ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2011
ÎNSCRIS: 18.01.11
AUG-2007

Patru stele afisate, patru stele percepute!

Hotelul este amplasat in statiunea Playa de Palma, 10 min de mers cu masina in Palma, capitala insulei, dar si la 10 min distanta de aeroport. Cand am ajuns la hotel, a trebuit sa coboram repede din autocarul ce ne-a preluat de la aeroport, strada-i ingusta si nu e loc de stationat.

Intram in hol, frumusel si ne indreptam spre receptie. Formalitatile au fost destul de rapide. Prietena mea a vrut sa vorbeasca cu receptionerul in spaniola ei, dar a fost imposibil sa se inteleaga cu catalana lui ultra rapida, asa ca am revenit la universala engleza. Am solicitat camere cu vedere la mare si s-a rezolvat imediat, contra unei taxe modice.

Camera este mare si frumos amenajata.

Balconul…uauuu... Intr-adevar vedere la mare. Ne desparte de plaja doar faleza si piscina din fata hotelului. Se vede atat de frumos de pe balcon…

Revenind la hotel, am sa spun doar cateva cuvinte, mai sunt impresii pe site despre acest hotel, mai noi si ma bucur ca hotelul si-a pastrat stelele nealterate. Este ingrijit si curat.

Am avut demipensiune si mancarea mi-a satisfacut toate poftele si curiozitatile gastronomice. Atat dimineata cat si seara era foarte greu sa te hotarasti ce sa alegi din multitudinea de feluri.

Personalul discret dar atent sa nu-ti lipseasca nimic.

Are o piscina mare, care se lafaia chiar in fata balconului nostru, dar pe care doar am privit-o admirativ, fara sa o incerc. Daca sunt la mare, fac baie in mare.

Undeva, in lateral mai exista o piscina cu tobogan mare, numai bun pentru distractie.

Exista deasemeni un spa si un centru de fitness, dar…nu le-am incercat.

Hotelul ofera si serviciu de incirieri masini.

Clientii majoritari sunt nemti si in consecinta si mediul ambiant s-a adaptat. Incepand de dimineata si pana seara, la barul piscinei canta muzica nemteasca.

Intr-una dintre seri, la piscina hotelului, am avut parte si de un spectacol sustinut de niste acrobati, aruncatori de cutite si muzica. Toate acompaniate de jocuri de lumini. Noi l-am privit de pe balcon. Poate ca au fost mai multe, nu stiu, ca noi veneam cam tarziu la hotel.

In concluzie este un hotel care isi respecta stelele afisate. Este curat, frumos si mai ales foarte bine amplasat.

Trimis de nicoletass in 10.08.11 11:01:32
Validat / Publicat: 10.08.11 12:07:15

VIZUALIZĂRI: 4481 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicoletass); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul Playa Golf vazut de pe plaja
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[10.08.11 11:30:35]

@nicoletass, multumim pentru promptitudinea si amabilitatea cu care ai dat curs solicitarii noastre de a scrie un articol distinct despre acest hotel. Am retras punctele standard, conform regulamentului, sejurul fiind mai vechi de 3 ani dar informatiile oferite confirma gradul de satisfactie maxim din alt review mai recent.

[10.08.11 11:48:07]

webmaster, daca este cu folos, cu placere!

Si totusi nu pot incarca poze, cu toata rabdarea mea. Ce se intampla?

[10.08.11 12:02:57]

Serverul functioneaza momentan mai greu. Incearca eventual putin mai tarziu. Multumim.

[10.08.11 12:08:26]

Avem o problema cu incarcarea fotografiilor, se lucreaza la remediere

[10.08.11 12:11:49]

multumesc, o sa ma straduiesc sa am rabdare, ca oricum nu am incotro!

[10.08.11 13:07:02]

Problema tehnica de la incarcarea fotografii a fost rezolvata, se pot incarca de-acum si poze.

[10.08.11 13:19:41]

multumesc, trec la treaba!

nicoletass
Alte impresii din această RUBRICĂPlaya Golf Hotel: