ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2011
ÎNSCRIS: 04.08.11
JUL-2011

Sub orice critică

Dezamagire totala

Am fost la hotel Galaxy Beach impreuna cu sotul si baietelul nostru in varsta de 6 ani. Am zburat Sibiu- Antalya, zbor placut, fara peripetii. Am ajuns in Antalya, de unde ne-a preluat un autocar care urma sa ne duca la destinatia noastra. Distanta 130 km pe care i-am parcurs in aproape 4 ore. Insa, puteam trece peste acest mic inconvenient daca in momentul sosirii la destinatie nu aveam parte de impresia dezamagirii. Am ajuns in receptia hotelului unde ne-a intampinat, daca putem spune asa, ca nu am vazut vreo urma de amabilitate pe fetele lor, doi angajati ai hotelului. In recptie, nici urme de aer conditionat, o caldura de nedescris...

Intr-un final, dupa vreo douazeci de minute de sauna, ne-a condus un alt angajat al hotelului in camera... stupoare... camera si baia mizerabile pur si simplu cu instalatii sanitare vechi, rugunite, cu cada si wc murdare.

Cat despre schimbarea prosoapelor si a asternuturilor de pat s-a facut doar la insistentele noastre o singura data.

Restaurantul de asemenea lasa de dorit, atat din punct de vedere estetic cat si al mancarii. Dimineta, abia gaseai ceva de mancare, aceeasi in fiecare dimineata, iar daca mergeai dupa ora 8, era greu sa poti alege ceva... Totul era pe apucate acolo, in fiecare zi aceeasi mancare, acelesi pepene...

Servirea goarznica, barmanul spre exemplu servea gheata cu mana, paharele miroseau... jalnic...

Imi pare rau ca trebuie sa spun aceste lucruri, insa nu doresc ca si altii sa aiba parte de asa ceva. Sunt convinsa, desi, este prima data cand am fost in Turcia ca nu acesta este conceptul de all inclusive si de servire in turismul turcesc.

Chiar daca pretul a fost rezonabil nu este permis asa ceva la un hotel care pretine a fi de 4 stele. Parerea mea este ca 2 stele este suficient pentru cazarea si serviciile oferite de catre acest hotel.

Nu recomand acest hotel, sub nici o forma, chiar daca pretul va incanta, doresc sa va spun ca toti romanii carea au fost in aceasta perioada acolo ar fi platit cu mult in plus daca ar fi putut schimba ceva la momentul acela.

Va citez un compatriot de-al nostru in momentul in care am ajuns acolo si va las pe dvs. sa trageti concluziile: " Daca ar zbura avionul in acest moment, m-as intoarce urgent acasa. "... si omul venise in concediu...

Trimis de truicaclaudia in 04.08.11 23:45:32
Validat / Publicat: 05.08.11 01:01:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2209 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (truicaclaudia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

lidiadanaila
[05.08.11 18:27:18]

Eu nu stiu sincer, de ce nu mai puneti niste banisori in plus cind plecati in concediu pentru niste conditii mai bune??? Pai, daca scad minim 750 euro cit costa avionul cu aproximatie pentru 3 persoane, pentru hotel ce mai ramine?? ... un pret rezonabil cum ai spus si tu, si cu conditii pe masura!!!

truicaclaudiaAUTOR REVIEW
[05.08.11 21:19:01]

Nu-ne-am asteptat la un hotel super luxos, am calatorit destul ca sa ne dam seama de acest lucru, insa nu va suparati stimata doamna, eu consider ca un pret rezonabil nu inseamna neaparat mizerie, lipsa de respect fata de client si neprofesionalism. Hotelul detine 4 stele, sa nu mai pacaleasca oamenii, aceasta era ideea.

Va multumesc,

raduu
[09.08.11 15:22:54]

tot ceea ce a spus Claudia este perfect adevarat... subscriu intru totul. am fost in aceeasi perioada. Radu

lidiadanaila, raduu, truicaclaudia
Alte impresii din această RUBRICĂGalaxy Beach Hotel [Mahmutlar]: