ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2011
ÎNSCRIS: 15.07.11
JUL-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

O vacanta reusita!

Ne-am simtit bine din toate punctele de vedere. Ne-am cazat pe la ora 15, fara probleme. Ni s-a oferit un apartament cu 2 camere cu toate ca eram doar 2 adulti si un copil de 5 ani. Apartamentul foarte spatios cu bucatarie proprie, curat, aer conditionat in ambele camere.

Am avut inclus in bilet demipensiune (mic dejun + pranz). Masa tip bufet suedez, mancare din belsug, foarte diversificata, si foarte buna. Erau feluri de mancare pe care ti le pregateau pe loc in fata ta. In fiecare zi alte feluri de mancare, plus diferite specialitati, purcelusi la protap, curcani umpluti, fructe din belsug, inghetata, prajituri toate facute in bucataria proprie, clatite, sucuri naturale, alune, seminte... cum spunea cineva intr-un alt review, totul la superlativ.

Din cauza ca au fost probleme cu algele in prioada in care am fost, am stat mai mult la piscinele hotelului. In complex sunt: piscina pentru copii foarte spatioasa, piscina pentru adulti superba, piscina cu valuri imensa, piscina interioara, apa foarte curata, sala de sport, loc de joaca pentru copii interior si exterior.

In fiecare seara pe terasa restauratului se tineau spectacole. Au cantat Maria Dragomiroiu, Adrian Enache, Ciro de Luca...

Ziua turistii erau antrenati in diferite activitati, concursuri de inot, de table, de dans, aerobic...

Animatori pentru copii si ziua la piscine, si seara pe terasa.

Vom reveni cu siguranta la Phoenicia Holiday Resort! Am avut o vacanta perfecta!

Trimis de CamiSol in 22.07.11 22:49:38
Validat / Publicat: 22.07.11 23:18:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2368 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CamiSol); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

zsolt_tusnad
    [23.07.11 07:16:48]

90% plaja si marea in conditiile in care marea era plina de alge.

[23.07.11 09:25:29]

Am ales 90% pentru ca plaja hotelului arata foarte bine cu sezlonguri si umbrele fara plata, bar pe plaja cu bauturi, racoritoare, dulciuri, inghetata, cu intrare lina in mare. Chiar daca au fost alge, am fost zilnic sa facem cate o baie in mare dar ne intorceam la hotel, pentru ca baietelul meu prefera piscina.

ovy2k5
    [23.07.11 15:22:35]

Am vazut acest resort de la departare, dar am crezut ca sunt apt. de inchiriat si atat.

Spre surprinderea mea este cu totul altceva... piscina... bar... foarte dragut.

Dupa cum spui masa a fost foarte diversificata si buna, ceea ce se gaseste greu la noi.

Bauturile cum au fost.

Cum ati facut rezervarea

Remicade
    [23.07.11 19:20:06]

Vad ca locatia asta are 2 note: sau 10 sau 4 .

[23.07.11 22:35:56]

[@Remicade]: Eu cred ca depinde foarte mult de om. Daca esti genul care cauta nod in papura, il gasesti.

[23.07.11 22:39:17]

[@ovy2k5:] Noi am facut rezervarea prin telefon (nr. l-am luat de pe site-ul lor), ne-au trimis factura proforma pe mail, iar plata am facut-o la receptie, nu a fost nevoie de avans.

Elena_Iuliana
    [27.08.11 08:32:42]

Buna Cami,

Pe ultima suta de metri ne-am hotarat (la rugamintea fetitei de 5 ani si 8 luni) sa mergem in perioada 2.09-6.09 la acest resort.

Te rog sa-mi spui ce fel de camera ai avut pt. ca ma intereseaza (si am vazut in pozele tale) daca bucataria era dotata cu plita cu mai multe ochiuri. Noi am rezervat ap. cu o camera si nu stiu ce dotari cuprinde bucataria. In alte poze (ale lui Lucian Titan) am vazut o plita electrica cu un ochi.

Ce as vrea sa mai imi spui, ce mai este inclus pe langa mancarea de dimineata si pranz. Adica bauturi, cafea etc.

La plaja prosoapele sunt din camera sau trebuie sa avem personale de acasa?

Scuze pt. atatea intrebari, dar nu vreau sa am surprize neplacute.

Multumesc anticipat!

Numai bine va doresc!

[27.08.11 11:20:17]

Buna Elena!

Noi am avut apartament cu 2 camere. Bucataria era dotata doar cu o plita electrica cu un ochi. Aveam si un aragaz cu 4 ochiuri dar era doar pentru prezentare, nu era functional.

Bauturile, cafeaua sunt incluse doar in timpul meselor. In rest poti sa cumperi de la barurile din resort (sunt cam scumpe) sau cel mai bine te aprovizionezi de acasa cu tot ce iti trebuie, pt ca ai frigider mare si poti sa le depozitezi fara probleme. Noi am facut o vizita la carrefour si ne-am luat ce aveam nevoie.

Pe langa prosoapele din camera, in momentul in care te cazezi, primesti niste tichete pentru prosoapele de plaja pe care le poti schimba de cate ori vrei pe zi, la spalatoria resortului. Daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu placere.

Prietenii mei se intorc astazi de acolo si au zis ca s-au simtit minunat.

O zi buna!

Elena_Iuliana
    [27.08.11 11:30:23]

Multumesc frumos pt. raspunsul prompt si pt. detalii!

Multa sanatate!

PhoeniciaHR
    [24.06.14 12:35:26]

Buna ziua!

Va multumim pentru review! Ne pare rau pentru eventualele neplaceri pe care le-ati intampinat. Recenziile dumneavoastra, ale tuturor turistilor care ne-au ales sa le fim gazde sunt foarte importante pentru noi. Cu ajutorul dumneavoastra am crescut, ne-ati ajutat sa imbunatatim serviciile si facilitatile resort-ului si sa ne mentinem standardele ridicate, iar acum putem spune ca alaturi de noi veti avea parte de vacanta la care ati visat mereu. Dorim sa va invitam anul acesta alaturi de noi pentru a va bucura de minunata lume Phoenicia Holiday Resort!

Cu stima,

A. Damian, Referent Marketing Phoenicia Holiday Resort