ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2009
JAN-2009
[?] AD. + 2 COPII

Către satisfăcător

Prospaturi de la Baia

Hotel nou, cu pretentii... /incepatori...

Arata bine pt. ca este nou, insa nu merg lucrurile cum trebuie inca, personalul este nou si parca nu-si gasesc ritmul: am asteptat cateva ore pt. a ne amenaja patul copilului (daca va puteti da seama ca se facuse ora 23 si inca nici nu aveau de gand, abia dupa a patra solicitare cu scandal la receptie s-a rezolvat problema).

La restaurant, dupa prima ora nu mai sunt prajituri, la piscina nu sunt suficiente umbrele (inca mai aduc pe ele in fiecare zi), nu sunt umbrele nici pe ponton (este doar soare)

In prima noastra seara aici a luat foc instalatia electrica de sub ponton

Este foarte aproape de Lara Beach si cei care primesc camere pe partea respectiva se vor delecta cu fumul si galagia de la acest hotel

Family room este o camera standard in care mai exista un pat si o sofa. Camelele de la etajul I si II sunt fara balcon.

Animatia prezenta doar pe statul de plata

Trimis de roger in 17.06.09 14:32:15

VIZUALIZĂRI: 2691 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roger); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hol receptie
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 108.00 EUR pe cameră

robgg04
    [20.06.09 09:09:40]

M-am intors pe 19. 06. 09 de la hotelul Baia Antalya. S-a dorit a fi o excursie de 5 stele cu servicii de 6 stele. Nici vorba. Este un hotel de 4 stele clar. Dupa ce am schimbat 4 camere (aveam family room despre care auzisem ca ar avea 45 mp si 2 camere) am ramas in prima camera, cu vedere la intrarea in hotel. O camera galagioasa (din cauza unor ventilatoare de la restaurant). Noi am cumparat o camera cu vedere la mare dar se pare ca pe voucer nu aparea aceasta specificatie asa ca ne-am pomenit intr-o camera cu vedere la strada. Pe site-ul hotelului este specificat ca 80% din camere au vedere la mare. Nici vorba. Cred ca 50% au vedere la mare. Pentru a beneficia de vedere la mare trebuie specificat pe voucer. In fine, am fost cazati intr-o camera in care nu era un bec la baie (am anuntat receptia si mi-au raspuns ca nu cred, dar nici macar nu au verificat), pe balcon nu era montat becul (a trebuit sa aranjam firele pentru a nu se curenta copiii), deasupra dulapului era rupt rigipsul (probabil cand au bagat dulapul la locul lui au fortat si s-a fisurat rigipsul, destul de urat). Rusine pentru un hotel care s-a deschis oficial pe 01.06.09. In primele zile a fost mancare foarte buna, dar in ultimele 3-4 zile s-au imputinat felurile de mancare, nu prea aveai ce sa mai ei. Parca se orientasera ce se mananca si nu faceau decat acele feluri de mancare. Erau momente in zi cand nu aveai ce sa mananci. Erau inchise toata restaurantele. Spun asta pentru ca intr-o zi am fost intr-o excursie si cand ne-am intors morti de foame, pe la ora 17. 05 nu am avut ce manca. Se vede ca nu si-au intrat inca in ritm. Mai au mult de lucru. Punctele lor tari sunt: piscina si plaja. Hotelul este normal pentru 4 stele in Romania. Am dorit mult sa merg in Turcia dar sunt extrem de dezamagita. Nu mai calc pe la ei. Sunt destule locuri in lume unde sa te simti bine, fara sa-ti fie inselate asteptarile. Din cauza stelelor pe care si le acorda singuri nici un lant hotelier mare nu are deschis hotel la ei.

ratiualina
    [21.06.09 13:18:55]

buna,

sa inteleg ca family room nu sunt formate din 2 camere... asa cum scrie si in prezentarea hotelului?? incredibil... nici umbrele nu sunt??? dar seara sunt spectacole? cu fructele cum stau? nu pot sa cred ca nu se ridica la nivelul la care ma asteptam. deci, o sa fiu dezamagita... . vrem mai multe detalii...

florin.iaru
    [21.06.09 22:25:42]

Suntem un grup cazati in 15.06.2009, acum suntem la Baia Hotel Lara.

Este o dezamagire totala.

Camerele le-am obtinut foarte greu, au fost schimbate de 2-3 ori dar vedere la mare in proportie de 20%, avem generatoarele de AC, ventilatoarele de la bucatarie,curtea interioara la care se mai construieste ( sudura, flexuri,ciocane etc) la etajul 6 se face curatenie dela ora 13.00 cand consider ca trebuie sa ne odihnim , la piscina la ora 13.00 se tunde gazonul cu doua masini foarte zgomotoase- probabil sa nu adormim-nu avem umbrele, mancarea este cam aceeasi, bauturile nu sunt ptr un hotel de 5 stele cu UAI, nimic de baut la plaja pana la 10.00, un singur WC pe plaja, la cazare primiti 3 fluturas ptr fotografii dar numai o poza este gratuita restul contra cost cum sunt si bauturile straine.

TEAPA......... Hotelul cred ca 3 stele cu + merita

Agentiile nu sunt vinovate ptr vanzarea biletelor, dar daca aveti posibilitate SCHIMBATI LOCATIILE

Noi mai avem citeva zile, si scapam - VAI DE CEI CE VOR VENII !!!!!!!!!

ratiualina
    [21.06.09 22:33:19]

Ce fel de bauturi sunt? Si care ar fi cele de 5 stele? Spuneti-ne mai clar ce este acolo ca sa intelegem si noi... Se fac gratare? Vrem detalii... . pls.

rogerAUTOR REVIEW
    [22.06.09 16:48:53]

alina,

iti raspund punctual:

bauturi sunt pepsi si gama de la dozatoare,

alcoale garone, borzoi votca, tequila, wisky, rom havana club, un fel de bayleys de-al lor...

gratare se fac la prinz si seara dar in interior si miroase a peste de la 2 etaje.

cu family room au muscat-o multi(inclusiv noi cu 3 adulti + 1 copil ce face 13 ani in iulie am primit o camera standard + 1 pat +sofa transformata in pat), ni s-a spus ca alea cu 2 camere sunt family apartment: alti bani alta distractie( cineva zicea ca a cerut special apartament, a platit si tot camera standard i-a dat, eu am auzit doar discutia cu agentia si nu stiu cum s-a rezolvat)

pe voachere nu apare tipul de view si ei atunci spun ca e land view(asta am aflat si de la altii) dar noi am reusit sa primim un fel de partial sea view

spectacole sunt ceva acrobati chinezi, altii cu shaolin, altii ceva mongoli, muzica live de 3 ori pe saptamina dar animatia hotelului e foarte slaba. pina si lara beach avea ceva mai frumos organizat(beach party, petrecere pe ponton....

nici kids party=miniclub nu e in fiecare seara

fructe sunt destule dar la prajituri stau mai slab(asa zic fetele mele!)

pentru alte detalii mai intreaba-ma

ioana2010
    [23.06.09 19:50:26]

Am fost la Hotel Baia Lara in perioada 13-20 iunie 2009 impreuna cu copilul de 10 ani. Totul era nou, impecabil de curat. Camera foarte mare mobilata simplu dar cu gust, paturile foarte bune si curatenie ireprosabila.

mancarea foarte buna (cu gust european) la bauturi mai slabut

Plaja curata, apa clara.

Piscina foarte mare si cu multe sezlonguri, umbra prea putina.

Raport calitate pret foarte bun.

Il recomand dar la pretul de acum.

[24.06.09 22:04:33]

ioana2010, florin. iaru - ar fi super (si in orice caz mai relevant ptr hotel) daca ati scrie review-uri independente (in care aveti posibilitatea sa si dati note hotelului; pe baza acestor note se va calcula automat media hotelului, medie cu care acest hotel este listat in clasament).

Pentru a adauga un review nou (in care puteti de exemplu, sa copiati ce ati scris aici), apasati acest link http: //amfostacolo. ro/rev_add. php? id=2531

[25.06.09 07:54:32]

Fotografia cu camera este Family room?

Noi o sa mergem de pe 27 iunie. O sa postez poze dupa aia si tot tacamul. M-am interesat si e putin cam tirziu sa schimb hotelul. Mai bagati poze. Deci ca sa inteleg mai bine, fara land view, sea view dar numai de la etajul 2 in sus si care ar fi camerele catre Lara beach care e galagios?

rogerAUTOR REVIEW
    [25.06.09 09:21:53]

poza e de la camera family

camerele de la etajele 1 si 2 sunt fara balcon, celelalte au balcon.

sunt camere family si land si sea view

cele catre lara beach sunt land view in corpul de cladire alaturat lara beach

[25.06.09 10:01:02]

Rusi ceva pe acolo? Ce turisti predomina? Camera nu e rea, pare destul de mare mai ales ca ai 3 paturi si o canapea si mi se pare ca seamana cu cele de la Rixos Premium Belek. Stii cumva care sunt camerele galagioase dinspre frigidere generatoare si instalatia de aer conditionat?

robgg04
    [26.06.09 14:27:05]

In poza este o camera family [si nu una standard!]. Are 3 paturi (unul mare matrimonial, unul de o persoana si o canapea.

Sunt foarte multi rusi. Toate animatoarele vorbesc rusa.

Frigiderele nu sunt galagioase. Aerul conditionat nu este galagios. Au un sistem de ventilatie intern prin pereti, bun. Camerele land view au vedere la ventilatoarele de la restaurant si sunt galagioase. Camerele land view dinspre lara hotel sufera din cauza fumului de la gratarul de pe terasa hotelului.

Solicita la agentia de turism sa-ti specifice pe voucher sea-view. Neaparat!

gabriel_spm
    [01.07.09 09:23:22]

Salutari. Mare rugaminte. Am ceva probleme cu agentia de la care am luat un sejur la acest Hotel. Datorita parerilor celor care au fost acolo am solicitat sa imi schimbe hotelul sau sa reziliez contractul. Pt. ei cica e la fel si vor sa imi opreasca un procent (mai sunt 50 zile pana la sejur). Cum fac sa vorbesc la un telefon sau pe o adresa de messenger cu cineva care a avut efectiv sejur acolo? Multumesc

[05.07.09 08:41:39]

TEL: 0745.342.874. Stai linistit si NU schimba nimic. E al 4 an in care merg in Turcia.

florin.iaru, gabriel_spm, ioana2010, ratiualina, robgg04, roger, tubi
    Alte impresii din această RUBRICĂBaia Hotel: