ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2011
    AUG-2011
    2 AD. + - COPII -- v: -

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Merita mers acolo

Hotel de 5 stele, camere imense, de calitate, curatenie ok. Am avut all inclusive, cu mancare ok (mai putin supele).

Plaja este f. aproape (e drept ca platesti cate 5 leva - aprox. 2,6 euro- pt. o umbrela si alti 5 leva pentru sezlong).

In totalitate este un loc OK, va recomand!

Trimis de Ukika* in 17.08.11 15:52:46
    Validat / Publicat: 17.08.11 16:57:17
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Hotel Magnolia

VIZUALIZĂRI: 1911 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ukika*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vedere spre mare, din balcon, et. V.
    PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[17.08.11 16:01:50]

@Ukika

Apreciem faptul ca ai decis sa ne impartasesti din experienta de vacanta si mai ales sa acorzi note serviciilor de care ai beneficiat, ne-am fi bucurat daca aceste informatii ar fi fost amplificate de scurte comentarii (care ar putea include review-ul in concursul saptamanal cu premii) ne dorim sa citim cat mai multe informatii care ne pot (sau nu) determina sa alegem aceasta destinatie de vacanta.

Cateva fotografii poti atasa reviewului?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    stelianbirea
    [18.08.11 06:36:10]

Buna ziua, suntem o familie din Bucuresti si avem rezervata camera dubla cu vedere la mare pe 5 septembrie. Dumneavoastra sunteti prima persoana care posteaza un comentariu despre acest hotel, de aceea v-as ruga sa dezvoltati putin vis a vis de drumul prin Bulgaria, servicii, mancare, etc. Va multumesc.

Ukika*AUTOR REVIEW
    [18.08.11 13:18:39]

Bună ziua!

Haideţi să începeţi cu drumul până la Primorsko: Vă recomand din tor sufletul să urmaţi traseul Giurgiu – Varna – Burgas – Primorsko. Noi am făcut greşeala ca de la Shumen am coborât înspre sud pe drumul nr. 7 şi apoi 73. Acestea sunt sub orice critică (40 – 60 km/h şi foarte multe curbe la un moment dat). La întoarcere am venit prin Varna (+ 53 km). Autostrada Varna - Shumen are porţiuni foarte proaste. Grand Hotelul are camere mari foarte frumoase, cu canapea extensibilă (dacă vă duceţi cu copii), baia are şi vană şi cabină de duş. Se face curat în fiecare zi, se schimbă prosoapele, însă nu se înlocuiesc sticluţele de şampon. Hotelul are piscine interioare (sunt 2), saună, sală de fitness, programe de animaţie pt. copii.

La piscină aveţi tot timpul băuturi şi pizza, fursecuri, sandvişiuri şi fructe.

Hotelul a fost plin de slovaci şi cehi şi am înţeles că din septembrie vin grupuri de nemţi. Mâncarea (totdeauna bufet suedez): micul dejun în fiecare dimineaţă omletă – ochiuri, ouă fierte, parizer, cârnaţi, şuncă prăjită, un fel de caşcaval, telemea etc. Salatele sunt din belşug la fiecare masă. Prânzul şi cina: 2 tipuri de supe (după mine nu prea reuşite) şi 5 feluri de felul doi (porc, vită, pui şi fără carne) şi fructe. Prăjiturile se repetă şi cele mai bune dispar repede şi nu sunt înlocuite. Personalul amabil (nu sunt educaţi chiar pt 5 stele – se mai prostesc în faţa clienţilor, adevărul este că sunt foarte tineri...), camerista noastră vorbea numai bulgara. Se stă la coadă mai mică pt băuturi (răcoritoare şi alcoolice).

Plaja este la cca. 200 m, este privată (deci se plăteşte 5 leva pt. o umbrelă fixată în nisip şi alţi 5 leva pt. un şezlong, 1 € = 1,91 leva). Sunt şi 2 plaje libere unde fiecare îşi poate monta umbrela proprie, dar a fost destul de aglomerat acolo. Nisipul este foarte fin, se poate merge mult în mare până când apa ajunge la gât. Pe plajă este curată. Punând toate laolaltă: a meritat, am plătit 700 € pt 2 persoane (all inclusive) pt 7 nopţi şi am primit mult mai mult decât dacă am merge chiar şi la Mamaia.

Vă doresc un concediu plăcut!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
    stelianbirea
    [18.08.11 20:48:32]

Va multumesc si va urez multa sanatate.

stelianbirea, Ukika*
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimorsko Del Sol [ex. Grand Primorsko]: