ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2011
JUN-2011

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Pe afara-i vopsit gardul inauntru-i leopardul

E pt a doua oara cand am fost in bulgaria. Experienta de anul acesta am repetetat-o datorita sejurului de anul trecut care a fost superb petrecut la hotel arabella.

Anul acesta am luat bilete inca din iarna la hotel sunrise ma asteptam sa fie ceva diferente dar nu asa mari. Dupa un sejur de cateva zile pe litoralul nostru am trecut granita pe la vama veche.

Am ajuns la hotel pe la 12:30 un neica nimeni ne-a intampinat pt parcare punandu-ne sa platim 8 leva pe noapte, dar locuri de parcare nu aveau masina fiind paracata la un alt hotel.

Sa incepem cu atuurile acestui hotel: este enorm de mare, receptia arata excelent ca in poze, iar piscinile sunt intr-adevar de vis.

Atat cu plusurile acum sa trecem la minusuri: camera mare dar atat, caldura mare, baia mica, uscator de baie nu am avut, camera nu era curata la standardele hotelului, am avut furnici in camera.

Mancarea a fost dezastruoasa: aveai ce sa mananci dar la bani pe care i-am platit ma asteptam la mult mai mult. Timp de 9 zile cat am stat nu am avazut niciun gratar numai sosuri, tocanite, legume nefierte si cartofi prajiti din abundenta. La capitolul fructe nu am vazut nici-o cireasa singurele fructe care au fost sunt: mere, piersici, pepene si banane. Prajiturile au fost si nu prea pt ca unle erau acre si nu se puteau manca. Nu suntem o familie de fite, dar ne asteptam sa avem de unde alege nu sa mancam ceva sa avem in stomac. Bauturile acceptabile.

Echipa de animatie si-a facut treaba. Singurul lucru care ma impresionat a fost o fata de la masa care intreband-o daca a vazut un aparat de fotografiat la masa pt ca eu nu stiam ca lam pierdut la masa a venit cu aparatul in mana, daca il gasea un roman nu cred ca mi-l mai inapoia, am rugat-o cu 10 leva si nu a vrut sa ia (poate am fost mai norocoasa, deoarece nu toti bulgarii sunt asa de draguti cu romanii).

DA SE FAC DIFERENTE VIZIBILE INTRE ROMANII SI RESTUL EUROPEI. Nemtii desi beau ca porci faceam galagie mare nimeni nu le zicea nimic desi am platit banii la fel ca si ei.

In concluzie datorita servicilor oferite de acest hotel am fost foarte nemultumitii cu 30 de milionane puteam sa stau la mamaia si poate eram tratata mult mai bine.

Am inteles ca hotelul a fost preluat anul acesta de un manager bulgar de aici si diferentele mari fata de anul trecut cand avea un manager neamt.

De acum incolo voi merge doar la grifid (hoteluri care respecta clientii). NU RECOMAND ACEST HOTEL ANUL ACESTA (mai bine mergeti la excelsior langa, unde au fost servicii excelente anul acesta).

Trimis de coco codruta in 02.08.11 00:02:04
Validat / Publicat: 02.08.11 00:42:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: la grifid arabella in nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 4494 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (coco codruta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 barul de la receptie

[02.03.12 11:16:12]

Primasol Sunrise si Excelsior au fost inrudite candva, anul trecut eu am stat la Excelsior dar a fost superb... mancare variata, distractie pentru copii la greu, camera a fost super, serviciile ireprosabile... am numai cuvinte de lauda pentru acest hotel si mai ales pentru managerii sai...

Cu parcarea am avut si noi ceva probleme dar cu tact si bunavointa am rezolvat totul in favoarea noastra.

[02.03.12 11:20:52]

@ionut73,

asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii.

[02.03.12 11:23:32]

@webmaster10: toate la timpul lor... multumesc pentru indicatii!!!

coco codrutaAUTOR REVIEW
    [02.03.12 16:39:29]

@ionut73: Pana anul trecut au fost inrudite de anul trecut s-au despartit, am auzit ca anul trecut a fost frumos la Excelsior, dar eu nu as merge acolo pt ca are o singura piscina, pe cand Sunrise are 6 piscine, nu trebuie sa iti ocupi sezlong cu noaptea in cap. Diferenta intre ele a constat la masa la Excelsior am vazut gratare pe cand la sunrise nu, dar aveai ce mancasi chiar de unde alege. Sunrise este mare fata de Excelsior, camerele au cam accelasi confort.

[02.03.12 17:05:27]

@coco codruta: atunci nu se explica cuvintele tale "Mancarea a fost dezastruoasa: aveai ce sa mananci dar la bani pe care i-am platit ma asteptam la mult mai mult. Timp de 9 zile cat am stat nu am avazut niciun gratar numai sosuri, tocanite, legume nefierte si cartofi prajiti din abundenta. La capitolul fructe nu am vazut nici-o cireasa singurele fructe care au fost sunt: mere, piersici, pepene si banane. Prajiturile au fost si nu prea pt ca unle erau acre si nu se puteau manca. Nu suntem o familie de fite, dar ne asteptam sa avem de unde alege nu sa mancam ceva sa avem in stomac. "

coco codrutaAUTOR REVIEW
    [02.03.12 23:29:18]

@ionut73: Cand am scris reviul eram suparata pentru ca eu fusesem si la arabela si comparam totul mai putin pretul acum gandind la rece a fost bine la 30 de euro pe noapte fata de arabela unde am dat 46 de euro. Poate gandesc mai putin critic si pentru faptul ca la acest pret a fost bine comparand cu alte hoteluri din nisipuri chiar de 4 stele: Elena, Luna, Lilia, Slavei, Mimoza s-au pentru faptul ca pe data de 22 iunie merg tot la ei, anul acesta sunt norocoasa merg din 15 iunie pana in 22 la arabela apoi la sunrise din 22 pana in 27 iunie, iar in septembrie la bolero pentru 6 nopti.

coco codruta
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Sunrise Hotel: