ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2011
DIN: brasov
ÎNSCRIS: 05.04.08
JUL-2011

Asa si asa

Deci trebuie sa-ti placa mult Grecia daca i-ti place CORFU si mai mult ARILLAS... dar SEE BREEZE... man... e jalnic. cu greu pot reda cum arata locul, plin de furnici si alte ginganii camerele usor inferioare nor camere de studentii s-au internisti ai anilor 70-80, baia minuscula cu prostul obicei ca atunci cind faceai dus totul se scurgea sub paturile din camera. Chicineta cit de cit arata binisor daca ar fi fost si curata. Curtea era un amalgam de pietris si nisip (a fost odata iarba), piscina hm... cutu si pisu faceau baie si beau nestingheriti, iar la terasa nu am avut curajul sa incerc ceva. Cam atit as spune despre SeeBreeze apartaments&studios.

Despre Arillas ca statiune nu sint prea multe de spus 15 16 taverne citeva locuri de cazare (din care unele chiar bune spre f. b... astai alta poveste) si plaja cu nisip frumusica as zice dar apa... rece spre foarte rece niciodata n-am inteles de ce? cind la 3-4 km in Agios Stefanos s-au Agios Giorgios era cit de cit buna de baie. Era atit de rece in unele zile incit glumeam spunind ca bagam berea la rece in mare iti cadeau dintii pe romaneste spus.

In rest impresia insulei in partea de nord (dupa Sidari) este alta aveti alte peisaje alta fata, coboriti pina in CORFU TOWN pe soseaua de coasta si cred ca aveti ce vedea. Personal zona Barbati-Ipsos mi-a facut o impresie mai buna.

Pentru luat masa am ales taverne din satele care nu erau neaparat turistice (ex. Afionas, Argos) unde am gasit c-am ce am dorit, la preturi cit de cit bune cu toate ca preturile nu variaza prea mult pe tot cuprinsul insulei.

plaja... daca sunteti cu masina e ok puteti descopeti multe plaje pe gustul fiecaruia

La final impresia generala a fost ok dar data viitoare mergem in alta parte.

P. s. nu cred ca poporul roman este lenes, ar trebui sa luam lectii masive de la greci.

Trimis de niccu in 11.08.11 20:30:10
Validat / Publicat: 11.08.11 21:46:59
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 1063 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (niccu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.11 21:02:59]

@niccu, ai omis sa dai nota pentru servicii, mai ai timp sa o completezi folosind link-ul EDIT IMPRESII.

Daca timpul de editare a expirat, poti scrie nota intr-un ecou si o adaugam noi in caseta tehnica.

• SOCIALs