ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2011
JUL-2011
2 AD. + 1 4 ani COPII -- v: 1 2 ani

Extrem de nemulțumit

Jalnic

un complex patetic, cu putine gradini, servire de 2 bani care face rusine hotelurilor langa care se gaseste TITANIC SI MIRACLE.

Am ales acest hotel pentru vacanta pe principiul romanului prost adica daca e mai scump iseamna ca e si bun.

pe scurt cele 12 zile petrecute acolo au insemnat 11 nopti de ZGOMOT datorat SPECTACOLELOR care se tin in fata hotelului, asta pana la aprox. ora 11 dupa care zarva se muta pe plaja pana la aprox. ora 12.30.

hotelul nu are un loc amenajat unde sa se tine sectacolele asa cum are orice hotel care se respecta, scena fiind amplasata in fata camerelor. nu exista o discoteca tot viata de noapte derulandu-se pe plaja care nu este departe de hotel. in ceea ce priveste servirea pot sa spun ca nu va sfatuiesc sa vorbiti romaneste romanii fiind practic ignorati.

singurul atu pe care il pot aduce acestui hotel este bucataria fiind peste cea la hotelurile la care am fost, cam de 2 ori la 3 zile somon, toate felurile de fructe de mare, peste zilnic.

PROBABIL PENTRU O FAMILIE FARA COPII CARE MERGE DOAR LA DISTRACTIE AR PUTEA SA OBTINA O NOTA de trecere, DAR IN NICI UN CAZ NU IL RECOMAND FAMILIILOR CU COPII, DATORAT LIPSEI DE ACTIVITATI PENTRU CEI MICI (MINI DISCOTECA DE LA 8.30 LA 9.30 seara, si RIXI CLUB unde 3 domnisoare stau si se uita la copii pana trece programul) cat si zgomotului care trebuie sa-l suportati in fiecare seara

Trimis de dfdan2002 in 29.07.11 14:01:58
Validat / Publicat: 29.07.11 14:56:43

VIZUALIZĂRI: 4035 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dfdan2002); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

meghido [02.08.11 10:20:54] »

Pui te rog si niste poze, eu plec in octombrie la acest hotel, in afara de mancarea variata, altceva nu ti-a placut? Curatenie, aglomeratie, piscina?

gioko [08.08.11 14:48:56] »

Ma faci sa zambesc... ba chiar sa rad in hohote, dar ma rog... asta poate fi opinia ta.

Ceea ce nu am inteles eu sunt adevaratele motive pentru care ai spus ca acest resort este jalnic. Te-ai raportat doar la asa numitul zgomot din fata hotelului, la lipsa distractiei pentru copii si la lipsa bunului simt din partea chelnerilor din cate am inteles?

Pai hai sa le luam pe rand: gradinile amenajate si "putine" cum zici tu se intind pe jumatate din resort (am pus si eu acolo ceva poze... asta daca nu cumva s-au evaporat pana ai venit tu).

Lipsa unor activitati superdiversificate pentru copii este specifica majoritatii resorturilor din Antalya, toate au cam acelasi mod de distractie, asa ca nu ai de ce sa te plangi.

Cat despre zgomotul de care vorbeai... hmm, anul trecut era inexistent in sejurul meu, dar super prezent alaturi la TITANIC si asta spre bucuria mea ca puteam sa mai ascult si o muzica buna, ca doar venisem in concediu nu la manastire in pustietate, cel putin eu asa vad lucrurile.

Cat despre ospitalitatea chelnarilor ce sa spun... nu le-o fi placut figura ta, la mine nu au fost probleme (si ca sa iti dau un exemplu intr-o seara am varsat un pahar de vin pe masa de la terasa (de afara) din jurul hotelului si imediat au sarit ca din pamant 3 ospatari: unul sa stearga masa si sa ia paharul varsat, altul a intrebat daca am patit ceva, daca m-am taiat cumva, daca e totul in regula... si al treilea care mi-a si adus un alt pahar de vin ca sa-l inlocuiasca pe cel scapat de mine pe masa).

In rest totul a fost la superlativ, plaja, mancarea, curatenia, imensitatea camerei, piscinele, toboganele, arhitectura resortului.

Nu uita ca ai platit totusi 1000 si ceva de euro pe biletele de avion, asa ca pt 2480 euro 12 zile 2 adulti si 2 copii mi se pare rezonabil.

Nu uita ca discoteca exista la subsol si multe alte jocuri mecanice contra cost, dar se pare ca nu le-ai cautat.

Nu e corect sa spui ca acest resort este jalnic doar pentru ca tie nu ti-au fost pe plac anumite lucruri, e prea mare distanta pana la a folosi acest cuvant.

gioko [08.08.11 20:56:34] »

pt meghido

Stai fara griji pt ca este imposibil sa nu te simti bine. Referitor la dilemele tale tin sa te asigur de urmatoarele:

1) curatenia era facuta zilnic, iar la 2 zile ne schimbau asternuturile (prosoapele erau schimbate de cate ori le lasai pe jos... si contra unei mici atentii de 1-2 dolari ti se dubla cantitatea de bauturi din frigider care oricum iti erau reaprovizionate gratuit zilnic).

2) Referitor la aglomeratie, pot sa spun ca la sfarsitul lui august cand am fost eu anul trecut, aceasta era inexistenta atat la plaja, cat si la masa sau in oricare alte locuri. Desi ne trezeam la ora 9 la plaja intotdeauna gaseai sesloange libere si aproape de mare.

3) Resortul dispune de o piscina exterioara imensa (prevazuta si cu jaccuzzi) care are o suprafata aprox. ca a unui teren de fotbal de forma ovala care se intinde pana la partea de tobogane cat si una pt copii. In plus de aceasta mai este una in interior, alaturi de fitness, baia turceasca, sauna, toate gratuite. Tot acolo mai exista si o discoteca dupa 12 noaptea si jocuri mecanice. Intr-un corp de hotel se gaseste si o mica sala de cinema cu filme netraduse. Tin sa te asigur ca toate piscinele au apa incalzita si foarte curata.

Daca mai ai si alte intrebai nu ezita sa mi le adresezi. Mai multe detalii si fotografii poti gasi si la review -ul meu postat anul trecut la aceasta sectiune.

dfdan2002 [22.08.11 08:58:46] »

cred ca am aratat ca nu vizeaza familiile care merg in concediu fara copii... probabil in aceste conditii poate fii cat de cat acceptabil... ce pot sa iti spun ca in comparatie cu restul hotelurilor din lara este jalnic... piscina mare... de acord... dar sezlonguri ciuciu... poate pentru design... dar daca te incanta asta e ok, ospatarii la sala de mese sunt ok... dar eu vorbeam despre cei de la baruri, vad ca faci referire la anul 2010... cand majoritatea turistilor erau romani... anul acesta nu am fost decat 20 de romani in perioada 12.07 26 07, anul trecut in aceeasi perioada au fost 300,

DISCOTECA NU ESTE LA SUBSOL... EA ESTE DOAR PE PLAJE.

POT SA ITI SPUN CA STIU CUM ARATA UN RESORT IN ANTALIA FIIND IN APROAPE TOATE DIN LARA

celeste [22.08.11 10:40:25] »

@meghido, stai linistit si eu sunt de acord cu ce a scris @gioko... hotelul nu este jalnic, am vazut eu altele intr-adevar... jalnice.

Noi am fost anul trecut si ne-am simtit f. bine.

dfdan2002 [22.08.11 21:58:34] »

depinde ce astepti de la un concediu... daca vrei numai sa mergi sa mananci si sa faci plaje e ok... dar pentru asta e de ajuns sa mergi la o piscina

nu stiu unde ai vazut tu camere de 60 mp... au intradevar am avut o camera normala... si desi nu am masurat-o nu a avut mai mult de 15 mp, dar prietenii cu care au fost au avut superior deluxe si nu era cu mult mai mare

pentru @gioko

SUNT DE ACORD CU TINE... DAR ACESTA NU ESTE UN ATU AL UNUI HOTEL... DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE ESTE CEVA NORMAL

DACA LA ORA 8.00 NU ERAI PE PLAJE SAU LA PISCINA ADIO LOCURI... TOATE ERAU OCUPATE DE PROSOAPE... PISCINA MARE SEZLONGURI PUTINE... CA SA NU MAI VB. DE PISCINA PTR. COPII

DISCOTECA NUMAI PE PLAJE... ZGOMOT INFERNAL PANA LA ORA 23.OO DE LA... CE O FI IN FATA HOTELULULUI SI DUPA... PANA LA ORA 24.00 DE LA DISCO DE PE PLAJE

gioko [22.08.11 22:50:21] »

Imi pare rau, dar nu sunt de acord cu tine "cunoscatorule" si cu asta inchei.

roxxie [22.08.11 23:29:33] »

Corect, nu esti de acord dar accepta ca pot fi si alte pareri, diferita de a ta.

meghido [23.08.11 09:19:24] »

15 MP sunt mai mult decat suficienti, la piscina daca toate sezlongurile sunt ocupate nu imi este greu sa dau un prosop la o parte, acest lucru se intampla mai toate resorturile. Abia astept sa scriu un review despre Rixos Lares peste 1 luna jumatate

gioko [23.08.11 16:01:15] »

Pt roxxie,

Accept si altfel de pareri decat a mea, insa sa fie reale. Daca as fi stat in alt resort si doar mi-as fi dat cu presupusul as fi de acord, insa nu e cazul. Sezloange erau arhisuficiente si uite ca sa te conving si pe tine (pt ca nu stiu in ce calitate ii tii partea lui dfdan2002, poate ca ai fost si tu pe acolo si ai vazut aceleasi lucruri sau stiu si eu care ar fi adevaratul motiv) am sa incerc sa mai postez 2-3 poze cu sesloanegele de la piscine si plaja. Nu uitati insa ca in aceste resorturi totul este facut cu bun gust pt ca omul sa se simta bine, nu ca la noi unde sesloangele sunt lipite unul de altul incat nu poti respira, in fapt asta e si diferenta. Acum ce pot eu spune ca nu vorbesc adevarul cand la ora 09-10 dimineata gaseam loc pe seslong atat la plaja cat si la piscina? Asta am gasit eu in sejurul meu.

Cat pt dfdan2002, faza cu curatenia nu era o chestie care sa ma dea pe spate ca sa o subliniez ca un atu al hotelului ci pur si simplu raspundeam intrebarilor puse de meghido (nu purtam un dialog contradictoriu cu tine pe aceasta tema), la fel si cu aglomeratia si cu amabilitatea chelnarilor

(si aici ma refeream chiar la cei de la baruri pt ca inauntru imi luam eu tot ce aveam nevoie desi si acolo se straduiau sa multumeasca pe toata lumea). Chestia ca nu mai era discoteca in hotel la subsol... nu te pot contrazice... asa o fi anul asta, insa faptul ca era una pe plaja mi se pare a fi ok si ador "zgomotul" distractiei pt ca de-aia sunt in concediu (cu copil sau fara) mai ales ca era vorba doar de ora 23 sau max 24 nicedecum de 02 sau 03 noaptea.

In alta ordine de idei nu stiam ca tii evidenta exacta a romanilor din fiecare an care merg acolo (300 anul trecut si 20 anul asta), oricum daca e asa imi place ca esti bine informat... !

Orice opinie este utila atat timp cat este reala (buna sau mai putin buna), dar de aici pana la a spune ca este un resort JALNIC, PATETIC... e o distanta mare. Si daca ajungi sa il compari si cu Miracle (care zici tu ca ii da clasa)... ehei atunci cred lumea isi poate forma o parere exacta vis-a-vis de expunerea ta. Eu va doresc concedii bune la toti...

dfdan2002 [23.08.11 16:45:19] »

intrebarea care se pune este daca pleci cu copii sau fara.

- am scris deja ca in situatia in care plecati fara copii ar putea obtine o nota de trecere.

pro: mancare multa, diversificata si bine gatita, chelneri ok (unul chiar a tinut sa-mi explice ca inainte cu un an a fost un grup mare de romani care l-au invatat sa vb. cat de cat romaneste), SI ASTA PENTRU A-I RASPUNDE LUI MEGHIDO In alta ordine de idei nu stiam ca tii evidenta exacta a romanilor din fiecare an care merg acolo (300 anul trecut si 20 anul asta), oricum daca e asa imi place ca esti bine informat... bauturi la discretie.

contra: gradini mici, de fapt o sa vezi @gradini@ doar pe aleea care duce de la hotel la mare.

in afara de restaurantul principal restul sunt cu plata 10 euro de persoana si nu ai voie cu copii sub 7 ani, ceea ce in cazul meu a fost o surpriza neplacuta eu fiind cu 2 copii unul de 4 ani, altul de 1,5 ani.

la barul *principal* barmanii te servesc dupa bunul plac, oricum întâietate au rusii.

LIPSA PROGRAMULUI DE DIVERTISMENT.

TOT LUI MEGHIDO II RASPUND

SI DACA AR FI ASA... NU STIU CATE MILIOANE DE EURO CASTIGI TU PE LUNA... DAR EU ZIC 2500 DE EURO SUNT O SUMA DESTUL DE FRUMUSICA PENTRU 12 ZILE DE CONCEDIU IN SITUATIA IN CARE CU CATEVA SUTE DE EURO MAI PUTIN POTI SA STAI ASA CUM ITI DORESTI FIE CA VREI GALAGIE FIE CA VREI LINISTE... VEZI CONCORDE, TITANIC, MIRACLE SAU DELPHIN

SINCER ITI SPUN CA ACEST HOTEL CAM DE ACEEASI CATEGORIE CU Surmeli Efes Hotel din Kusadasi pretul fiind aproape la jumate 1,968 euro

celeste [23.08.11 17:02:24] »

dfdan2002, eu am fost la acest hotel anul trecut in luna iunie... si daca ai citit toate rw-urile de la acest hotel anul trecut ai fi vazut ca a fost unul din cele mai controversate hoteluri de pe AFA.

Conform DEX '' jalnic" = foarte trist, dureros... lamentabil, deplorabil... Oare nu am fost la acelasi hotel sau vorbim de hoteluri diferite? Mi se pare ca ai avut unele nemultumiri dar pana la jalnic e diferenta mare.

La sunflower nu ati mancat? ca noi dupa primele 2 zile de restaurant principal mancam la ora pranzului aici si a fost super ok.

dfdan2002 [23.08.11 22:51:52] »

asa cum am aratat... jalnic patetic de toata jena... NUMAI LA sunflower AM PUTUT MANCA DEOARECE ERAM INSOTIT DE 2 COPII SUB 7 ANI FIIND INTERZIS ACCESUL CU ”ANIMALUTE IN RESTUL RESTAURANTELOR,

SERVIREA ERA OK DOAR PENTRU RUSI... SI CA SA EXEMPLIFIC...

in fiecare zi dupa masa mergeam pe terasa din fata hotelului si comandam un cappuccino cu spuma de lapte dar nu facut la celebrele lor tonomate nesscafe ci unul facut la expresor. prima data era ok dar in momentul in care am mai vrut unul mi sa spus "BROKEN, only on nesscafe". la 2 min, in schimb, o rusoaica insotita cred ca de taicasu era fain frumos servita cu ghici ce... ? ...

si cu situatia aceasta nu m-am confruntat numai eu... toti romanii care au fost in aceeasi perioada au avut acelasi tratament...

APROPOS... LA RESTAURANTUL SILK SI MAI NU STIU CUM NICI MACAR NU AM FOST LASATI SA INTRAM

roxxie [23.08.11 23:28:03] »

Draga @gioko in primul rand nu iau apararea nimanui, nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta. Nu am fost la acest hotel, ca atare nu ma pronunt asupra conditiilor si serviciilor de aici. Insa fiecare are dreptul la opinie si acesta trebuie respectat, oricat de contradictoriu ar fi fata de parearea mea sau a ta. Partea cu accept o alta opinie dar sa fie reala nu e concludenta deoarece nici eu nici tu si niciun alt utilizator nu e in posesia adevarului absolut. Daca tie ti-a placut acest resort si nu ai intampinat nicio problema e in regula dar nu inseamna ca automat pt toata lumea tb sa fie la fel.

Am citi si eu impresii despre unitati de cazare care mie mi-au placut catalogate drept negative de catre alti utilizatori, insa niciodata nu mi-am permis ca spun ca acel user minte sau ca tine partea nu stiu cui.

Hai sa respectam dreptul tuturor la opinie pt ca mai multe impresii ne vor ajuta pe viitor sa avem vacante cat mai frumoase.

gioko [24.08.11 12:34:59] »

Pt Roxxie... si dfdan2002

Ceea ce m-a deranjat pe mine a fost limbajul de comparatie si lipsa de adevar, nu parerea omului.

M-a deranjat deasemenea faptul ca desi nu ai fost la acest hotel ai tinut mortis sa sari in apararea unui personaj care foloseste unele cuvinte atat de dure comparativ cu restul postatorilor de pe acest site si asta fara sa verifici intai daca poate si dovedi ceea ce povesteste.

Bine-nteles ca lumea poate avea pareri diferite despre resorturi, dar sa afirmi ca un hotel de 5 stele din Antalya este jalnic si patetic mi se pare o un lucru lipsit de bun simt, pt ca o astfel de catalogare nu poate fi facuta cred ca niciunui hotel din Turcia (indiferent de stelele pe care le are si pretul oferit).

A fi realist inseamna a exprima ceea ce te inconjoara cu bune si rele, ... insa asta nu inseamna a denigra.

Eu unul am raspuns neadevarurilor exprimate de dfdan2002 privind "numarul foarte mic de sezlonguri la piscine si plaja" postand cateva poze noi la reviewul meu, unde se puteau observa ca sunt si multe si libere. De asemenea tot in reviewul meu sunt postate fotografii cu flori, verdeata etc, asta pt cine vrea sa le vada. Eu nu iau informatia primita de la un chelnar ca pe una oficiala privind numarul exact de romani prezenti in 2010 si 2011 la acest resort pt a o folosi in postarile mele pe site-uri.

Nu consider ca trebuie sa ajungem sa facem reviewuri bune sau rele ale unui resort, raportate la varsta copiilor nostrii: sugari, micuti sau marisori pentru ca nu asta este ideea a ceea ce ne ofera ele. Pana la urma fiecare se distreaza cum vrea, dar important este sa nu denatureze adevarul pentru ca asta nu ajuta pe nimeni.

Pt dfdan2002: nu am milioane de euro salariu asa cum banuiesti tu insa eu anul trecut am platit cam 1780 euro (din care 500 avionul) pentru 7 zile, 2 adulti si asta pentru ca era o promotie. De asta spun ca anul acesta mi se pare normala suma pe care ai platit-o tu (4 persoane, chiar daca ai 2 copii minori), pt ca nimeni nu te-a obligat sa faci asta, ... astea sunt preturile, iar acest resort nu prea face reduceri la copii.

In alta ordine de idei nu inteleg de ce ai vorbit tu romaneste pe acolo ca oricum nu intelegea nimeni (si cred ca nici nu interesa)? Toate comenzile le dadeam in engleza (fara sa-mi fac autobiografia sau sa le povestesc amanuntit chelnarilor sau barmanilor despre tara din care provin... pt ca nu pentru asta sunt ei platiti).

De asemenea la restaurantele A LA CARTE nu se plateste ci se rezerva locuri cu 10 euro, e o mare diferenta, iar in plus de asta aproape la toate resorturile din Turcia se practica acesta regula... cu unele exceptii. Acelasi lucru se poate spune si despre faptul ca nu primesc copii sub o anumita varsta, tocmai in ideea ca scopul lor a fost acela de a creea o seara romantica pentru cupluri sau o seara de referinta pentru un grup de prieteni ce nu isi doresc sa fie deranjati de galagia si forfota celor mici.

Cand ne ducem in tari straine trebuie sa acceptam regulile care ni se impun, nu cele pe care le dorim noi, iar daca acest lucru nu iti convine te poti bucura in voie de litoralul ramanesc.

Ideea pt care am raspuns postarii lui dfdan2002 a fost aceea de a dovedi cu poze neadevarurile exprimate de acesta: sezloane foarte putine la piscina si plaja, sezloange ocupate la piscina si plaja si lipsa gradinilor. Cei care au vazut aceste fotografii lamuritoare, sper eu ca pot trage concluziile de rigoare.

Cu aceasta inchei discutiile in contradictoriu la acest review.

Toate cele bune... tuturor.

roxxie [24.08.11 12:46:45] »

Inca o data spun, nu iau apararea nimanui, d-apoi sa tin mortis ceva. Iar iti repet, nu stiu de unde ai tras concluzia asta, eu necunoscandu-l pe autorul review-ului, pur si simplu am spus ca nu poti tu sa afirmi ca ceva e neadevarat, poate el nu s-a simtit bine, poate ca nu i-a placut, nu inteleg trebuia sa scrie ca a fost minunat chiar daca nu-i asa? Or fi fost sezlonguri multe cand ai fost tu, poate ca la el a fost mult mai aglomerat si nu a mai gasit.

gioko [24.08.11 12:47:02] »

O singura precizare mai am in privinta pretului platit de mine in sejurul de anul trecut: am afirmat ca pretul promotonal de anul trecut a fost de 1780 euro, insa am procedat la achizitionarea biletului cu Early booking, platind in final efectiv suma de doar 1370 euro. Banuiesc ca cine dorea sa foloseasca si anul acesta Early bookingul... putea sa o faca, cine nu... NU.

albu ph [31.08.11 10:03:27] »

Oricum si oricat s-ar comenta, e mult mai bine decat la bulgari, sa nu spun incomparabil. Am fost la Concord si am avut tot ce ne-am dorit. Fara reprosuri! 0! Am avut o vacanta adevarata. Am cheltiut vreo 3500 euro 4 persoane in 7 zile, dar a meritat.

gioko [01.09.11 08:19:21] »

Salut albu ph,

In aceste clipe ma aflu la Concord de 3 zile si sunt destul de dezamagit... nu este ceea ce mi-am dorit. Voi posta un review realist cand ma voi intoarce la sectiunea respectiva de pe site... insa ce pot afirma acum este ca Rixos Lares ii da clasa... la toate capitolelele. Ne auzim in curand.

dfdan2002 [01.09.11 14:27:03] »

tot ce pot sa remarc... conditiile se schimba de la un an la altul indiferent de resort. eu am fost la concorde acum vreo 4 5 ani si totul a fost ok. spre deosebire de rixos unde toti cu care am vorbit au fost nemultumiti indiferent de an... scuze gioko dar asta a fost opinia tuturor... si vorbesc de persoane care am mers pe autocar la transfer aeroport hotel, persoane cu care am vb. ulterior despre rixos.

gioko [07.09.11 22:20:32] »

pt ddfdan2002

de acord cu tine ca se schimba conditiile de la an la an insa la comentariul tau trebuie punctat ceva ce tu omiti: 1) RIXOS LARES exista doar de anul trecut cand a fost preluat de lantul RIXOS, pt. ca pana atunci fiinta sub alta denumire si sub alt management si anume LARA PARK si tocmai din acest motiv mi se pare si normal ca alte persoane sa fie nemultumite in anii trecuti de acel resort; 2) CONCORDE are si el o problema putin asemanatoare si anume ca si-ar fi schimbat de 2 ani manageriatul care i-a adus succes (eu tocmai m-am intors de la acest resort si sunt destul de dezamagit... dar nu neaparat in ceea ce priveste serviciile ci in primul rand de felul in care a fost construit resortul... ingramadit si fara logica), dar voi posta in curand un review la sectiiunea respectiva..., dar pot sa ti-l recomand pt linistea totala de acolo si lipsa oricarui divertisment cu exceptia plictisitoarelor seri specifice turcesti, rusesti, braziliene.

ionutp [15.04.12 14:30:41] »

Din start precizez ca n-am fost vara la Rixos, ca sa-mi dau cu parerea ce se intampla acolo in sezon. Am fost, insa, undeva la jumatatea lui februarie, iar totul mi s-a parut aproape fara cusur. Am mai stat in Antalya la Pegasos (Side) si Riu Kaya (Belek), iar Rixos Lares mi s-a parut cu o clasa peste ele. Sa spunem ca e un resort din clasa de mijloc in Antalya, evident sub Cornelia, Max Royal sau Mardan, dar peste Titanic sau Miracle, ca sa dau doar doua exemple din "vecini". Mi s-a parut ca sta bine si la spatii verzi, si la piscine, si la discoteca (pentru ca era o polemica pe aici, si eu am gasit discoteca tot la subsol), si la servicii, si la diversitatea meniului. Dar, inca o data precizez, toate astea le-am vazut iarna, atunci cand resortul nu era chiar full.

BOGBOG [14.07.12 06:47:29] »

Noi am fost in 2010,12 cupluri cu 6 masini din Bucuresti. Cat de mult s a putut schimba dupa 2010 ca sa pot (putem) intelege ce este in mintea voastra... ca deja asta cu "gusturile nu se discuta" n o mai puteti baga?

N am acum rabdarea si nervii necesari sa scriu 3 zile ca sa cititi voi in 2 despre toate detaliile acestui hotel de pensionari! In 2 cuvinte: in afara de camera mare si frumoasa (am stat in protuberanta unui corp, era family), lobby ul elegant si piscina destul de mare, nu mai era nimic de laudat.

De cum am ajuns a trebuit sa facem scandal ca sa ne aduca halate si papuci, sezlonguri prea putine la piscina pentru 520 de camere, tot personalul vechi de la Lares Park trebuia cautat mult si bine daca doreai ceva de baut la piscina... trebuia sa te duci singur sa ti iei sau sa astepti vreo 2 ore pana treceau. Restaurantele si mancarea de 10 ori mai multe si mai diversificata la Rixos Premium Belek.

Bautura din import nu exista la vedere... trebuia sa ceri in mod special Absolut sau ce vroiai de import ca sa ti dea de sub tejghea iar noaptea iti spuneau ca s a terminat... si dupa un alt scandal la manager se faceau ca se duc si ti aduc tie special o sticla (ca sa ti toarne din ea).

Carteala de la camera a fost furata de pe masa din disco de pe plaja... personalul (numai copii) n au vrut sa ne creada si sa ne dea alta in loc... scandal monstru din nou cu verificari prin camera daca nu cumva am facut noi o regie... pana n au fost aliniati absolut toti angajatii care erau in noaptea aia de serviciu si nu m am facut cunoscut (involuntar) de toti turistii care erau treji, nu s a rezolvat.

Si cireasa de pe tort a fost atunci cand vroiam sa stam si noi la terasa hotelului sa bem ceva si la ora 23 se stingeau luminile si totul se inchidea... mai rau ca la orice azil de batrani! Trebuia sa cobori la barul din interior care mai era deschis si unde urma povestea cu acoolul din import.

De 2 ani n am scris nimic despre hotel, dar acum nu m am putut abtine. Pana si WOW din Bodrum este cu mult peste Rixos Lares.

@dfdan2002: ai zis un lucru foarte bun si adevarat... LIPSA TOTALA A PROGRAMULUI DE DIVERTISMENT!!!

BOGBOG [14.07.12 06:50:18] »

Am uitat sa precizez ca 2 dintre cupluri au fost cu copiii, respectiv 5 si 10 ani.

BOGBOG [14.07.12 06:52:25] »

In varsta de 5 si 10 ani... intelegeti voi.

BOGBOG [14.07.12 06:59:03] »

Si intradevar singura muzica care se auzea era de la Titanic (hotelul de langa)... macar atat!

webmaster [14.07.12 07:35:35] »

Va atrag atentia asupra exprimarii pe site. Orice derapaj va fi sanctionat. Ultimele ecouri au suferit cosmetizari, va rog tineti cont ca jignirile sunt interzise.

meghido [14.07.12 12:21:27] »

@webmaster: Sa inteleg ca ecoul meu nu a putut suferi modificari si a fost sters

webmaster [14.07.12 15:40:30] »

@meghido: Ramanea doar hai pa

Desi eu personal in calitate neoficiala sunt de acord cu ce ai scris

BOGBOG [14.07.12 17:09:50] »

Chiar sunt curios ce ai scris meghido... mai este si ingrijitorul site ului de acord...

webmaster [14.07.12 17:12:34] »

Ecoul a fost sters, insa exprimarea a fost mult mai eleganta decat ce am editat la ecoul tau.

BOGBOG [14.07.12 18:15:08] »

Imi pare rau... dar asta este adevarul gol golut... am incercat totusi sa ma exprim in limitele bunului simt... si pe intelesul tuturor!

meghido [14.07.12 20:17:04] »

@BOGBOG: Salut, am scris ca nu sunt de acord sa ne jignesti ca noi am fost multumiti de Rixos Lares, si eu daca as fi fost in locul tau as denigra hotelul dar nu te inteleg ce ai cu noi? In rest sanatate si cat mai multa bere!

gioko [15.07.12 13:06:24] »

@meghido:

Subscriu la cele scrise de meghido cu urmatoarele mentiuni: - 1) resortul a fost super; 2) era logic si normal sa nu gasesti loc la piscina pt 12 persoane unul langa celalalt; 3) unii dintre ei au uitat unde se afla doar pt. ca nu au avut parte de papuci si halat, dar asta nu inseamna sa denigrezi un hotel superb doar pt aceste nimicuri; 4) faptul ca a disparut cartela de la camera tine de atentia fiecaruia (nu ai servitori pt. asta); 5) Rixos premium Belek este cu peste 50% mai scump (si tocmai de aceea si mancarea este mai multa si mai diversificata); 6) Daca BOGBOG nu cunoaste il informez ca fiecare resort are cate un singur bar non stop (celelate inchizandu-se la diferite ore -spre ex. la Concorde ramanea deschis doar lobby barul nu si cele de afara, indiferent la care bar imi placea mie sa stau). Totodata alte hoteluri nu au nici macar aceasta facilitate si se inchid la ora 23 (chiar si la 5*), asa ca trebuia sa te bucuri ca ti se ofera acea posibilitate; 7) faza cu programul de pensionari si cu bautura din import e destul de frecvent intalnita la mai toate resorturile (am inteles din reviewuri ca si la faimosul Delphin Imperial s-a practicat asta - la bautura ma refer).

Toate cele bune persoanelor care au tras concluzii sanatoase din cele postate la acest review.

dfdan2002 [21.08.13 23:47:22] »

@meghido: sincer nu prea am înțeles din comentariul tau ce ți a plăcut la rixos. In rest totul e ok

meghido [22.08.13 22:16:51] »

@dfdan2002: de ce trebuie majoritatea sa incepeti cu "sincer" data viitoare ia sa incepeti cu "sa nu fiu sincer"... citeste aici ca sa iti faci o parere ce mi-a placut la Rixos vezi impresii

albu ph, BOGBOG, celeste, dfdan2002, gioko, ionutp, meghido, roxxie
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: