ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2011
ÎNSCRIS: 09.07.11
JUL-2011

Foarte nemulțumit

Vacanta nereusita

in afara de camere care sunt mari, nimic nu te poate atrage sa mai revii la acest hotel.

ca sa ajungi la masa faci slalon prin hotel, mancarea lasa de dorit, degeaba saunt 4-5 feluri de mancare la fiecare masa ca nu difera gustul nici uneia. doar mancaruri cu maioneze, salate cu orez nefiert, rosii necoapte, fructe taiate in sferturi ma refer la portocale, grapefruit, nu fructe de sezon, doar pepene si exemplele pot continua.

personalul lasa de dorit, iti debaraseaza mancare chiar sub nas in conditiile in care tu mananci, cameristele nu se obosesc cu curatenia. in afara de golirea cosului si schimbatul prosoapelor o singura data in 6 zile nu au facut nimic. de schimbat asternutul nici nu poate fi vorba.

galagia domneste in tot hotelulsi pe deasupra se mai si fura. atentie nu lasati bani si aur in camera. au patit-o niste prieteni si receptia in afara ca au chemat politia nu au facut nimic.

parcarea se face doar dupa ochii clientului. cat pot obtine baietii mai mult de la 10 leva in sus negociezi.

la plaje sezlongul, umbrela si salteaua de pe sezlong le poti obtine in schimbul a 8 leva fiecare, respectiv 4leva salteaua. si impresiile pot continua.

evitati acest hotel cat mai puteti. o vacanta de cosmar

Trimis de carmen melania in 09.07.11 11:10:20
Validat / Publicat: 09.07.11 12:14:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA-HOTEL OASIS, NISIPURILE DE AUR-EDELWEISS

VIZUALIZĂRI: 2019 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmen melania); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [09.07.11 11:51:05] »

@carmen melania, bine ai venit in comunitatea AmFostAcolo! Regretam experienta neplacuta pe care ai avut-o, dar te rugam ca pe viitor sa nu mai scrii exclusiv cu majuscule, este foarte greu de citit si totodata nepoliticos in limbajul internaut. O impartire a textului in paragrafe este deasemenea indicata. Am editat noi acum dar te rugam ca de acum incolo sa ai mai multa grija la acest aspect. Daca ai si niste poze, acestea sunt binevenite. Te mai asteptam si cu alte impresii, speram mai placute.

Noa [09.07.11 18:48:11] »

Aoleu! Chiar asa de rau ti s-a parut? Nu stiu ce sa mai cred. Acum cateva zile am citit pareri foarte bune despre acest hotel. Pe 1 august plecam si noi acolo si sper sa nu venim dezamagiti

madisv [10.07.11 22:53:27] »

Nu cred nimic din ce spune doamna Carmen Melania.

O prietena de a noastra s-a intors astazi 9 iulie 2011 de la Slavey cu doi copii si a fost foarte incantata de sejur. Nici nu a ajuns inca acasa si ne-a si sunat de pe drum sa ne povesteasca cat de bine s-au simtit.

Hotelul curat, camere super dotate, lenjeria se schimba la 4 zile, mancare diversificata pentru toate gusturile (care nu se discuta), personalul foarte amabil. Hotelul pune la dispozitie programe pentru copii spre deliciul parintilor, definitia all-inclusiv este mai mult decat veridica.

Drumul pana la plaja, 5 minute.

Cine nu doreste sezlong, poate opta pentru cearsafuri. Am inteles ca nici nemtii nu prefera sezlongurile.

In ceea ce priveste parcarea, am aflat ca pentru 10 leva/zi cu chitanta de la receptie poti lasa linistit masina in parcarea pazita. Singurul inconvenient este lipsa indicatoarelor si prezenta unor taximetristi neospitalieri care iti arata drumul doar contra cost, dar cum toata lumea are acum un GPS, taximetristii pot sa stea mult si bine.

Cum 90% din parerile turistilor care au postat pe site, parerei favorabile acestui hotel, abia asteptam sa plecam in august.

Iohann 25* [11.07.11 14:00:51] »

madisv...

Nu fii chiar asa de sigur(sigura) de cele auzite de la altii... anul acesta hotelul Slavey a coborat mult stacheta fata de alti ani... am venit de o saptamana din Bulgaria si pe plaja am impartasit durerea clientilor de la Slavey care se plangeau de orice, de la cafea, care are un gust oribil, pana la parcare (a se citi jaf) si felurile de mancare care nu se mai regasesc ca altadata... sa stiti ca Bulgaria nu mai e ce a fost.. s-au smecherit toti, e jaf la drumu mare cu parcarea si * pomu laudat* cam incepe sa paleasca...

madisv [11.07.11 19:54:39] »

Dupa cum spuneam, gusturile nu se discuta. Imi permit sa va citez... "Nu fii chiar asa de sigur (sigura) de cele auzite de la altii... ".

Asta nu inseamna ca trebuie sa cred doar ce spuneti dumneavoastra. Puteti intra foarte bine in aceeasi categorie a celor fara credibilitate.

Amica noastra a revenit pe 9 iulie 2011, acu 2 zile si e foarte incantata. Pe cine sa cred? Ce doriti mai mult? A calatorit peste tot in lumea asta si stie sa faca diferenta si sa aprecieze. Ei, daca e vorba de gusturi e clar ca sunt si opinii diferite. Nu-i poti multumi pe toti.

P. S. Personal nu beau cafea, iar parcarea mi se pare normal sa o platesti asa cum se plateste oriunde. Oricum 99,99 % din romani prefera Bulgaria. Cui nu-i place, poate ramane in Mamaia.

madisv [09.08.11 23:29:54] »

Mda doamna Melania Carmen, am aflat ca de fapt hotii erau tot romani si erau chiar prietenii celor pagubiti. Cand au venit politistii romani (sunt si polititsti romani acolo) au "bagat-o pe maneca" si au incercat sa treaca la impacare. Deci SA VA FIE RUSINE ca vorbiti aiurea.

Comment valabil si pentru Iohann 25.

madisv, Noa
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: