ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2011
JUL-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Sustin parerile de NU RECOMAND!

Ne-am ales acest hotel pe baza review-urilor excelente afisate pe site. Am dorit sa fie in Bulgaria, un hotel bun cu conditii, eu fiind insarcinata. Amplasarea pe plaja, parcarea pazita si inclusa in pretul sejurului si notele voastre foarte bune ne-au facut sa alegem. Si am ales ULTRA ALL INCLUSIVE, pentru sotul meu, sa se simta si el bine in concediu si pentru conditia mea speciala.

Si acum parerile:

Cazare: Camera la etajul 5, am incercat sa rog receptia sa tina cont de starea mea, stiind ca la ultimul etaj este mai cald, chair daca exista aer conditionat in camera. Am fost refuzata politicos. Hotelul era plin. Intr-adevar nemtii si alte nationalitati se cazau mai jos si cu vedere la piscina, sa nu se supere.

Camera mare, dar nu de 4 stele, gresia in baie alunecoasa, niciun mod de a impiedica alunecarea in dus. Toaleta curgea pe la imbinari, problema pe care am observat-o in tot hotelul, din alte pareri si de la toaleta din holul de la parter. In permanenta foarte murdar din cauza traficului. In rest, o camera curata, comuna, spatioasa, dar NU de 4 stele.

Piscina: o fi fost curata, insa n-am vazut pe nimeni facand drumuri la singura toaleta din holul hotelului; Toaleta parter-in permenenta murdara, infundata, mizerie;

Marea problema este ca desi pe site am fost avertizati ca nu se tin locuri cu prosopul, va informez ca se tin, si bine. Femeile in varsta nemtoaice, mari amatoare de tinut locuri si conationali de-ai nostri din alte zone ale tarii. Nu vreau sa ma exprim, ca salvamarii de la piscina nu aveau nicio atitudine de a rezolva problema, si eu, cautand loc mai la umbra fiind insarcinata, n-am avut succes nici macar in ziua cand dimineata era innorat.

Deci, acces la psicina exista, numai daca faci aceleasi lucruri scrise mai sus. sau va sculati f devreme.

Si acum punctul forte MASA:

- sunt de acord ca exista ceva de mancat chiar si pentru cei mai pretentiosi, , cum se exprima un domn intr-un review recent insa eu n-am platit bani pentru ca sa mananc ceva, ci ceva care sa-mi faca placere, nu doream 50 feluri de mancare "mult, prost si fara rost", 1 si bun era de ajuns;

- doamnelor si domnilor, toate alimentele se recicleaza, ouale fierte nemancate dimineata le veti gasi seara intr-o salata ciudata de exemplu; orezul fad cu masline stil mediteranean va fi curatat de masline si va fi amestecat cu varza; margarina nemancata light va fi folosita la soteuri; Doriti sa mai continui?

- pizza la discretie, dar din aceea ieftina congelata;

- supa la plic imbunatatita cu carnea care nu s-a mancat in seara precedenta; mirosul si claritatea supei arata ca este de la plic;

- supele crema nici nu vreau sa ma gandesc ce contineau;

- gratarul este Plita; nu gratar cu carbuni;

- peste Pangasius; oricum cele mei ieftine alimente;

- rosii necoapte, dar culese timpuriu, sau ajutate cu azotat sa creasca;

- la snack: aceleasi alimentein fiecare zi; branza topita in folie; sunca (si cea mai proasta de la noi are gust) fara gust; cremwursti afumati; fructe si dulciuri ambalate la vrac ca cele importate din Turcia la 1 euro - de foarta proastra calitate;

- tot felul de amestecuri ciudate de salate, foarte apreciate de nemti care la ei in tara oricum nimic nu are gust.

Barurile: la toate se servesc bauturi la dozator; de la sucuri pana la vin si bere, de foarta proasta calitate; Domnilor care aveti copii si ati fost foarte multumiti, cum v-ati lasat copiii sa bea acele sucuri? Noi am avut platit ULTRA ALL ceea ce inseamna ca trebuia sa avem si bere la sticla/cutie macar romaneasca si sucuri naturale, asa cum scrie la agentie si cum am platit, si cum este obiceiul; Nu am beneficiat de ultra all inclusive, toate bauturile contrafacute;

Eu am cerut un cocktail non-alcoholic si m-au servit din niste sticle de plastic cu nume pe ele; neamtul de langa mine a cerut la fel pentru copilul lui si a primit o bautura facuta in blender cu adaugare ingrediente la sticla cu eticheta. Si voi cei care sunteti foarte multumiti, vi se pare normal sa existe discriminare...

In concluzie, nu am murit de foame, dar nu m-am simtit bine la 4 stele pe banii mei. Cu 120 euro/zi mancam la restaurant ce doream si cand doream si stateam si bine, dar in alta parte; Nu cred ceea ce spune lumea cu multumirea, cand totul este legat de 4 stele, asteptarile sunt altele.

Mai sunt si alte oferte, nu va grabiti sa veniti aici la AI; Am citit niste ecouri la patania unei doamne legata de hotel si enterocolita facuta de copil si m-am oripilat ca imediat a fost desfiintata; Sotul meu le-ar fi aruncat in aer hotelul;

Ouale sunt foarte perisabile si dau niste probleme digestive oribile, eu o cred, mai ales dupa ce am vazut cu ochii mei. Nu suntem pretentiosi la mancare, mancam putin, dar pe banii nostri si la 4 stele, macar sa fie bun.

Problema este ca altiii povestesc ca au gratar in curte, vatra de facut pizza/paine la fel, si la Nisipuri au beneficiat de alte meniuri.

Plaja: foarte mare, nisip fin, foarte curat; insa foarte scump 7 leva umbrela (o umbrela mic si care nu poate deservi 2 sezlonguri) si 7 leva sezlongul; mai scump ca in Italia si Grecia; de aceea inteleg ca lumea statea numai la piscina, dar e mare, de accea ai venit la mare, la aerosoli, peisaj, apa; Pacat ca platesti plaja atat de mult si nu ai o toaleta, un loc de dezbracat, un barule pentru un suc, apa, o bere; nue xista asa ceva in apropierea marelui hotel aprciat RIU Palace.

Noi nu recomandam acest hotel; o fi bun pentru nemti sau norvegieni, sau englezi; oricum de factura indoielnica; farfuriile lor erau la fel de pline ca ale romanilor din ...

Este un hotel cu contract TUI care are alte tipuri de turisti in marea majoritate si care pot fi usor prostiti, ca pentru ei 400-500 de euro nu inseamna o mare pierdere.

Si ca sa nu uit, activitati pentru copii destul de putine, aceleasi in fiecare zi, gimnastica in apa pentru femei in varsta si seara spectacole atat de puerile, incat mai bine te plimbai pe faleza sau in bazar.

Trimis de FetitaFrumoasa in 03.08.11 14:16:00
Validat / Publicat: 03.08.11 15:18:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Balcik si Albena

VIZUALIZĂRI: 2315 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FetitaFrumoasa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

indiralisa_26 [03.08.11 23:54:51] »

Voi incerca sa combat cele scrise de tine care pe mine una m-au socat:

“Cazare: Camera la etajul 5, am incercat sa rog receptia sa tina cont de starea mea, stiind ca la ultimul etaj este mai cald”

cum ar fi daca fiecare dintre noi am veni cu “modificari” de genul asta? Ca este ba cald, ba frig, ! atata timp cat hotelul era plin si aveai si a. c in camera nu vad dorinta ta decat ca pe un capriciu.

“Camera mare, dar nu de 4 stele, gresia in baie alunecoasa, (aici subscriu si eu!!) niciun mod de a impiedica alunecarea in dus. Toaleta curgea pe la imbinari, problema pe care am observat-o in tot hotelul, din alte pareri”

(din doua pareri ti-a dat seama ca s-a generalizat??? Cum asa?

”si de la toaleta din holul de la parter. In permanenta foarte murdar din cauza traficului.“

(personal am folosit-o o singura data si era foarte curata)

”In rest, o camera curata, comuna, spatioasa, dar NU de 4 stele.”

“Rog a-si da cu parerea numai persoanele care au stat cu adevarat la un hotel de 4 stele. Si care apreciaza curatenia si regulile.“

“Receptia: ok, dar au puteri limitate; de aceea zambesc, sa atenueze orice conflict si orice incercare de a schimba ceva.”

Ce vroiai sa faca si nu au facut? Poate doreai sa-ti faca plecaciuni sau sa-ti lustruiasca pantofii?? erau acolo niste oameni foarte amabili si saritori!

“Piscina: o fi fost curata, insa n-am vazut pe nimeni facand drumuri la singura toaleta din holul hotelului;”

dar unde ai vazut oameni care fac/nu fac pipi in piscina?

“Marea problema este ca desi pe site am fost avertizati ca nu se tin locuri cu prosopul, va informez ca se tin, si bine”

pe site tocmai ca ai fost tot timpul avertizata ca se tin locuri cu prosopul! Nu vreau sa ma exprim, ca salvamarii de la piscina nu aveau nicio atitudine de a rezolva problema (trebuiau acesti salvamari sa-i urecheze pe turistii neascultatori!); la ce hotel din Bulgaria nu ai vazut prosoape plantate de dimineata pe sezlong? Asa este peste tot!

“doamnelor si domnilor, toate alimentele se recicleaza, ouale fierte nemancate dimineata le veti gasi seara intr-o salata ciudata de exemplu; orezul fad cu masline stil mediteranean va fi curatat de masline si va fi amestecat cu varza; margarina nemancata light va fi folosita la soteuri; Doriti sa mai continui?“

Eu nu doresc sa mai continui pentru ca pur si simplu nu cred in ceea ce spui!

“pizza la discretie, dar din aceea ieftina congelata;”

aveau pizzer care pregatea pizza! Eu l-am vazut cu ochii mei!

“supa la plic imbunatatita cu carnea care nu s-a mancat in seara precedenta; mirosul si claritatea supei arata ca este de la plic;”

ciorbagii mai mari ca romanii eu nu am vazut dar nici ciorba/ supa ca in Romania nu am mai mancat (le fel de buna adica) dar acum serios daca bulgarii au alt stil de a gati ciorba/supa inseamna ca este din aceea la plic? Mie cateva din cele de riu mi s-au parut mancabile!

“peste Pangasius; oricum cele mei ieftine alimente”

dar somon nu ai intalnit? Noi da!

Da, aveau alimente ieftine gen: curcan, iepure, creveti!!!

“- dulciuri: prafuri cu creme; ce nu se mananca se adauga peste 2 zile o culoare pe deasupra, un desen dulce colorat, si uite alt fel de dulce;”

la dulciuri subscriu: nici mie nu mi-au placut dar eu oricum nu consum decat dulciuri facute in casa deci nu vreau sa fiu subiectiva!

“Barurile: la toate se servesc bauturi la dozator; de la sucuri pana la vin si bere, de foarta proasta calitate; Domnilor care aveti copii si ati fost foarte multumiti, cum v-ati lasat copiii sa bea acele sucuri?”

copiii mei de exemplu nu consuma niciun fel de suc din comert!

Noi am avut platit ULTRA ALL ceea ce inseamna ca trebuia sa avem si bere la sticla/cutie macar romaneasca"???!!! (de ce romaneasca? are ceva special a noastra?) si sucuri naturale, asa cum scrie la agentie si cum am platit, si cum este obiceiul; Nu am beneficiat de ultra all inclusive, toate bauturile contrafacute"

sucuri naturale sunt doar freshurile preparate pe loc in fata ta! Altele gen santal de ex NU SUNT SUCURI NATURALE! (daca la astea te referi!) Unde ai primit tu asa ceva gratis la 4 stele? Ca eu nu am primit nici la 5 stele! (erau contracost desigur cum mi se pare si firesc!!!

“In concluzie, nu am murit de foame, dar nu m-am simtit bine la 4 stele pe banii mei. Cu 120 euro/zi mancam la restaurant ce doream si cand doream si stateam si bine, dar in alta parte;”

(pe viitor vei alege cu siguranta ceva pe masura asteptarilor tale )

“Am citit niste ecouri la patania unei doamne legata de hotel si enterocolita facuta de copil si m-am oripilat ca imediat a fost desfiintata; Sotul meu le-ar fi aruncat in aer hotelul;“

(nu asa procedam in lumea civilizata! ci doar pe meleagurile raposatului Bin Laden) si inca ceva off topic: cand copilul meu a facut o forma de enterocolita (fara complicatii) la gradinita privata la care merge eu nu m-am dus sa arunc in aer nimic! si nici sa cer despagubiri ci am inteles ca a fost un caz izolat care nu s-a mai repetat si care la urma urmei se poate produce oriunde in lumea civilizata la un moment dat!

In concluzie: oameni buni fiti realisti nu fitosi!

Pai voi platiti 4 stele bulgaresti si vreti sa gasiti 7!!! imposibil!

Din cele scrise de tine eu mi-am dat seama ca tu nu te-ai simti bine decat la Burj-al Arab!!!

Visan125 [04.08.11 00:59:11] »

@indiralisa_26

Subscriu

@FetitaFrumoasa

"farfuriile lor erau la fel de pline ca ale romanilor din... ".

Aici ce-ai vrut sa spui? Poti sa ne traduci care e faza cu...? Din cate imi aduc aminte, polul foamei in Romania este intr-o zona oarecum diametral opusa. Lumea in care traim este insa intr-o continua schimbare asa ca...

E bine ca avem turisti exigenti, in fond exigenta poate fi un motor al progresului. Mi se pare insa ca ori alegerea locatiei a fost facuta gresit in raport cu sus-mentionatele exigente, ori scopul vacantei era gasirea de noduri in papura.

gattasalvaje [04.08.11 09:55:24] »

Stimata doamna @FetitaFrumoasa,

Am cateva observatii la review-ul dumneavoastra, daca imi este permis:

1. Hotelul este All Inclusive, nu Ultra All Inclusive... asta este o hotie a unor agentii de turism de la noi, daca intrati pe site-ul oficial al hotelului, ati fi vazut ca este descris ca all inlclusive. Cu alte cuvinte, v-ati luat teapa de la agentie, nu de la hotelieri. De curiozitate, cat ati platit in plus pentru UAI?

2. Referitor la camera... ce vi s-a parut ca n-ar corespunde standardelor de 4 *? Ati sesizat la receptie ca sunt scurgeri de apa?

V-as ruga sa dati 3 nume de hoteluri de 4 * "adevarate " si, eventual pretul / noapte pe care l-ati platit.

3. In legatura cu afirmatia dumneavoastra ca nu au existat avertizari asupra sistemului de rezervare a sezlongurilor cu prosopul - total fals... recititi review-urile de anul trecut. Ce mi se pare curios este ca spuneti ca nu gaseati loc la umbra... anul trecut era bataie pe locurile la soare, cele din zonele cu umbra erau goale toata ziua.

4. In legatura cu parerile emise despre bucatarie, modul de preparare si calitatea mancarii nu pot spune decat ca emiteti niste afirmatii bazate pur pe presupuneri, pe ceea ce vi s-a parut si vreau sa va spun ca aveti multa imaginatie.

"doamnelor si domnilor, toate alimentele se recicleaza, ouale fierte nemancate dimineata le veti gasi seara intr-o salata ciudata de exemplu; orezul fad cu masline stil mediteranean va fi curatat de masline si va fi amestecat cu varza; margarina nemancata light va fi folosita la soteuri; Doriti sa mai continui?

Cum v-ati dat seama ca sunt aceleasi oua, aceeasi margarina? Cat despre faza cu curatatul orezului de masline, mi se pare o imagine de-a dreptul hilara ca si descrierea modului de reciclare a dulciurilor.

"Sotul meu le-ar fi aruncat in aer hotelul"

- no comment... nu de alta, dar mi-e frica sa nu ma caute sotul dumneavoastra si sa ma linseze.

"Noi nu recomandam acest hotel; o fi bun pentru nemti sau norvegieni, sau englezi; oricum de factura indoielnica; farfuriile lor erau la fel de pline ca ale romanilor din *****"

... deci, concluzia: toti romanii din ... sunt de factura indoielnica! - noroc ca nu sunt din.... ca m-ar fi aprins tare afirmatia asta.

Ce recomandare pot sa va fac: Lasa-ne! ... fitze cat cuprinde, cred ca n-ai fi fost multumita nici la cel mai tare Ritz sau Sheraton!

DoreD [04.08.11 10:17:29] »

460 euro pentru 2 persoane / 6 zile este un sejur foarte ieftin, de la care nu poti avea pretentii foarte mari. Ignora stelele, la bulgari 4 inseamna aproape 3 la noi. Bulgarii au un fel al lor de a compensa pretul - folosirea mancarii de baza, ieftine, combinate in cateva feluri, adaugarea din cand in cand a unor ingrediente ceva mai scumpe (nu foarte scumpe, nu des, doar cat sa-ti poti aminti 'a, a fost si... '), personal de intretinere / ingrijire cat mai redus.

Din experientele anterioare, cred ca totul ar fi fost pe roze daca cei de la receptie ar fi acceptat sa-ti schimbe camera din prima zi, in 90% din cazuri, cand ai impresia ca ti s-a facut o favoare la cazare, sejurul pare mai bun. Imi pare rau pentru sejurul tau ratat, incearca hoteluri mai scumpe, combinatia Andaluzia+hoteluri de 4 stele cred ca te va incanta, la un alt pret, fireste.

In numele oltenilor mancaciosi, scuze pentru cantitatile uriase de mancare pe care le ingurgitam

Bafta!

webmaster10 [04.08.11 12:18:50] »

@FetitaFrumoasa, am sters respectiva zona geografica la care faci referire, nu era cazul, aici descriem experientele de vacanta, fara a ataca sau ofensa pe cineva.

Mi-a scapat la validare acea ofensa, drept pentru care imi cer scuze tuturor celor afectati si in acelasi timp jigniti de acea afirmatie.

FetitaFrumoasa [04.08.11 12:50:13] »

[@indiralisa, probail:] Am urmarit toate raspunsurile tale, si parca ai face reclama hotelului. eu am scris foarte obiectiv, se pare ca noi am avut ghinion ca in perioada de varf sa nu avem pizer, sa nu avem somon, fiind aglomerat nu mai conta cine manca si ce manca, banii iesisera.

Un singur lucru te intreb. Ai copii? ai fost insarcinata si ai suferit de caldura? Eu stiu ca in hotel erau camere libere si problema a fost ca n-au vrut sa schimbe din cauza ca suntem romani. Care suntem multi, zgomotosi, needucati, ne umplem farfuriile hamesiti, aruncam pe jos.

Eu nu scriu pentru persoane ca tine, care ai o ocupatie de a scrie pe acest site in contradictoriu; eu scriu pentru persoane care se vor lamuri cand vor ajunge acolo. Tie nu-ti facem niciun rau, tu esti multumita cu conditiile lor, asa ca parerea mea n-ar trebui sa te afecteze. Multumita sunt oriunde este curat, onest si bun dar putin. Nu ne trebuie Burj Al-Arab sa ne simtitm bine, ne trebuie un pic de onestitate in ceea ce dam si oferim.

Si va urez vacanta placuta tuturor celor care au acea destinatie!

FetitaFrumoasa [04.08.11 12:57:56] »

[@DoreD, probabil] Am fost 4 zile, nu 6; Iar faptul ca pe site-uri aici se vorbeste de cele mai bune conditii, nu le-am putut contesta. M-am lamurit acolo. Vad ca voi stiti advarul ca mancarea este ieftina, deci am avut dreptate. Destinatiile mele viitoare vor include si ale lcuri, dar nu la all inclusive. Repet, nu vreau sa stau la hoteluri de 4 stele, ci acolo unde este pretul corect in raport cu oferta.

Iar remarcile mele referitoare la alte zone ale tarii izvorasc din comprtamentul galagios/needucat/mitocanesc cu injraturi ale unui grup din acea parte a tarii care isi petrecea vremea pe terasa langa piscina injurau si radeau zgomotos ca sa le vada toata lumea splendoarea si lanturile groase de aur.

FetitaFrumoasa [04.08.11 13:07:16] »

Parerea mea e a mea, nu trebuie sa incerci s-o schimbi Domnule/Doamna @Gattasalvaje; Faptul ca noi pretindem sa fim tratati corect de banii dati, inseamna ca avem cu ce compara, pentru ca am calatorit si prin locuri fara fitze. Daca va place ingramadeala de la AI, este foarte bne, va uram numai vacante placute.

Pe acest site mai consulta review-uri si persoane care au ce spune obiectiv. Insa obiectiv sau subiectiv tine de fiecare persoana. Nu va doresc sa vi se imbolnaveasca copilul in vacanta. Acest lucru este intelept sa nu-l judecati niciodata. V-ati napustit pe biata femeie cu ecouri... Apropos, aveti aceeasi ocupatie ca d0amna Indralissa? Sau va place sa auziti injuraturile conationalilor in vacanta langa dvs. ?

FetitaFrumoasa [04.08.11 13:26:12] »

[@webmaster10]: foarte bine ca ati remediat. eu n-as fi scris daca n-as fi fost extrem de deranjata de injuraturile si tipetele acelor conationali. nu erau singuri, era f multa lume in jur, femei si copii care intelegeau romana. insa ne place sa ne lasam amprenta peste tot noi romanii. am avut ce invata de la alte nationalitati conlocuitoare (stiti voi cine, aceia goniti din toata Europa, sa nu mai fiu acuzata de discriminare)... mult tupeu.

FetitaFrumoasa [04.08.11 13:59:15] »

@ savin 152: sa fie inteles de toata lumea; nu am facut scandal la receptie, nu m-am certat cu nimeni; eu numai am observat lucruri intamplandu-se. O sa mi se impute probabil si faptul ca aveam fize ca nu era o toaleta pe plaja...

destinatia a fost gresit aleasa, insa a contribuit si acest site si ce e scris aici; daca suntem infierati asa de rau ce mai exigenti, atunci nu trebuie sa mai folosim acest site drept mod de informare; ma scuzati, nu stiam ca exista o comunitate asa unita; insa aceasta carcota si desfacerea firului in patru a unui text, mie imi denota altceva, ca nu eu am o problema (savin nu ti se adreseaza paragraful).

nu ma indoiesc de ce am vazut, si nu mi se pare normal ca nimeni sa faca pipi in piscina, asa cum obisnuieste ***; nu mi se pare normal sa curga toaletele si sa nu remedieze nimeni, si sa fie murdar la toaleta;

eu nu doresc sa conving pe nimeni printr-un singur text; probabi ca pana la sfarsitul sezonului vor mai fi si altii care vor avea lucruri negative de spus; eu ma exprim liber si pana la proba contrarie a celor care m-au contrazis, am dreptate.

vacanta placuta tuturor!

webmaster [04.08.11 14:12:17] »

@FetitaFrumoasa, pe acest site si in aceasta comunitate sunt interzise jignirile de orice fel, se combat ideile nu persoanele. Fraza ofensatoare la adresa unui membru AmFostAcolo a fost editata si esti rugata sa nu mai faci afirmatii gratuite.

FetitaFrumoasa [04.08.11 15:09:05] »

Pai aveti deja 2 persoane mai sus care m-au combatut pe mine, nu ideile expuse de mine si m-au ofensat: sunt fitzoasa, exagerez, ce caut eu acolo? Le-ati atentionat si pe acele persoane? Nu vad unde jignirea. Singurul lucru ofensator spus de mine este denumirea zonei de unde erau acei turisti.

Va rog, daca parerile noastre nu sunt folositoare, si daca va doriti un site cu 100% multumiti, si daca aveti si dvs. ocazia sa verificati ce spun altii, atunci va rog frumos sa-mi retrageti statutul de membru.

Nici eu nu vreau sa fiu jignita, asa cum am fost si dvs. nu ati luat nicio masura, pentru parerile expuse de mine; nu aveam niciun interes personal sa pierd atat timp sa scriu si sa fiu judecata. Atunci cand ai dreptate esti mai combativ. Daca va deranjeaza, atunci va rog sa imi stergeti datele. Dupa experienta de astazi, mai rau imi pare ca am scris aici, decat ca am fost in Bulgaria. Este clar ca va doriti numai review-uri bune. Va urez numai vacante placute alese dupa parerile de pe acest site!

gattasalvaje [04.08.11 16:49:53] »

. Draga doamna, nu incearca nimeni sa va schimbe parerea... eu am incercat sa lamuresc unele afirmatii din postul dumneavoastra solicitandu-va lamuriri suplimentare pe care nu le-ati putut (sau n-ati vrut) sa le dati pentru simplul motiv ca sunteti constienta ca ati exagerat.

Rolul acestui site este de informare si, ca atare pot fi combatute acele informatii care ni se par false, care pot induce in eroare alti cititori. Din partea mea, putin imi pasa ce faceti d-voastra pe viitor in vacante, insa eu am recomandat prietenilor si cunostintelor acest hotel si, poate, acei prieteni citesc si ei postul dumneavoastra si se intreaba cum stau lucrurile in realitate: asa cum le expuneti d-voastra si doamna cu copilul cu enterocolita, sau cum le expun alti 29 de useri?

Apropos, aveti aceeasi ocupatie ca d0amna Indralissa?

Nu prea inteleg intrebarea... daca va referiti la faptul ca fac reclama hotelului... da, ii fac pentru ca "amfostacolo" si mi-a placut si cam asta se face pe acest site, se spun impresii despre locurile unde am fost, bune sau rele. Nu voi ezita sa-mi scriu si dezamagirile despre anumite locuri daca va fi cazul si sper sa nu, pt ca eu chibzuiesc bine si ma informez din mai multe surse inainte sa-mi aleg o destinatie.

Sau va place sa auziti injuraturile conationalilor in vacanta langa dvs. ?

Nu-mi plac nici injuraturile conationalilor, nici ale nemtilor, bulgarilor, englezilor sau ale altor natii... iarasi nu inteleg de unde ati tras concluzia asta? - apropos de atacuri la persoana!

indiralisa_26 [04.08.11 23:38:03] »

[@indiralisa, probail: ] Am urmarit toate raspunsurile tale, si parca ai face reclama hotelului.

Da! fac reclama hotelului pentru ca este un hotel foarte bun care pe noi ne-a incantat si pe care l-am recomandat multor prieteni si-l voi recomanda in continuare.

Daca ai fi urmarit cu atentie ai fi vazut ca am adus vorba de copii; Am doi copii si atunci cand eram insarcinata am suferit de caldura si tocmai de asta m-am dus in concediu la munte si nu la mare.

Pe ce te bazezi cand spui ca erau camere libere? sau este o simpla ipoteza?

Concluzionand, draga @fetita, as vrea sa spun ca nu va suferi nimeni daca tu si familia ta nu veti mai alege pe viitor ca destinatie de vacanta Bulgaria sau lantul Riu!

Vacante placute si tie!

doarcristi [16.08.11 18:09:41] »

Slava cerului ca eram deja acolo cand ai postat review-ul.

mircea-teodor [19.08.11 16:16:32] »

Va dau dreptate domana. Am facut si eu un review la acest hotel dar nu am vrut sa fiu chai asa de agresiv. Oricum aveti dreptate cu partea cu masa si cu barul. Am mancat si eu ciorbe cu gust de vegeta, knorr etc. Parca in fiecare mancare exista un ingredient comun (este o parere de a mea). Pestele cel mai ieftin, precum si fructele de sezon pepene galben si rosu. Nu m-ar mira sa se foloseasca de mancarea ramasa pentru cina de seara cu toate ca un fel de ciorba era si la pranz si seara.

Pizza cum ati spus era din aceea congelata si reincalzita.

La bar exact cum ati spus, pentru cocteiluri se foloseau de bauturile gata preparate in niste sticle de plastic. Am vazut si eu ca la unele persoane se preparau bauturile din anumite sticle cu eticheta. Chiar la un moment dat cand am cerut whiski mi-au pus din alta sticla decat cea de originala. Sucurile erau varza, numai de la dozator. Mai bagau in bar si sucuri la sticla de plastic gen pepsi dar nu am vazut sa serveasca din ele. Chiar am citit intr-un review la cineva ca se serveau fresh-uri de fructe, eu nu am vazut asa ceva cu toate ca in gasca cu care am fost am avut 3 copii de 1 an si parintii lor le-ar fi dat ceva proaspat de baut. Pe langa dozatoarele de fresco mai era un dozator de nectar de fructe apa+ concentrat...

Berea era cat de cat acceptabila ca era si rece dar vinurile erau stil pastila din acelea la bidon de 2-5 litrii (oribile).

In concluzie m-as mai intoarce numai pentru cei care lucreaza acolo adica pentru amabilitatea lor, sper sa nu fi fost fortata (mai ara o blonda la bar care iti arunca niste priviri ascutite).

Apropo de piscine, nu am gasit locuri ocupate de cu seara sau chiar la prima ora, dar cateva zile una din piscine era cam murdara cu mult nisip in ea si apa rece.

doarcristi, DoreD, FetitaFrumoasa, gattasalvaje, indiralisa_26, mircea-teodor, Visan125
Alte impresii din această RUBRICĂRIU Helios Hotel: