ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2011
ÎNSCRIS: 26.07.08
JUN-2011
2 AD. + 1-11 ani COPII

Minunat!

Minunat inca odata! Niciun regret pentru hotelul ales... suntem pt a 5-a ora in Bulgaria si am fost (poate spre norocul nostru) inca odata intr-o super vacanta frumoasa!

Hotelul de nota 20 in gradina interioara, multa amabilitate... servicii de nota 10.

Mancarea si bautura buna si suficienta...

Intru si putin in detalii, chiar daca deja au facut-o alti turisti si nu are rost sa ma repet:

Autocarul ne-a lasat in Nisipurile de Aur in fata hotelului Melia, un impozant hotel construit pe deal. Nu aveam leva la noi asa ca am schimbat in incinta acestui hotel. Am luat un taxi care ne-a cam invartit pana la hotel Grifid Bolero si am platit 10 leva. Ulterior am descoperit ca Bolero este aproape de Melia astfel incat puteam sa o luam usurel pe jos.

Recomandari celor care vin cu autocarul si pot cara usurel bagajele de la Melia la Bolero: coborati prin stanga hotelului (stanga cand stati cu fatza la Melia) pe aleea cea lunga pana jos la aleea de promenada, apoi o tineti tot stanga pe aceasta alee... treceti de vaporul-terasa... si de acolo cred ca in maxim 10 min ajungeti in fatza Hotelului Grifid Vistamar. In spatele lui Grifid Vistamar este Grifid Bolero care se invecineaza cu Hotel Metropol (Metropol este inalt se vede din departare).

Hotelul este frumos... dar nu stii ce oaza este in curtea sa! Superb! Mi-a placut mult mai mult ca la Grifid Arabella!

Am ajuns in jur de 12:30, cazarea s-a facut la 13:30... asa ca am pierdut masa de la restaurantul principal cu program 12:30-14... dar am mancat la restaurantul argentinian si totul a fost fff bine! Am constatat ulterior ca mancarea de la R. principal era cam aceeasi cu cea de la R Argentinian...

Camera mare, spatioasa, cu vedere superba spre curtea interioara... fff curat. Mancare buna, fructe multe, cirese negre, pepene rosu si galben, mere, caise, piersici... la capitoul dulciuri mai slabutz... aceleasi prajituri cam sintetice cu coloranti diferiti... Inghetata doar dupa masa de pranz si doar la piscina... la toneta... te servea la cerere un baiat care statea 2-3 ore si astepta "clientela".

Plaja cam ingusta, hotelul f aproape de plaja. Intrarea cam abrupta in mare.

Prosoapele pt piscina se ridica de sus de langa restaurantul argentinian.

Dimineatza o cafea f buna, alaturi de chifle si cornuri calde... plus... plus... plus... multi romani!

Nu am decat un singur regret: s-a terminat prea repede vacantza!...

Trimis de viorica c in 12.07.11 16:13:09
Validat / Publicat: 12.07.11 17:07:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Grifid Arabella-Nisipurile de Aur, Iberostar -Sunny Beach, Vita Park-Albena, Azalia-Sf. C-tin si Elena

VIZUALIZĂRI: 3413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorica c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 priveliste din balcon , camera 435, dimineatza!

iulia_mitrache*
    [20.07.11 02:30:16]

am si eu o intrebare... pt un copil de 2 ani se gaseste ce sa-i dai de mancare? (legume fierte, gratar)

viorica cAUTOR REVIEW
    [20.07.11 13:12:51]

buna Iulia,

din cate am vazut erau multi copii mici... au fost ciorbe-supe de pui si vita destul de bune pe care le-ar putea manca si cei mici... gratar era zilnic dar nu mereu de pui... legume fierte zilnic-cartofi, morcov, orez... carne de vitel preparata foarte frageda... acum fiecare copil si cu mofturile lui...

Viorica

sogal*
    [16.08.11 21:12:08]

Buna ziua,

Puteti sa-mi spuneti daca la plaja la Marea Neagra ati platit sezlonguri, umbrele sau era plaja hotelului? Multumesc

iulia_mitrache*
    [16.08.11 23:55:07]

Merci mult pt informatii, m-am linistit in privinta mancarii...

ioana/daria
    [30.01.12 22:04:50]

Bună seara, vă rog să-mi spuneţi dacă la plajă se poate merge şi cu cearşaful sau trebuie obligatoriu să închiriem şezlonguri. Mulţumesc mult.

rodica73
    [02.07.12 21:09:44]

@ioana/daria: daca ai AI nu trebuie nici cearceaf nici sa platesti-are plaja proprie gratuita ai bar pe plaja free!!!

ioana/daria, iulia_mitrache*, rodica73, sogal*, viorica c
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: