ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2011
DIN: sighisoara
ÎNSCRIS: 10.02.11
JUN-2011
3 AD. + 1 COPII -- v: 12 ani

Vacanta asa cum v-o faceti

VACANTA ASA CUM V-O FACE-TI

m-am intors din concediu de aproximativ o luna dar nu am vrut sa scriu deocamdata nimic despre Palm Wings deoarece poate impresiile mele sunt prea obiective in legatura cu acest hotel.

Am citit impresii si bune si rele, condamn pe cei care spun ca nu a fost mancare destula, ca animatorii nu au fost buni, ca au fost fructe doar seara etc, pot sa va spun ca din punctul de vedere al grupului nostru totul a fost perfect.

A fost vacanta de 5* deoarece noi am vrut sa fie asa vacanta, nu ne-am dus sa vedem conditiile de cazare, nu ne-a interesat cate feluri de mancare sunt, ne-am dus sa ne simtim bine si atat.

A fost o vacanta de 5*deoarece am reusit sa-i duc si pe parintii mei care nu au mai fost la un hotel cu conceptul de all inclusive. Ne-am bucurat impreuna de bucuria lor, ne dadeam coate si zambeam cand ii vedeam mirandu-se de toate acele lucruri simple poate pentru unii trecuti prin alte hoteluri mai simandicoase dar de neanchipuit pentru altii care nu au mai vazut asa ceva.

Dar destul despre noi, sa va povestesc pe scurt despre traseul pe care l-am avut prin Bulgaria (un traseu destul de necunoscut dar foarte bun). Am plecat din Sighisoara la ora 4 dimineata si la 9,30 eram la vama in Giurgiu, mai departe Ruse - V. Tarnovo - Gurkovo - Sliven - Yambol (prin oras nu pe traseu camioane) - Elhovo - vama Lesovo inainte de vama drum usor denivelat dar fara gropi vreo 25 km. Dupa intrarea in Turcia drumul cunoscut catre Cannakalle cu precizarea ca inainte de Eceabat ATENTIE GRIBLURA!, poate ghinionul a facut sa trec pe langa un tir care mergea mai pe margine si mi-a sarit o piatra in radiatorul de clima ramanand aproape 500 km fara aer conditionat,

am ajuns seara pe la 9 la Eceabat unde am fost cazati la hotelul Crowded House chiar vizavi de port unde pt. 30 euro am avut si mic dejun inclus (hotel simplu, fara prea mari pretentii dar ieftin si curat).

A doua zi am pornit spre Didim unde am ajuns in jurul amiezii, am fost cazati in mai putin de 20 minute dupa care am mers la piscine.

Vreau sa recomand tuturor vizita la mormantul Sf. Ioan si la casa Fecioarei Maria din Efes, loc plin de evlavie si incarcatura emotionala (aprox. 120 de km. de Didim in directia Kusadasi), de asemenea vizita la Templul lui Apollo aflat la 15 minute de hotel.

Trebuie neaparat sa amintesc de service-ul lui Ali un turc f. simpatic care m-a lasat sa reparam masina la el in curte dandu-ne si sculele necesare (lucru neantalnit in Romania), am uitat sa va spun ca patronul meu este un mecanic f. bun, care mi-a demontat radiatorul de clima in 30 de minute dupa care Ali mi-a sudat radiatorul si mi l-a umplut cu freon cu doar 50 euro (f. ieftin). Pentru cei care au nevoie service-ul se afla la iesirea din Didim catre Kusadasi langa peco Shell.

In linii mari dupa ce v-am plictisit poate cu atatea amanunte pot sa va spun cu mana pe inima ca merita sa mergeti la acest hotel care este o oaza de verdeata si de liniste unde puteti petrece cateva zile placute alaturi de cei dragi, pentru ca tine-ti minte: vacanta este asa cum ti-o faci tu de 10* sau control de la protectia consumatorului.

Tin sa precizez ca am mai fost in Turcia acum doi ani la Presa Di Finika unde ne-am simtit deasemenea foarte bine in ciuda unor lipsuri evidente. Am mai fost in Grecia de doua ori precum si Ungaria, Tunisia si Bulgaria, nu vreau sa ma laud dar precizez aceste lucruri sa nu zica carcotasii ca este prima mea iesire in lume.

O sa revin cu poze si astept sa ma contacta-ti daca doriti amanunte despre preturi sau orice altceva.

Va multumesc si va doresc vacanta perfecta

VACANTA ASA CUM V-O FACE-TI VOI!

Trimis de oli in 26.07.11 12:17:24
Validat / Publicat: 26.07.11 15:00:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: FINIKE

VIZUALIZĂRI: 2995 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oli); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 am intrat in Turcia

[26.07.11 13:59:14]

Ne-ai povestit o gramada (si frumos!) mai sus, da' chiar despre hotell nu ne-ai spus... mai nimic

Poate gasesti totusi timp pentru completari -- poti folosi linkul EDIT IMPRESII (vezi mai sus), disponibil permanent pana la validarea review-ului.

oliAUTOR REVIEW
[26.07.11 18:03:35]

chair tu ai spus ca o poza face cat o suta de cuvinte, nu am mai avut ce adauga dupa atatea reviewuri scrise de alti dinaintea mea, dar raspund cu placere la orice intrbare mi se pune despre hotel si imprejurimi

bobyrodin
[04.01.12 19:05:58]

scrie-mi te rog pe privat cu ce agentie ai fost

adiso8
[11.01.12 17:22:38]

cu ce agentie ai fost. pretul este foarte bun.

oliAUTOR REVIEW
[13.01.12 10:10:48]

@adiso8: contacteaza/ma pe 0742-XXX.XXX pt. ca nu am voie sa fac reclama la anumite agentii pe site

adiso8, bobyrodin, oli
Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort [HV-1]: