ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2011
    DIN: Alba Iulia
    ÎNSCRIS: 21.07.11
    JUL-2011

Peste asteptari

La fel cum am scris in titlu conditiile au fost peste asteptari, atat la cazare cat si la masa si pe plaja.

Hotelul nu este mare insa sunt suficiente locuri la sezlong pe plaja sau la piscina lucru pe care nu la multe hoteluri il intalnesti.

Mancarea a fost foarte buna, chiar daca o compar cu cea oferita de hoteluri de 5* din Antalia insa nu foarte variata.

Am avut camera cu vedere la mare fara sa trebiuasca sa "platesc extra" iar conditiile de curatenie erau impecabile. Nu am urmarit cat de des se schimbau prosoapele sau lenjeria insa totdeauna erau curate si uscate iar camerele se spalau zilnic.

Internetul e contra cost 7 leva pe ora insa dat ca e hotel de 3* nu ai ce comenta.

Un lucru care mi-a placut a fost faptul ce aveau circa 10 tineri angajati pe post de animatori si care se descurcau bine toata ziua, la alte hoteluri iti ofera animatie doar seara. Oricum din cate am vazut la acest hotel era mai muta animatie decat la altele de 4*.

Recomand hotelul pentru cei cu copii, mai ales datorita piscinei dedicate pentru copii.

Trimis de Seth* in 21.07.11 23:33:33
    Validat / Publicat: 22.07.11 06:43:21

VIZUALIZĂRI: 2527 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Seth*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

i2000
    [22.07.11 08:33:56]

Review-ul a venit la timp pentru mine (plec in august).

O intrebare: rezervarea am facut-o pentru 2 adulti si 1 copil (desi am doi)... asa prevedea "bookingul", dar nu stii cumva se pot caza 2 adulti si 2 copii pentru ca am indoieli intrucat o agentie din Romania mi-a spus ca nu se pot caza la acest hotel 2 adulti si 2 copii. Si te rog spune-mi ceva si de parcare... se platea? erau locuri (mai ales ca ai fost in seson) ?

Multumesc si puncte de la mine

Seth*AUTOR REVIEW
    [22.07.11 08:48:32]

Camera standard are 1 pat dublu si unul simplu, asa ca daca copii sunt mici nu cred sa fie probleme de spatiu, insa nu stiu care e politica hotelului referitor la acesta situatie. Ce pot sa-ti spun este ca sunt foarte intelegatori, eu luam lapte de la automatul de cafea pentru fetita si nimeni nu a comentat nimic, chiar daca il goleam zilnic .

Cat despre parcare este gratis insa se plateste 5 leva taxa de statiune, iti dau un tiket cand intri in statiune insa la hotel ti-l schimba u un card asfel incat pe dirata sejurului sa poti iesi/intra in statiune de cate ori vrei. La plecare iti iau cardul si iti returneaza tichetul si atunci platesti cei 5 leva. Locuri in parcare... depinde de la o zi la alta, cand am ajuns a trebuit sa las masina pe strada insa a doua zi s-au facut locuri in parcare, insa mi-a fost prea lene sa mai mut masina .

Sper ca ti-am fost de ajutor.

zhu.zhu
    [04.08.11 20:42:18]

Poti sa imi spui te rog daca exista bar pe plaja si daca intra in all inclusive si daca sezlonguriile pe plaja le plateati?

Multumesc anticipat!

Seth*AUTOR REVIEW
    [04.08.11 20:51:09]

Este un bar la piscina, iar cum hotelul este pe plaja poti sa consideri ca ai bar pe plaja, nu e nici o problema daca iei bauturi de la barul piscinei si mergi cu ele pe plaja. Si da barul intra la all inclusive. Sezlongurile sunt gratis, la fel si umbrelele, insa langa sezlongurile hotelului mai erau altele cu bani la care mi se pare ca iti dadeau si saltea. Eu iti recomand sa duci un prosop de plaja mai gros si nu ai nevoie de saltea.

bela
    [05.08.11 12:34:56]

Nu stiu daca ai plecat insa...

Daca ai rezervat prin booking acolo spune clar ca se pot caza 2 adulti si 2 copii de maxim 12 ani.

Daca te incadrezi in varsta, mergi fara griji.

Presupun ca ai rezervat pe booking camera tripla (2 adulti + 1 copil) si de-aia esti nedumerita.

bela, i2000, Seth*, zhu.zhu
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Mare (ex Dobrotitsa) Hotel: