ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
ÎNSCRIS: 04.07.09
AUG-2011

Cu un pic de grija chiar ar putea fi un hotel de 3 stele cu dotari de 4

De bine, de rau am gasit o camera tripla in noaptea de sambata, a acestui weekend, de Sf Maria. Am cotrobait 2 statiuni in cautare de cazare, dar abia spre seara am gasit, aici ni s-a parut cel mai convenabil.

O sa incep cu partile bune.

Camera e destul de mare, terasa la fel (cel putin in cazul nostru si alfata la parter), sauna si jocuri in pretul camerei, la fel si micul dejun tip bufet suedez. Un alt lucru demn de remarcat tine tot de camera: peretii cu vecinii sunt din beton! Ceea cea n-am mai vazut de mult timp, nici macar pe afara. Asta inseamna ca nu vei mai auzi orice zgomot de la vecini, mai ales daca sunt galagiosi sau au copii. Baia este, de asemenea, mai mult decat decenta, avand cada de baie si apa calda in permanenta. In camera exista si un feon si un minibar. Mancarea de la restaurant e la preturi decente, ca la orice terasa de Bucuresti sau poate chiar mai ieftina. Micul dejun e foarte ok si ai cam tot ce iti trebuie dimineata, mai putin fructe.

Iata si partile mai putin bune.

O pata de igrasie pe tavan in baie (se vede in poza ca e destul de mare). Panze de paianjen uriase in mijlocul camerei (foto), balconul foarte neingrijit, scorojita vopseaua si peretii, scaune sau mese lipsa pe ditamai terasa. Salteaua patului e mai mult decat jalnica - e cea mai proasta pe care am dormit vreodata, cred ca are 30 de ani vechime.

Ca si in camera, cand iesi de la sauna e cam mult frig si nu exista halate.

Jocurile sunt praf si pulbere, iar luminile lipsesc cu desavarsire. Ping pong nu mai exista, desi am inteles ca ar fi trebuit sa fie, masa de biliard e julita, la fusball nu exista nicio bila.

Sper sa nu fi uitat lucruri importante, bune sau rele. Per total, hotelul are cateva avantaje, dar pierde mult din ele datorita neglijentei si mai ales a pretului. 180 lei o camera dubla e cam mult pt ce ofera, totusi. Exista si varianta triplei cu 210 lei, mult mai convenabila si cu mic dejun inclus, in ambele cazuri.

Per total, nu stiu daca i-as recomanda unui prieten sa mearga aici. Sunt cam impartite gandurile. Poate doar in lipsa de altceva sau pentru a fi mai aproape de munte si de drumetii.

Aaaaa, era sa uit. Dimineata, la mic dejun, am vazut ce nu mai vazusem: un nene a venit cu catelul la masa, in restaurant: |

Trimis de brugner in 16.08.11 00:09:36
Validat / Publicat: 16.08.11 00:36:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2860 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brugner); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Patul mare din "tripla"
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.00 EUR pe cameră

zoloft [10.12.11 09:27:43] »

Tocmai vroiam sa cumpar un voucher de la [***] la acest hotel; am zis ca locatia si peisajul dar mai ales renumele acestui hotel imi va asigura cateva zile de relaxare.

Noroc cu acest review care m-a facut sa ma reorientez...

brugner [10.12.11 14:26:32] »

@zoloft: sa stii ca daca vrei sa mergi cu vouchere d-alea de reduceri s-ar putea sa merite o jumatate sau o treime din pretul real, dar nu stiu daca mai gasesti camere in luna asta, mai ales in weekend. Oricum, nu trebuie sa stai prea mult in hotel. Daca tot esti la cota 1400, fa niste trasee. Ai ce sa vezi. Depinde si cum doresti sa iti petreci zilele libere.

Sedere placuta oriunde ai merge!

zoloft [10.12.11 22:09:38] »

E adevarat; insa daca ma intorc dupa o zi istovitoare de trasee plus cu cateva pahare de vin fiert in nas si vad igrasie si mucegai in camere, ma apuca o darabanda de-l bat pe receptioner; si deci, mai bine nu

brugner [11.12.11 02:21:39] »

Tu stii mai bine. Nu zic ca o fi la fel in toate camerele. Oricum, o sauna dupa o zi prin frig e tare buna: D In fine, sa nu se inteleaga ca fac reclama hotelului.

florin1108 [18.01.12 21:22:40] »

@brugner: M-am uitat pe poze si oricum, este ceva imbunatatit fata de vremea raposatului, adica, mobilier nou de pal. Ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca, vopseaua pe balcon este scorojita din cauza temperaturilor de acolo si mai ales a vantului care, cam bate acolo. Pe tavan, aia nu e igrasie ci, cred ca au tevi de scurgere care, probabil ca e pexal, a cedat si s-a infiltrat ceva apa. Oricum, ma asteptam sa arate mai jalnic.

@zoloft: Eu am achizitionat acele vouchere, pt ca, dupa parerea mea sa dai 100 de ron cazare pt doua nopti acolo eu zic ca e bine.

brugner [19.01.12 02:08:28] »

@florin1108: Da, e foarte bine sa la 99 lei/2 nopti. Cu siguranta se merita cu varf si indesat. Nu vreau sa fac reclama negativa hotelului, sper ca nu asta s-a inteles. Dar am vrut sa punctez si lucrurile care nu fac cinste hotelului, la fel cum le-am punctat si pe cele pozitive, zic eu.

zoloft [19.01.12 08:52:38] »

Decat sa dau 99 lei pe 2 nopti si sa stau in conditii mizere mai bn 150 si dorm linistit, curat si fara nervi...

florin1108 [19.01.12 09:10:17] »

@zoloft: Da, mai bine stai acasa decat sa vii sa stai in acele conditii mizere. Uite ca eu ma duc in zilele urmatoare acolo.

@brugner: Asa am zis si eu de acea oferta. Oricum, iti multumesc pt poze. Chiar eram curios cum mai arata in interior. Toate cele bune

zoloft [19.01.12 09:11:50] »

@florin1018: las ca ma duc la Predeal pe partie... si tot nu stau acasa...

Astept insa cu interes impresiile tale... corecte... dupa vizitarea acestui "mirific" hotel

florin1108 [19.01.12 09:20:07] »

@zoloft: cu cea mai mare placere.

brugner [19.01.12 23:00:53] »

@florin1108: Cu placere

commandorsteel* [20.01.12 08:51:17] »

@zoloft: cand te duci la Predeal pe partie?

webmaster [20.01.12 08:55:53] »

@commandorsteel: astea deja sunt mesaje care pot (si e mai bine) sa fie trimise prin mesageria privata. Chiar nu au nicio legatura cu acest hotel...

florin1108 [20.01.12 18:09:33] »

@zoloft: Sunt la hotel si pot sa iti spun ca am fost foarte placut surprins de ce am gasit. In primul rand nu am gasit un fir de praf pe mobilier, balcon (acesta este inchis), toaleta curata, fara mucegai, etc. Intr-adevar, singurul minus ar fi salteaua care este "muncita" in rest, caldura de trebuie sa stam cu geamul deschis.

As mai veni oricand aici cu voucherele respective pt ca, fata de Poiana Brasov, unde la bani de trei ori mai multi ai aceleasi conditii.

zoloft [20.01.12 20:40:05] »

@florin1108: ok... las ca poate ajung si eu saptamana viitoare si daca nu e asa... te caut si-ti cer banii inapoi... : D

florin1108 [20.01.12 21:28:16] »

@zoloft: iti dau si dobanda la ei: p

mihaela38 [21.01.12 18:13:13] »

@zoloft: @florin1108: si eu am fost pe 17-18 ian. si am fost multumita; am avut un voucher cu 98 lei si 20% reducere la restaurant; camera a fost ok, curatenie, n-am avut paianjeni, pete sau alte cele... caldura (prea multa), apa calda... as mai lua la pretul asta. Salteaua era cam obosita, iar pernele lesinate, dar in rest... totul ok. Peisajul este super, accesul la partii facil. La club, in schimb... la ping-pong nu exista minge, paletele erau dezlipite, iar la biliard o singura masa. Lumina foooarte difuza... adica lipseau cateva becuri. Sauna nu am incercat-o, nu ma pasioneaza.

Concluzia... la acest pret as reveni oricand.

florin1108 [21.01.12 19:12:47] »

@mihaela38: exact acelasi lucru l-as fi scris si eu, cu mentiunea ca, mingea de ping pong am luat o de la receptie, bine, asta ca fapt divers pt cei ce vor mai merge acolo. Aseara am servit masa acolo si am beneficiat de 20% reducere dar si mancarea a fost foare buna, peste asteptari.

webmaster0 [21.01.12 20:31:35] »

@mihaela38: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos).

alauli-88, brugner, florin1108, mihaela38, zoloft
    Alte impresii din această RUBRICĂCota 1400 Hotel: