ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2011
DIN: timisoara
ÎNSCRIS: 09.06.10
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 11 [ani]

Frumos dar cu mici lipsuri

Am plecat catre Croatia luni dimineata la 4,30 sa ajungem cam pe la pranz, avind numai vreo 850 km.

Am iesit la Moravita fiind mai aproape si am luat-o spre Beograd, unde noroc cu un domn cumsecade care ne-a ajutat sa intram pe autostrada catre Zagreb, noi cu tot cu gps tot ne-am incurcat,

dupa ce intri pe autostrada o ti tot asa pina la RJIEKA, de aici mai un pic si ajungi. Daca vrei mergi printr-un tunel destul de lung contra cost dar merita mai ales daca esti cu copil. In concluzie toate taxele de autostrada si tunel 30 euro.

La intoarcere am platit cu kuna la Croati si la sarbi cu euro.

Noi nu ne-am grabit asa tare si am ajuns cam pe la 15,30, intrarea la hotel se face la ora14.

Ajunsi la hotel cautam parcare nu gasim, la receptie intrebam si ne spune ca afara sa gasim singuri loc, nu e cu plata deabia am gasit un loc si am parcat. ,

primim camera urcam sus la etajul 5, cind intram in camera aceasta era formata din inca o camera cu doua paturi cu baie, iar camera initiala era dotata cu toateta si dus pentru handicapati balcon deloc, televizor care de abia mergea ne-am suparat si am mers la receptie sa reclamam, am uitat sa spun ca am platit sejurul din martie, la receptie ne spunem problema si recetionera se scuza ca nu are ce face ca nu are alta camera si va incerca sa o schimbe a doua zi. Ne-am intors in camera am sunat la agentie in Ro si am anuntat ce problema avem si mi-sa promis ca se va rezova, nu am avut incotro si am asteptat pina a doua zi. Dupa parerea noastra camera era de rezerva avind in vedere ca hoteul era destul de plin si noi aveam intrarea de luni nu de sambata cum avea aproape toata lumea. A doua zi dimineata cind am plecat de la masa si am mers la receptie imediat ne-a dat alta cheie de la alta camera cu vedere la mare, cu balcon, televizor ok, deci parerea mea este ca daca nu reclamam ne-ar fi lasat acolo in camera.

Masa noi am platit all inclusiv light adica bere, vin si suc la piscina de la 10-12; 16,30-18,30 si la masa la fel, mancarea a fost buna, destula si diversificata, de fiecare data gaseai ce sa mininci nu te ridicai de la masa nemincat, daca esti fan peste este si mai bine sigur gasesti ce sa mininci. Hai sa vorbim si de desert am avut inghetata, fructe, spume, prajituri numai ca la unele trebuia sa incepi cu inghetata nu cu supa ca nu mai prindeai. O paranteza daca mergeai seara la masa trebuia sa stai sa astepti pina se elibera o masa ca nu erau destule pentru toata lumea.

Totdeauna seara mergeam la plimbare ca altceva nu prea aveai ce face.

Revin cu restu ca e furtuna.

Trimis de symo8na in 16.07.11 00:18:29
Validat / Publicat: 16.07.11 09:23:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

VIZUALIZĂRI: 4112 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (symo8na); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmaster [16.07.11 09:23:08] »

@symo8na: poti scrie completarile prin intermediul rubricii Ecouri.

Ne-am bucura s apoti sa incarci si un set de poze din sejur.

symo8na [16.07.11 12:13:43] »

Revin cu citeva completari, cind am mers dimineata sa vedem masina unde era parcata surpriza, era stearsa in partea stanga in fata, daca hotelul ar fi avut o parcare adecvata nu se intimpla acest lucru, am vrut sa mergem sa reclamam la receptie dar ne-am gindit ca nu are rost ca oricum nu rezolvam nimic, noroc ca nu era asa grav ca nu stiu ce faceam, seara sau a doua zi am vazut ca si altii au avut aceasi soarta ca noi dar tot nimic nu au rezolvat. Am inceput sa cautam un loc de parcare care sa fie mai retras sa nu mai avem si alte surprize, am inteles ca era legea junglei daca prinzi loc ti de el cu dinti nu mai pleci ca il pierzi.

Bine hai sa ne ocupam de mare si plaja, asta nu era departe de hotel, dar se stie ca Croati nu prea au nisip numai pietre si pietricele, la mare sezlongurile si umbrelele erau conta cost si cam putine nu prea aveai unde sa pui o rogojina sau un prosop ca nu aveai unde. La picina sezlongurile erau gratis, dar trebuia sa te scoli de dimineata sa prinzi unu liber altfelerau uni care ocupau cite doua, trei si ramineai fara mai ales ca la mare nu prea aveai unde sa stai. Apa de la piscina era din mare deci sarata.

Concluzie ne-a placut peisajul, piscina si daca aveai o parcare normala puteai sa mergi sa mai vizitezi cite ceva dar asa, cind am prins locul de parcare nu l-am mai lasat ca sa nu ramanem fara.

symo8na [16.07.11 15:19:25] »

Am incarcat citeva poze cu camera, poate e folositor pentru cineva, eu ma bucur cind gasesc poze la hotelul care ma intereseaza.

iulianic [16.07.11 15:54:14] »

Simo8na, nu am inteles unde anume - in ce statiune - ati fost si la ce hotel. Ti-as fi recunoscatoare daca ai mentiona si numarul de zile si costul sejurului.

Admin [16.07.11 15:58:58] »

@iulianic: Numele hotelului ("Allegro") si staiunea (RABAC) sunt mentiomate prin... numele rubricii in care se afla!

Rubrica se numeste "Hotel Allegro" si ea se gaseste in sectiunea "CROATIA / ISTRIA / RABAC" (vezi sus de tot, pe banda albastra)

In aceasta rubrica, a hotelui ALLEGRO, vor fi gazduite si alte eventuale impresii si reocmandari despre aceasta uniatte de cazare, fara a fi nevoie -- in mod normal! -- de repetarea acestui nume in fiecare review.

Deasemenea, in sectiunea RABAC (linkul il gasesti pe banda albastra de sus) vei gasi si alte rubrici, ale altor hoteluri din aceasta zona.

La fel, in sectiunea ISTRIA vei gasi lista destinatiilor din aceasta regiune... si tot asa in ce priveste aria "mare", CROATIA.

symo8na [16.07.11 15:59:46] »

am fost la Rabac la hotel Allegro, 7 zile si ne-a costat 3500 lei doi adulti si un copil de 11 ani care nu a platit, dar eu am platit biletul in martie si am beneficiat de reducere

iulianic [16.07.11 19:25:44] »

Va multumesc pentru detalii. Sunt cam noua pe aici si incet, incet, le voi invata pe toate.

iulianic, symo8na