ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2011
JUL-2011
4 AD. + 2 COPII -- v: 3 ani

ARTICOL ARHIVAT

O locatie de neuitat

Apartamentele Denia si Stella formeaza o mica vilisoara in Skala Potamia. Locatia pe GPS o gasiti pe site-ul acestora.

Noi am rezervat apartamentul de la parter (Denia) si pot spune ca suntem incantati de acesta.

Apartamentul are doua camere si un living (bucatarie). Una din camere are aer conditionat iar cealalta nu insa exista aer in living in dreptul acesteia. Nu sunt foarte necesare deoarece vila are geamurile spre mare si soarele nu bate decat in timpul diminetii, astfel ca dupa orele 11 vila e in umbra si se creeaza o atmosfera placuta.

In apartament domneste curatenia, exista masina de spalat, filtru de cafea, combina frigorifica si cam tot ce iti trebuie intr-un sejur.

In spatele vilei exista loc de parcare unde intra cam 4 masini si inca una mica in curte daca este necesar.

Curtea este pavata frumos, inchisa cu un gard de fier forjat si are gratar umbrit cu chiuveta si o masa de terasa.

Fiecare apartament are terasa si masuta cu scaune unde se petrec dimineti si seri excelente. Pentru cei ce au copii e un loc ideal. Chiar daca nu exista facilitati de joaca pentru copii aveti garantia ca acestia sunt in siguranta in curte.

De la vila se merge drept catre plaja pe o alee. Distanta pana la plaja este de maxim 100 metri. Plaja are sezlonguri si umbrele si se afla in extremitatea sudica a zonei. Intrarea in apa este superba, cu nisip fin si apa mica pe o distanta de minim 50 de metri, daca nu si mai mult.

De la vila pana la Korali unde ne luam masa e distanta scurta (5-10 minute de mers lejer cu copilu' in spate).

Persoana de contact (d-na Arabella) a fost extrem de prompta si ne-a asteptat la ferry cu masina proprie de unde ne-a condus la vila. Ne-a facut recomandarile pe care dansa a crezut de cuviinta si ne-a indemnat sa o contactam pentru orice detaliu. Din fericire pana acum nu a fost nevoie.

O sa revin si cu fotografii de la aceasta locatie cand vom ajunge in tara dupa data de 18. Aici nu am cum sa le descarc.

Trimis de stefoctav in 14.07.11 15:23:11
Validat / Publicat: 14.07.11 17:37:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Limenas, Hotel Mironi

VIZUALIZĂRI: 11893 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stefoctav); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Curtea plina de flori si verdeata cu un pavaj placut si un mic robinet. Vedere de ansamblu a terasei.

mihai_iiii
[19.07.11 13:40:00]

Foarte util review-ul tinand cont ca am rezervat apartamentul stella pe 27 august (o saptamana)

ai idee in zona acelui mic port din skala Panagia se si pescuieste? ai vazut pe cineva?

Astept cu nerabdare si pozele.

[23.07.11 16:39:59]

scuze pentru raspunsul intarziat.

nu am fost in port la Panagia asa ca nu stiu daca se pescuia. Nu am vazut decat pe unii ce se plimbau cu parasuta in golful de la Potamia.

Noi am fost cu copiii asa ca nu prea ne-am plimbat

Rina70
[26.07.11 15:31:37]

Foarte util... si eu sunt in cautare de o cazare pt septembrie in Thassos. Ai idee cat costau sezlongurile si umbrelele pe plaja din apropiere?

[26.07.11 15:34:35]

sezlongurile (set de 2 sezlonguri si 1 umbrela) erau 6 euro pe zi. cele gestionate de tavernele din zona ofereau in cei 6 euro si doua sucuri/doua frape

Rina70
[26.07.11 20:08:31]

multumesc mult de raspuns!

razvanrg
[30.01.12 10:13:24]

@stefoctav: Salut! Tii cumva minte ce preturi aveau prin marketuri la mancare (peste proaspat, fructe de mare, carne) ? La terase cum erau preturile?

[30.01.12 18:31:25]

@razvanrg: Sincer sa fiu nu am vazut decat ceva fructe de mare si ceva carne congelata. Preturile erau medii, relativ ca pe la noi daca nu ma insel. Noi luam sucuri (cola) si fructe ptr. copii.

Preturile la tavernele unde am fost au fost super ok. Noi ne-am facut veacul la Korali. Sakis a fost foarte primitor si retin ca mesele pentru 4 adulti si 2 copii faceau undeva pe la 30-40 euro. Am facut si ziua sotiei acolo si am fost 10 adulti si 4 copii si m-a costat cca 150 euro.

Gasesti la taverna ce vrei iar fructele de mare si peste proaspat la preturi poate mai mici decat la unele restaurante din Romania.

[07.02.12 12:17:02]

@stefoctav si @mihai_iiii: Buna ziua, Am rezervat si noi vila Denia pentru luna iunie. Va rog sa imi spuneti daca ati facut rezervarea prin agentie ceva sau pe site direct? Eu am platit un avans prin Wester Union la d-na Arabella la instructiunile dl Radu, insa nu am primit nici o confirmare a rezervarii si am ceva emotii din aceasta cauzaMa poate linisti cineva care a mai fost acolo?! Ati fost prin aceeasi relatie (Radu-Arabella) ? Multumesc anticipat!

[07.02.12 12:20:14]

@Simonik: da, eu. nu e nici o problema

[07.02.12 14:21:58]

@stefoctav:: D Multumesc pt raspunsul tau rapid! M-am panicat pt ca nu imi mai raspundea nimeni la mail pt rezervare. Ati rezervat prin acest dl Radu? Este de incredere? Multumesc

[07.02.12 15:08:49]

@Simonik: stai linistita. eu am vorbit personal cu Arabella. Chiar acum 1 ora am rezervat si eu toata vila. E o femeie de incredere.

Confirmarile si actele (contract si alte cele) le primesti pe mail de la Arabella. Acum insa sunt probleme acolo din cauza vremii. Tine cont ca e totusi o insula. Si pe mine m-a rugat sa-i dau mail cu perioada ca sa faca rezervarea si va intra cand se poate pentru ca nu au tot timpul net.

Arabella e o persoana de toata increderea care administreaza mai multe locatii. Radu e persoana de contact a agentiei din tara. Nu face decat sa trimita informatii Arabellei. Daca crezi ca apar probleme da-mi un mail si iti trimit numarul de telefon al ei.

mirelab
[07.02.12 16:41:03]

Pentru ca mi-a atras atentia numele de Radu si Arabella -Skala Potamia, pot sa va confirm si eu ca sunt seriosi. Am inchiriat anul trecut prin ei si nu am avut absolut nicio problema, nici cu privire la plati si nici la punctualitate la fata locului sau la conditii. Vilele au fost conform fotografiilor, iar conditiile exact cele convenite pe mail cu Radu si ulterior cu Arabella. Eu am dialogat cu ei primavara si tot raspundea greu Arabella, o sa vezi ca este mereu pe fuga, f ocupata. Vb ff bine engleza, deci o poti suna daca asta te linisteste. Am platit tot asa avans, restul de bani la venire, plus un depozit garantie pentru cele doua vile care le-am inchiriat, iar la plecare si-a aruncat privirea pe ici pe colo si ne-a inapoiat garantia si noi cheile

Concediu placut si mergi linistita!

[08.02.12 10:37:06]

Multumesc tuturor pentru tot! M-am linistit mai ales pt ca am vorbit in final la telefon cu dl Radu si pt ca mi-a trimis pe mail si confirmarea rezervarii. Noi suntem la prima excursie in afara tarii su de aici stresul: P Insa acum nu mai este stres ci nerabdare!! Abia astept!!!

resy*
[26.02.12 15:19:53]

@stefoctav: Buna ziua. As vrea sa stiu daca suma de 665 de euro a fost pe toata vila sau doar de famile; si cum as putea lua legatura cu cineva pentru inchiriere (un site, o agentie sau direct la doamna din Grecia) Mersi mult

resy*
[26.02.12 20:51:25]

@stefoctav: Buna. As dori sa imi trimiteti si mie pe privat numarul d-lui Radu. Va multumesc

[27.02.12 18:14:15]

@resy: Intra pe site. E acolo. Site-ul este imediat sub postul meu initial

www.thassos-holiday-rentals.com/en/denia

[27.02.12 18:18:48]

@resy: suma de 665 euro este pretul lunii iulie si august pentru un apartament. Vila are 2 apartamente. intra pe site

tirol
[18.01.13 13:47:42]

un vot maxim pt un review util celor ce aleg aceasta destinatie de vacanta

sunt in cautarea unei cazari self catering pt 4 adulti; doresc curatenie, vedere spre mare, doua bai, doua dormitoare si o bucatarie utilata

ma ajuti cu o sugestie? din site nu reiese faptul ca aceste apartamente au vedere spre mare...

multumesc si... vacante cat mai frumoase!

[18.01.13 15:10:49]

@tirol: au vedere spre mare insa nu se vede cine stie ce din cauza vegetatiei si a magazinului de pe faleza. pe de alta parte nu am avut curiozitatea sa vad cum se vede de la balconul de sus. de acolo cred ca se vede marea binisor.

noi am revenit si in vara lui 2012, conditiile fiind aceleasi. ne-am simtit la fel de bine, poate putin mai bine avand in vedere ca de aceasta data am ocupat intreaga vila cu prietenii nostrii

strat
[29.06.13 19:25:16]

@stefoctav: ne dorim sa ajungem si noi in Thassos- cum am putea lua legatura cu d-na Arabella si cat ar costa cazarea si masa?

Cu multumiri.

[29.06.13 22:20:28]

@strat: Arabella nu se mai ocupa de aceasta vila. Prietenul meu cu care am fost anul trecut a inchiriat vila si anul acesta si a discutat cu proprietara, doamna Anastasia.

Folositi datele de contact afisate pe site-ul celor doua locatii.

Nu am idee cat costa anul acesta.

strat
[30.06.13 08:07:52]

@stefoctav: multumesc ptr raspuns

[20.01.15 16:06:24]

@stefoctav - Acum e 770 euro pentru iulie si august. suntem pe cale sa rezervam si noi Denia tot prin Radu si un rol hotarator a avut review-ul Dvs - multumesc! As fi vrut sa va intreb daca este genul de cladire in care se aude orice pas facut de colocatarii de sus - fiind cu cea mica ma gandesc si la acest aspect.

[20.01.15 16:44:24]

@dana_luiza - Nu se aude nimic. Zidurile sunt groase. Deci nu e nici o problema. Va doresc un sejur placut

[20.01.15 16:50:43]

@stefoctav - multumim frumos!!!

[20.03.15 14:34:14]

Cine imi poate sa-mi dea si mie nr. lui Radu pentru a rezerva?

[20.03.15 14:47:20]

@mikhael - trebuie sa intrati pe http://www.thassos-holiday-rentals.com/ro/ (varianta in LIMBA ROMANA), si sa faceti o rezervare. in acest caz cererea dvs va ajunge direct la RADU si veti primi email. Rezervarea va deveni ferma numai dupa ce platiti avansul (ei retin camera 4 zile lucratoare).

eu am nimerit pe varianta in engleza a site-ului asa ca am colaborat direct cu persoana din Grecia care se ocupa de agentie, Radu mi-a scris ca nu se poate implica din cauza asta.

[20.03.15 15:04:47]

@dana_luiza - eu m facut comanda in engleza. si dupa ce fac comanda cum aflu macar un raspuns de la ei?

va multumesc mult ca sunteti asa receptivi!

[20.03.15 15:07:06]

@dana_luiza - de la ei nu mi-a venit nici un mesaj pe email insa eu am rezervat

[20.03.15 15:19:32]

@mikhael - Nici mie nu mi-au raspuns imediat, dar adresa de pe care au facut o a fost info@thassos-holiday-rentals.com.

Din cauza ca nu au raspuns pe loc m-am complicat, am scris si catre adresa de pe site-ul Vilei, si lui Radu, apoi mi-a scris proprietara care mi-a confirmat disponibilitatea, Radu nu putea sa intervina, pe urma mi-a scris si agenta care nu stia ca mi se confirmase disponibilitatea si uite tot asa . Asa ca sfatul meu e sa ramaneti pe ""filiera"" in engleza (eventual scrieti catre e-mailul dat de mine). preturile sunt la fel. Atentie la precontract cand va fi cazul, mie mi l redactasera gresit (august in loc de iulie).

[20.03.15 15:22:09]

@dana_luiza -

ah, si mie imi pare rau ca nu am studiat si comisioanle de transfer bancar Am platit prin western si comisionul a fost 25 euro pt avansul de 30%. nu stiu cat ar fi fost prin OP. cu placere, vacanta placuta!

[20.03.15 15:22:58]

@dana_luiza - Atunci ramine sa astept pe email raspunsul lor iti multumesc foarte mult.

[20.03.15 15:25:29]

@dana_luiza - intii de toate astept ei sa-mi raspunda si dupa aia am 4 ile disponibile sa fac transferul da? prin ce e mai bine de facut transferul?

[20.03.15 15:30:08]

@mikhael - da, dupa ce confirma ei disponibilitatea, iti trimit contul bancar sau datele pentru transfer prin western si ai 4 zile lucratoare in care ti se retine rezervarea si tu ai timp sa platesti. Eu nu stiu cat ar fi fost comisionul prin OP bancar, dar daca te interesezi la banca ta, sa stii cu ce sa compari (western 25 euro).

[20.03.15 15:31:16]

@dana_luiza - Iti multumesc mult!

[20.03.15 15:38:33]

@mikhael - eu am platit 30% din tariful de 770 (iulie). cu placere!

[20.03.15 15:45:40]

in ce data ai bronat?

[20.03.15 15:55:36]

@mikhael - rezervat? 12-19 iulie. in ianuarie am facut rezervarea

[22.03.15 00:21:23]

@dana_luiza - am rezervat, Dvs. plecat la Denie prin recomandarea la cineva?

[22.03.15 10:35:53]

@stefoctav - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[23.03.15 08:01:37]

@webmaster26 - Salutare. Mie imi apare indicatorul pe zona verde. In imediata apropiere a indicatorului sunt 2 vile, cate una pe fiecare parte a drumului. Vila cu cele doua apartamente este aceea din dreapta drumului mergand catre plaja.

[23.03.15 08:14:12]

@stefoctav - thx, am modificat! Te rog să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[23.03.15 08:17:12]

@webmaster26 - Da, aceea este locatia.

[23.03.15 10:37:46]

[23.03.15 10:44:26]

@dana_luiza - deci noi vom elibera apartamentul pe 12 si voi pe 12 veniti

[23.03.15 10:57:26]

@Mikhael & @Dana_luiza - Va rog sa folositi mesajele private pentru discutia voastra, destul de lunga si cam privata!

Aceste mesaje sunt primite si citite de foarte multi utilizatori si nu cred ca sunt importante pentru alte persoane.

Pentru a trimite un mesaj privat da click pe numele utilizatorului respectiv si vei gasi acolo, undeva in dreapta o fereastra mare care se numeste trimite mesaj personal, utilizatorul respectiv trebuie sa aibe setata acceptiunea pentru a primi mesaje personale din setarile usercard-ului sau.

[23.03.15 10:58:16]

@webmaster22 - cerem scuze

[23.03.15 11:00:59]

@webmaster22 - scuze, nu am realizat ca exista optiunea mesajelor private.

DL_HOLIDAYS, mihai_iiii, mikhael*, razvanrg, resy*, Rina70, Simonik, stefoctav, strat
Alte impresii din această RUBRICĂDenia-Stella Apartments:

• pagină generată în 0.083420038223267 sec