ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2011
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 18.08.11
AUG-2011

Binisor cred ca se putea mult mai bine

Am plecat din Bucuresti pe la ora 6.30 prin Giurgiu. La vama am avut noroc nu am stat mai mult de 20 de minute.

Drumul a fost bun, destul de liber si am ajuns bine tinand cont ca am avut GPS dar cred ca ne descurcam si fara.

Am ajuns in jurul orei 12 si domnisoara de la receptie a fost tare draguta ne-a pus bratarile ca sa putem servi pranzul si a spus sa revenim la ora 14.

Nu am servit masa deoarece noi mancasem pe drum, dar am fost la plimbare si am observat ca zonele verzi erau foarte bine ingrijite, locul de joaca pentru copii era bine amenajat si cu personal tare dragut.

Ne-am cazat in camera 168 chiar la nivel cu plaja (et 1), am cautat ceva camera deoarece de la receptie trebuia sa cobori 4 etaje ca sa ajungi la etajul 1.

Camera era frumoasa, mare cu un pat dublu in care aveau loc lejer trei persoane, un pat de o persoana si un patut de bebelus. Noi am fost 4persoane, 2adulti si 2 copii, unul de 8 ani si al doilea de 1an si 9 luni.

Nu am folosit patutul deoarece eu am dormit cu copii in patul mare si sotul in cel de o persoana. Sifonierul era mare si foarte util.

Noptierele nu le-am folosit deoarece daca le deschideai miroseau a mucegai. Lenjeria si prosoapele erau curate, camera deasemenea era curata.

Baia era mare, wc curat, dar de fiecare data cand faceai dus se infunda scurgerea din cadita dusului, sotul meu nu a rezistat mult si a doua zi a desfacut ceva pe acolo si a reusit sa o desfunde.

Un mare minus este lipsa frigiderului care ar fi fost tare util.

Piscina foarte frumoasa, marea fara alge curatenie pe plaja. Barul de pe plaja foarte bun chiar daca sucurile erau slabute si paharele de plastic micute mai ales daca beai bere. Bautura nu pot sa o descriu mai amanuntit deoarece nu sunt deloc cunoscatore

in acest domeniu, dar sotul meu care nu a baut decat rom a spus ca era bun ca nu era botezat.

Barmanii erau toti draguti si te intelegeai cu ei destul de bine.

Am lasat la urma sa povestesc despre mancare deoarece la acest capitol am fost putin dezamagita.

Noi ne-am descurcat binisor deoarece nu suntem foarte pretentiosi, dar pentru cea mica greu sa gasesti ceva. Stau prost la meniul pentru copii si este pacat pentru ca vin multi turisti cu copii mici.

Dimineata gaseai diverse foetaje, cascaval (care noua personal nu ne-a placut), parizer sub diverse forme care nu era prea aratos, omleta, ou fiert, cereale diverse, gemuri, miere, unt, un fel de cozonac, fructe, iaurt, lapte si cam atat mai tin minte.

La pranz gaseai 3,4 feluri de ciorbe sau supe, nu stiu cum erau deoarece nu am gustat decat din supa de pui cu taitei care era prea sarata, diverse salate, piure din fulgi de cartofi, varza cu carne, sarmale, chiftele, orez, pui cu diverse sosuri. vita cu sos (era buna), peste, cartofi prajiti, cartofi taranesti, conopida cu smantana (mie mi-a placut), broccoli si multe altele.

Mancarea nu era de foarte buna calitate, (la nivel de autoservire), dar cred ca nu puteai sa mori de foame sigur gaseai ceva care sa te multumeasca. Fructele nu lipseau de la nicio masa. Prajiturile si inghetata noua ne-au placut.

La cina se repetau meniurile de la pranz poate mai aparea ceva in plus.

Pentru noi a fost o vacanta frumoasa si am fost bucurosi ca nu s-au imbolnavit copii asa cum auzisem.

Trimis de mariusarm1969 in 19.08.11 23:09:16
Validat / Publicat: 20.08.11 08:59:05
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1863 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariusarm1969); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.08.11 09:00:32]

@mariusarm1969: bun review-ul, multumim pentru impresii.

• Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: