ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2011
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 & 7 ani

Către satisfăcător

O vacanta minunata

Tocmai ne-am intors dupa o saptamana petrecuta la Akka Antedon si inca ne e dor de acel loc!

Ok, cei de la receptie incearca din prima clipa sa iti ofere ceva inferior, asta chiar nu am inteles; platisem un duplex family pe doua etaje cu 2 bai, au incercat sa ne puna intr-un family room in camera copiilor arata odios, mica si cu o fereastra ca la puscarie; am facut scandal si am primit apartamentul platit; Dar asta a fost singurul aspect negativ;

Restaurantul-frumos aranjat, mese afara sub copaci, pentru fumatori (ca noi!), chelneri care iti servesc bautura la masa cu zambetul pe buze; Varietate de mancare, trebuie sa fii carcotas sa nu gasesti ceva pe placul tau! Restaurantele a-la-carte nu le-am incercat din cauza copiilor, care erau perfect multumiti cu paste, gratar, curcan la rotisor si desert! la restaurantul principal;

Curatenie in camere, asternuturi si prosoape schimbate zilnic, pentru mine asta conteaza, si mai ales, veneau dimineata la curatenie, nu ca in alte hoteluri cu pretentii (vezi Delphin Palace sau Vogue Avantgarde) unde veneau dupa amiaza la ora de somn a copiilor de iti venea sa te lipsesti de curatenia lor!!!

Insa, cea mai placuta surpriza a venit din partea mini-clubului! Fetele mele, NICIODATA nu au vrut la nici un miniclub din nici un hotel de unde am mai fost! Aici DA! Multi animatori, foarte prietenosi cu copii, multe activitati structurate intr-un program distractiv, le-au facut si cate un pasaport de miniclub cu poza si ampentele lor. super dragut!

La un moment dat, ne rugam de ele sa plece de acolo sa mai stea si cu noi in piscina! Super! Am venit acasa cu bratari, lanturi, brelocuri, picturi de nisip, sepci pictate, toate de la miniclub!!!

De vis!

Ne-am intors de 3 zile si ne gandim sa facem tot posibilul sa ne intoarcem cat de curand!

In concluzie, nu e lux pur la Akka, nu e design hotel si nici mancarurile nu sunt cine stie ce inventii sofisticate! Dar una peste alta, este un loc atat de cald, primitor si prietenos fata de copii, incat il recomand din suflet!

Trimis de danielapopa in 14.07.11 16:52:37
Validat / Publicat: 14.07.11 18:11:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3369 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danielapopa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 79.65 EUR pe cameră

laur&co [19.07.11 16:36:31] »

Buna Daniela,

Mergem si noi aici din 24 august, impreuna cu copilul nostru de 2,5 ani.

Am inteles bine, ca ai stat la Callista? am fost si noi acolo, acum 3 ani.

E adevarat ca nici in poze Akka nu pare luxos, dar pe noi ne-a incantat peisajul (muntele) si faptul ca au mult spatiu verde, unde te poti plimba in voie.

Deasemeni, am vrut o schimbare de directie, altceva decat Lara sau Belek.

Ai cumva poze din acest sejur? Poti spune ca merita banii acest resort? Nu de alta, dar inca avem timp sa ne razgandim...

Legat de camera, de fiecare data am emotii sa nu fiu nevoit sa fac scandal

danielapopa [19.07.11 17:18:16] »

Buna,

Akka isi merita cu siguranta banii, nu e Calista, dar nici nu costa ca la Calista.

Ce am observat, mini-clubul are activitati de la 4 ani in sus, in schimb permit accesul celor mai mici, (cazul vostru), insotiti de unul din parinti!

E adevarat ca muntele din spatele hotelului e o schimbare placuta de peisaj, decat campurile si constructiile din Antalya!

Singurele hoteluri unde am vazut ca se ocupau la modul serios si de copiii sub 4 ani au fost Vogue Avantgarde Kemer si Ella Quality Resort Belek; cu mentiunea ca la Ella nu am fost personal, am trimis fetele cu 2 bone in 2007, pozele in schimb aratau super!

Poze noi nu am facut, incredibil, ne-am simtit atat de bine ca am uitat de aparatul foto;

Sper ca v-am fost de folos

andu2005 [16.08.11 19:40:13] »

si noi ne gandim sa mergem prin septembrie cu barbatelul nostru de 6 ani.

acum intrebarea e: nu au decat miniclubul, adica o incapere ca la gradinita sau este si loc de joaca? pentru ca strengarul nostru e absorbit o zi, doua, dar atat... se cam plictiseste, mai ales daca arata ca la gradi la el.

si altceva, in legatura cu camera; niste carcotasi, ar avea ce obiecta, ca ambianta? pt ca noi indiferent unde am plecat, ne-am uitat si dupa o camera sa-ti fie drag sa intri in ea, pt ca altfel nu ne prieste concediul. nu discutam de figuri, dar avem un fix, vrem sa fie macar ca acasa, daca nu mai bine. adica un concediu de relaxare trebuie sa fie de relaxare din toate punctele de vedere.

va multumesc si scuze de stresat capul asa de tare.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [16.08.11 21:47:49] »

Este loc de joaca si in interior (ceva cu tobogane, bile, tuburi, nu stiu cum sa-ti zic, ceva in genul locurilor de joaca din mall-uri, vezi pozele P 16 SI 17 puse de mine) si in exterior (tobogan, cateva leagane etc, daca gasesc ceva poze cu el pun maine).

Este si un tobogan cu apa pentru copii mai mici.

Camerele nu sunt lux dar mie mi-au placut, acum nu stiu ce gusturi ai tu.

Daca vrei camere de super lux in zona Kemer alege Gural Premier Tekirova. Dar pretul este cred aproape dublu fata de Antedon.

andu2005 [16.08.11 22:14:12] »

multumesc, e bine de stiut.

treaba e ca nu cautam lux ci doar un loc sa iti fie drag sa stai. nu sa ai impresia ca ai ajuns acasa la bunica.

anul trecut, in alanya, la granada, am ramas placut surprinsi, mai ales ca am intrat de curiozitate si in vikingen, hotelul de langa al nostru, care era tot de 5 stele, si arata a paragina. asa ca am rasuflat usurati cu gandul ce bafta am avut ca am cascat ochii bine si am ales un hotel super.

va multumesc din nou.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [16.08.11 22:33:50] »

Pai camerele de la Granada erau noi si chiar sunt foarte frumoase, era normal sa va placa.

Cele de la ANTEDON nu sunt asa luxoase ca Granada dar privelistea de la ANTEDON cu muntele si marea, cu gradina foarte ingrijita, cu multi pini face toti banii.

andu2005, danielapopa, laur&co
    Alte impresii din această RUBRICĂAK-KA Antedon Hotel [Beldibi]: