ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2011

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Alge, all inclusive!

Azi am venit de la acest hotel, care a fost frumos candva!

Acum au ramas doar apartamentele mari, cu mobilier destul de uzat si cu miros de mancare la gradina -in loc de flori!

Mancare de cantina, pentru bulgari si polonezi- singurii locatari constanti.

La plaja si masa pahare de sticla putine, au totusi pahare de plastic de 150 ml

Mancare fiarta, prajituri cu crema, nici o zi de gratar!

Plus: inghetata la plaja si la masa in 5 - 6 sortimente.

Personal care nu stie decat bulgareste si asta daca vorbeste din lene ceva!

Daca aveti intrebari, acum cat am impresii proaspete - va rog!

Poze- mai tarziu!

Trimis de simona69 in 28.07.11 18:19:10
Validat / Publicat: 28.07.11 19:55:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Veliko turnovo, Blagoevgrad

VIZUALIZĂRI: 3036 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simona69); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera

[28.07.11 18:31:34]

Care este legatura dintre articol si titlu?

lidiadanaila
[28.07.11 20:36:48]

Mi se pare un pic cam mare pretul!! gresesc?? ... noi cu un copil 7 ani din 20 august, [ deci perioada cea mai scumpa] 10 nopti, 1400 euro tot fara transport, dar in alanya la delphin botanik!!... ori cred ca intre aceste hoteluri este o mica mare diferenta!!

[29.07.11 14:51:42]

[@webmaster10]: Am uitat sa spun ca toata plaja hotelului este plina de alge. Nimeni nu aduna algele!

Noroc ca au fost doua zile de vant si tot marea a maturat plaja!

Scuze...

[29.07.11 14:56:12]

[@lidiadanaila:] Copilul la 14 ani este considerat adult, chiar si in Turcia. Despre diferentele calitative nu ma pronunt - nu cunosc

[31.07.11 00:39:45]

Buna!

Acuma... ca au mai trecut cateva zile... poti sa detaliezi neajunsurile? ... mancarea e chiar asa groaznica? ... copiii nu au ce manca? ... ma refer la cereale, iaurt... la pranz chiar doar mancare gatita... nici un gratar de pui macar? ... plaja e chiar atat de plina de alge... ? ... mai spune cate ceva te rog despre curatenie in camere si conditii... poate mai am timp sa schimb hotelul... MULTUMESC!

[31.07.11 14:12:11]

Este doar mancare gatita. O singura zi a fost gratar de pui la pranz. Dimineata sunt doua sortimente de cereale, dar iaurt -doar varsat si nu exista iaurt cu fructe.

Plaja a fost plina de alge si marea la fel. Nu sunt alge la apa mai mare, dar copiii trebuie sa stea la mal. Sunt mai putine alge spre hotel Cezar Palace- hotelul vecin!

Piscina mare, curata, dar plina de adolescenti polonezi si rusi care iti sar in cap (desi sunt peste tot anunturi de interzicere a saritului in apa).

Curatenie se face in camere cu 2 euro atentie- moment in care apar prosoape albe si frumoase.

Apartamentele sunt mari, frumoase. Televizorul cu ecran 45 cm, se prinde PROTV International si TVR, precum si 3 posturi in engleza.

Repet, hotelul a fost foarte frumos- pacat de personal!

Daca nu este prea dificil si gasesti altceva , sfatul meu este -ANULEAZA!

[31.07.11 14:42:06]

Multumesc mult... asta incerc sa fac... daca reusesc... daca nu... asta e... macar stiu la ce sa ma astept... vroiam sa te mai intreb daca sezlongurile se platesc... sau daca la Cezar Palace se platesc sezlongurile si cat costa... mersi mult inca o data!

[01.08.11 11:37:25]

Sezlongurile nu se platesc!

[01.08.11 12:17:08]

Multumesc mult pentru ajutor... sper sa fie bine... macar pentru copii... noi astia mari... mai bem o bere... o cafea... si ne descurcam!!!... si daca mai pui si niste poze... trimit o cafea mare!!

[09.08.11 22:35:15]

stati linistiti, nu e chiar asa de negru dracul.

de foame nu a murit nimeni la acel hotel.

si la banii aia, pretentiosii trebuiau sa scoata inca vreo 2-300 de euro sa mearga la hoteluri de fitze.

mai jos, in elenite erau zornitza si royal palace. sezlongurile la plaja erau aranjate in asa fel incat stateau aia ca sardinele. pretul? cautati si voi sa vedeti cu cat era mai mare...

am ajuns la concluzia ca cel mai pretentios si fudul turist e cel roman.

multi nici nu au acasa conditiile de la hotel, dar nah...comentam, ca asa trebuie sa dam noi cu critica... daca altceva mai bun nu putem face.

daca vreti impresii adevarate si mai ales obiective, mai cititi ce zic nemtii si altii mai civilizati pe tripadvisor.

deci haideti sa combatem acest comentariu foarte "obiectiv"

Azi am venit de la acest hotel, care a fost frumos candva! - da, este frumos in continuare. am vazut personal de intretinere care curata zilnic geamurile, femei de servici care efectiv spalau lavabila de pe pereti si acolo unde era cazul un zugrav facea corecturi, retusand de pe pereti "copitele" turistilor

Mancare de cantina, pentru bulgari si polonezi- singurii locatari constanti. - nu doamna, habar nu aveti, erau foarte multi rusi. am mai vazut 3 cupluri de francezi, vreo 6 de nemti, s.a.m.d

La plaja si masa pahare de sticla putine, au totusi pahare de plastic de 150 ml (sa nu saraceasca). Daca in prima zi am avut vin alb si rosu rece, apoi s-a stricat instalatia... - la 30 de grade cam putini beau vin, dar asta e treaba fiecaruia. cat despre pahare, e foarte bine ca erau de unica folosinta. mai scapa cate unul drink-uit cate unul pe jos, te tai in el si adio sejur....

Mancare fiarta, prajituri cu crema, nici o zi de gratar! - iar mintiti - in fiecare seara era gratar. carne de porc sau de pui sau alte specialitati (amestec indian, ciuperci, etc. etc....)

Personal care nu stie decat bulgareste si asta daca vorbeste din lene ceva! - da, DJ-ul stia vreo 3 limbi (rusa, engleza germana - la nivel de suficient intr-adevar) ca si animatorii care distrau copii. cel putin DJ-ul era super la muzica, (asa muzica buna nu ma asteptam sa ascult pe plaja, anul trecut am innebunit 8 zile cu lady gaga si alte matze miorlaitoare repetate la nesfarsit - am ajuns sa visez melodia alejandro...)

Daca faceti imprudenta sa plecati cu autobuzul in Nessebar, aveti probleme foarte mari. Nici un taxator nu stie engleza, nu este afisat nici un tarif si cei deranjati sunt comisarii de control bulgari - ca nu stii bulgareste! VAI!!! Rusine! - daaaa, vai !! rusine, iar mintiti. am fost de 4 (patru) ori in nessebar in 10 zile ca aia mica vroia la caruselele din nessebar. tariful era 4 leva de persoana si copii gratuit pana in 6 ani. niciodata nu am putut sa nu ma inteleg cu taxatoarea...

spuneti in titlu de alge. da, mai erau datorita configuratiei geografice. tarmul formeaza o curbura, hotelul fiind practic amplasat in interiorul golfului.

DAR..... erau curatate ZILNIC. si nu erau atat de agasante cum lasati sa se creada. erau chiar putine tinand cont ca temperatura apei era mai tot timpul in 25 de grade, propice formarii acestora.

concluzia? am stat 10 zile. la anul vreau din nou tot la acest hotel.

nu e ca la mama acasa, dar e o vorba inteleapta: cu bani putini si pretentii mari....mai bine stai acasa. sau te duci la 5 stele.

[10.08.11 10:17:32]

Eu nu am vorbit urat cu nimeni si nu am jignit.

Este punctul meu de vedere si cred ca nu este corect sa fiu criticata pentru el. Merg unde vreau si cand vreau!

Sunteti liber sa postati impresii si sa puneti 10 la toate capitolele!

Asa cred ca este corect.

Multumesc pentru intelegere!

[10.08.11 11:16:36]

@raylight, este al doilea ecou in care induci o tensiune inutila pe site, de ce nu te limitezi doar la experienta proprie, fara a aduce ofense altor utilizatori care au o alta parere diferita de a ta?

Acest derapaj repetat iti aduce un AVERTISMENT

Te rog pe viitor sa te concentrezi doar pe experienta proprie, eventual poti cosmetiza partea a doua a ecoului de mai sus, eliminand sagetile catre autorul acestui review, poti acorda note personale si poti atasa fotografii in sprijinul afirmatiilor tale. Doar petru o buna informare a celor care doresc sa-si petreaca vacanta la acest hotel

[10.08.11 13:17:31]

nu vreau sa induc nici o tensiune si nici nu am intentia sa jignesc pe nimeni.

dar... parerile extrem de subiective gen plaja mizerabila mi se par total deplasate in contextul in care plajele de la noi au tone de alge. atunci la plajele noastre cum le putem spune?

potentialul turist isi imagineaza din start o plaja plina de alge ca la mamaia de pe care incarcau remorci intregi de alge cu buldoexcavatorul.

ori asta este total eronat.

o sa pun si poze in care sa se vada cantitatea extraordinara de alge care i-a speriat pe unii.

inca o data scuze, nu am vrut sa tensionez nimic pe forum

[10.08.11 16:13:36]

Salutare Raylight!!

Poti sa-mi spui te rog ce varianta de drum ai ales, Ruse sau Silistra... avantaje si dezavantaje? ... multumesc.

Iar referitor la hotel... daca exista loc de parcare... si daca Da... acesta se plateste? ...

Multumesc.

[10.08.11 23:10:37]

am mers pe la ruse. in jur de 4 ore jumatate dureaza drumul. depinde, daca mergi mai repede poate scoti chiar 4 ore, sunt doar 300 de km.

parcarea hotelului este gratuita. nu platesti absolut nimic.

sunt foarte amabili, daca nu gasesti loc te lasa sa urci cu masina pe spatiul verde de deasupra hotelului, printre plante ornamentale chiar.

e o solutie de criza, dar nu comenteaza absolut nimeni sunt foarte amabili.

PS: drumul pe la ruse e mai convenabil, ajungi pe autostrada si dai pedala, drumul este bun nu ai absolut deloc probleme. am intalnit vreo 3 sau 4 echipaje de politie, Doamne, cata plictiseala se citea pe fata lor...

pe la silistra din cate am inteles e mai rau drumul.

PS2: ca o chestie amuzanta: ceea ce m-a frapat la acest hotel e lipsa totala a insectelor. sunt dotati cu un stol serios de randunele care isi fac foarte bine treaba. nu am vazut un tantar in 10 zile....am dormit cu usa de la balcon deschisa...

[11.08.11 23:21:45]

Multumesc mult Ray!

Krisko
[03.02.13 00:42:18]

Autobuzul cu care ati mers in Nessebar ce numar avea?

Statia era aproape de hotel? Cat a durat calatoria pana in Nessebar?

[05.02.13 14:33:24]

@Krisko: Autobuzul avea scris Nessebar. Statia este langa hotel. Faci 30 minute!

chichirichi*, Krisko, lidiadanaila, raylight, simona69
Alte impresii din această RUBRICĂParadise Beach Hotel [Robinson]: