ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Teapa concediu 2011

Nu stiu ce am avut in minte cand am ales acest hotel, dar mai ales litoralul romanesc. Asa ca am platit sejurul la o agentie de turism din Arad si... am plecat.

Prima teapa am luat-o cand am ajuns pe 31.07.2011 la hotel si am constatat ca acesta era ocupat aproape in totalitate de turisti bugetari si pensionari (toti pensionarii erau de fapt familii tinere cu copii). Sa nu fiu inteles gresit, nu am nimic impotriva celor care au fost acolo cu bilete de bugetari, pensionari sau ce or mai fi fost ei, doar ca am un sentiment de a fi luat de fraier atat timp cat pentru un sejur de 10 zile, doar cu mic dejun, eu am platit 2300 ron, iar ,,bugetarii" au platit pt 6 zile de cazare cu trei mese incluse cam 500 ron, beneficiind de aceleasi conditii de cazare (aceleasi camere), aceiasi timpi de asteptare la cazare (cam doua ore).

Am platit parcarea pt auto propriu in parcarea hotelului (10 ron/zi), dar nu mai erau locuri in parcare, ulterior am reusit sa prind un loc prin plecarea unei masini.

Am luat o camera la etajul 8 si initial m-am bucurat pt panorama oferita, dar ulterior am ajuns sa regret deoarece din cauza supraaglomerarii celor trei lifturi care nu faceau fata puhoiului de turisti si a timpilor de asteptare am folosit mai mult scarile si cu un copil de 4 ani nu era chiar usor.

Camera a fost OK cu ceva minusuri (pilota de pat era cam murdara si era pe... dulap, asternuturile erau putin patate, iar in baie persista un miros de canalizare).

Micul dejun (bufet suedez - cred ca mai degraba romanesc) inclus in pret e o bataie de joc la adresa turistilor prin oferta si atitudinea angajatilor de la restaurant (parizer in fiecare zi, o cafea execrabila, pahare murdare, varietatea meniului foarte scazuta, etc). Am incercat sa servesc pranzul tot aici dar dupa o asteptare la masa de aproximativ 20 de minute timp in care nimeni nu a fost curios de prezenta noastra acolo am decis sa-mi mut familia la o alta locatie. O atitudine de totala nesimtire din partea personalului restaurantului!

Statiunea Saturn pot spune ca are multe minusuri la capitolul curatenie: lipsa cosurilor de gunoi, caini vagabonzi peste tot inclusiv pe plaja, mizeria din jurul hotelurilor, de pe plaja (pahare si doze aruncate, resturi de mancare, coji de seminte peste tot am vazut chiar o dama care manca seminte in apa marii aruncand cojile la pesti si meduze, oare le-or fi placut? !).

Celor care citesc acest comentariu le sugerez sa traga singuri niste concluzii si sa hotarasca daca merita sa vina pe litoralul nostru si mai ales la acest hotel.

Sa mai adaug si ca datorita lipsei de infrastructura de la noi am facut de la ARAD la SATURN (850 km) aprox 15 ore cu masina.

NO COMENT!!!

Trimis de olariucosti in 11.08.11 19:24:13
Validat / Publicat: 11.08.11 20:36:26

VIZUALIZĂRI: 1905 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (olariucosti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

marinica71
    [16.08.11 13:59:29]

olariucosti am inteles ca esti suparat, dar mizeria de pe plaja (cutii si sticle de bere, coji de seminte etc) nu o fac hotelierii, e facuta de romanasii nostri.

si eu am avut cu bufet suedez iar cand veneau tatele la masa mancau pana nu le mai urneai din loc apoi ce nu puteau baga in burdihan bagau in traiste. dezgustator.

bufetul suedez nu e un loc unde sa te tratezi de anemie cauzata de lipsa alimentatiei, e un loc unde se serveste ceva usor...

olariucostiAUTOR REVIEW
    [16.08.11 18:17:46]

Da, ai perfecta dreptate mizeria de pe plaje e intretinuta de conationalii nostri, insa mizeria din jurul hotelului (nu existau cosuri de gunoi in parcarea hotelului) cred ca e responsabilitatea hotelierilor. Sunt de acord cu tine si in legatura cu bufetul suedez, dar comparativ cu alte hoteluri, de pe la noi, nu din alte tari pe unde am mai fost, nu suporta comparatia din toate punctele de vedere avand in vedere pretul platit.

Anul trecut am fost in aceeasi perioada tot aici la Sirena si pot spune ca a fost ok, cu exceptia micului dejun, insa anul acesta schimbarile in jos au fost evidente. Probabil din cauza nr mare de turisti cazati, ... cred ca au fost depasiti de situatie. Oricum, data viitoare voi schimba locatia!

buhani73
    [28.10.12 12:50:34]

buna

ce ruta ai folosit din Arad?

buhani73, marinica71, olariucosti
    Alte impresii din această RUBRICĂSirena Hotel: