ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2011

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 1 MIN

Sudul Italiei superb, mai frumos ca orice in Europa

buna

am petrecut 2 saptamini in oraselul Scalea (statiune turistica doar in August cind se aduna 30000 turisti am inteles) pe malul marii Tyreniene, linga muntii ce strajuiesc cel mai mare parc din Italia polino. Ne am cazat la Vila Alba Rosa (am luat sejurul de la o agentie din Baia Mare ***, puteti vedea acolo poze etc).

Apartamentul f frumos dadea spre o gradina tropicala, era mirific... Noi suntem cu marea si am umblat mult dar e mai frumos ca oriunde in Europa, mare limpede, cristal, plaje libere la greu, nisip vulcanic, stromboli, ...

Eu am aflat de la un prieten din UK de destinatia asta m am uitat pe scalea info un site despre zona si hai. Preturile sun minuscule, de e inca cotata zona ca un fel de paralia caterini a lor da... italienii sunt cam snobi, mie mi a placut atmosfera aia de vama veche de inainte de 89, preturile la fel si faptul ca am gustat din atmosfera Africii in europa, suuuperb... Dan

Trimis de culita in 22.08.11 22:06:26
    Validat / Publicat: 23.08.11 07:17:24
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

VIZUALIZĂRI: 3856 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (culita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.08.11 07:16:12]

@culita: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Asa cum scrie in mai multe locuri pe aici, mentionarea agentiilor este interzisa (si) pe acest site, fiind considerata reclama. Vezi, de exemplu, textul scris cu rosu mai jos.

Iar, un set de fotografii, ar fi mai mult decat apreciate pe saitul nostru!

[23.08.11 09:44:11]

Erau campinguri prin zona?

Nicu
    [23.08.11 12:57:05]

Propun aceasta melodie. http://www.trilulilu.ro/donna_angi/209961b8611dea

[23.08.11 13:02:21]

Adaugat melodia propusa. Daca autorul are o alta preferinta, se poate schimba.

[23.08.11 18:41:36]

[@cathzel]: da erau si erau super

[23.08.11 19:36:48]

pt poze scrie vila alba rosa pe google primul rezultat care apare e locul in care am stat...

[24.08.11 14:01:52]

Multumesc pt informatii. Doar la anul sper sa ajungem pe acolo, dar ne cautam din timp un traseu, vom merge cu cortul.

O zi frumoasa tuturor.

[24.08.11 14:12:59]

Cum de a fost asa de ieftin sejurul (inclus avionul, nu?).

Fiind aproape de Sicilia, Napoli, oare este o zona sigura de mers cu cortul? Ai auzit pe acolo de probleme dubioase cat timp ati stat?

[24.08.11 20:34:56]

prietena mea era si ea infricosata de mafia, etc dar crede ma servicii mai bune si oameni mai amabili... e putin ca o intoarcere in timp...

[26.08.11 14:58:53]

Deja am cautat pe net campinguri; m-ai convins, va fi destinatia noastra pentru vara 2012.

[26.08.11 19:41:46]

daca te intereseaza mai multe scrie mi pe privat - editare webmaster

[26.08.11 19:44:37]

Nu este indicat sa-ti lasi adresa de mail pe un sait public.

Poti in schimb sa o trimiti prin PM (mesaj personal).

[27.08.11 17:03:43]

e ok si aici, abia mai afla si restul lumii despre locuri minunate. Daca poti sa-mi dai cateva localitati /sate, unde ar fi bine de stat, cu plaja aproape, frumoasa, ca sa ma orientez dupa campinguri; Ati vizitat Sicilia? Sau Napoli?

[29.08.11 20:17:52]

e de vazut san nicolla arcella, insula cirella, tropea neaparat, in legatura cu campingurile sunt f amenajate, dar ca pret... uita te pe linkul pe care l am scris si compara... cred ca iesi mai bine... daca iti place muntele poti face rafting... mie mi a placut la greu...

[29.08.11 20:35:16]

linku era vila alba rosa scalea, scuze...

cristy1200
    [24.05.15 15:13:02]

@culita - Buna ziua

Va rog sa detaliati modul in care ati ajuns din Romania in Calabria si mai precis in Scalea. Multumesc

cathzel, cristy1200, culita, Nicu
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Calabria: