ne-au dat midii, majoritatea erau romani si se plangeau de conditii in general vorbind.

Trimis de kiki_n2010 in 28.08.11 12:46:22
Validat / Publicat: 28.08.11 13:50:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: magnolia albena, slavey nisipuri

VIZUALIZĂRI: 2456 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kiki_n2010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina si se vede hotelul in spate

[28.08.11 13:51:38]

@kiki_n2010: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

kiki_n2010
Alte impresii din această RUBRICĂAmbassador Hotel: