ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2011
ÎNSCRIS: 13.09.08
JUL-2011

ARTICOL ARHIVAT

'La Pisica Neagra' - mancare buna si relaxare

Situat in partea de nord, in zona complexului La butoaie, este o terasa apreciata de turistii cazati in zona fiind destul de aglomerat in fiecare seara.

Noi am servit pranzul si cina la aceasta terasa, la recomandarea unor prieteni care au vazut la TV la emisiunea de dimineata Razvan si Dani din timpul verii, faptul ca uneori ei mancau aici.

Bazandu-ne pe faptul ca o reclama buna trebuie pastrata, am decis sa servim masa in mai multe randuri in concediul nostru de 1 sapt.

Terasa este partial acoperita cu umbrele mari in asa fel incat fiecare masa beneficieaza de umbra/racoare, ramanand deschis soarelui doar aleea de la poarta spre usa principala a terasei.

Spatiul terasei este mare incapand circa 15-20 mese mari de lemn cu scaune mari de lemn totul in stil rustic. Au si o masa mare pt evenimente organizate, unde pot incape circa 20-25 pers.

Curatenia este de nota 9 avand in vedere insa specificul zonei mi se pare Ok.

Patronul este omniprezent pe terasa si desi nu se amesteca in discutii cu clientii se pare ca prezenta acestuia ii tine in priza pe ospatari.

Meniul este destul de variat incluzand gustari, ciorbe/supe, gratare dar si ceva mancaruri gatite. Au inclusiv peste proaspat in fiecare zi, aspect confirmat de ospatari dar si verificat de noi.

Preturile le pot considera moderate, nu sunt scumpi insa la autoservire se manca cu 1/3 mai ieftin. Avand in vedere totusi ca aici esti servit si poti avea incredere in calitatea mancarii iar seara ai si muzica, cred ca pretul cerut este corect fata de tot ce se ofera.

In plus portiile sunt destul de maricele neexistand ocazie in care sa ne fi sculat flamanzi de la masa.

La pranz nu e mare aglomeratie, mancarea este proaspata si uneori se asteapta un picutz cam mult, dar asta reprezinta avantajul mancarii proaspat gatite.

Ospatarii sunt insa amabili si explicatiile date despre mancare erau corecte.

Seara au program muzical intretinut de o formatie cu o solista tanara si destul de priceputa. Muzica diversificata repertoriu national si international fara manele;

La intrarare dupa orele 18, se posteaza un domn imbracat in marinar care invita clientii pe terasa prinn gesturi placute si cuvinte alese, mereu zambaret si binevoitor.

Un loc de deconectare si servit masa peste medie pentru zona respectiva, la preturi corecte.

Trimis de zoloft in 15.08.11 09:53:16
Validat / Publicat: 15.08.11 11:02:52

VIZUALIZĂRI: 3734 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zoloft); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

MCM [06.07.12 14:27:53] »

Asa este, am mancat anul trecut, un peste la saramura, o minune

nadiaandreea [16.09.12 17:35:23] »

Foarte buna recenzia...

Am fost si noi in 2011. Acolo am mancat cel mai bun cascaval pane

zoloft [10.07.13 17:43:40] »

Din pacate s-a desfiintat; A fost redenumit in L'aqua dolce.

Nu am intrat anul asta sa vad cum este insa pe afara se pare ca au pastrat acelasi concept: mese lungi din busteni, ceva formatie...

Insa nu am vazut seara decat 2-3 mese ocupate ceea ce ma face sa cred ca... esenta - mancarea - cam lasa de dorit.

Anul trecut era full in fiecare seara...

Poate daca cineva a incercat noua forma, ne spune impresiile.

webmaster26 [10.11.17 18:59:13] »

În procesul de reoganizare a impresiilor de tip ”Unde Mâncăm” (în București, cazul de față), am constatat că resturantul descris mai sus s-a închis.

Impresiile au fost notate ca fiind ARHIVATE.

MCM, nadiaandreea, zoloft
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Mamaia-Nord / Mamaia-Sat?: