ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2011
DIN: Buzău.
ÎNSCRIS: 06.12.10
JUN-2011

As reveni

Am stat 5 nopti la club h evrika in perioada 29iunie 4iulie 2011.

Drumul a durat 8h pe ruta Buzau -Giurgiu-Varna -Sanny beach. Asfaltul bun cateva gropi dar pe care le vedeai din timp autostrada putin zgomotoasa si libera. Politie am intalnit un singur echipaj la intoarcere cu radar postat la intrare pe pod in varna unde se temina autostrada si exista limita de 90 si apoi 70 ATENTIE.

Am ajuns la hotel la 13.40 cazat in 5 min si luat masa.

Ce pot sa spun fata de ceilanti care au fost la acest hotel sunt urmatoarele: parcarea f pazita la intrare exista 2 paznici si bariera, nu poti iesi cu masina daca nu arati un fel de tichet primit de la receptie cu nr masinii si data iesirii. Toate intrarile si iesirile din h f pazite cu paznici f vigilenti.

Plaja in perioada cand am fost eu fara alge si limpede.

Schimbat euro la casele crown curs 1,91 corecti in hotel curs 1.85. Foarte multi nemti si englezi dar si romani...

Am fost in Nesebar orasul vechi cu masina. Lasat masina in parcarea cu plata pe partea stanga 2leva 1h fara probleme. Distanta h evrika -nesebar vechi 7km.

De la hotel pana in centrul statiunii 20 min mers lejer. Incercati ptr copii cocteil evrika sushine f bun decat suc la tec, toate sucurile la tec f diluate un pepsi bun gasiti la barul de pe plaja intre 10 si 17. Pentru doamne cocteil tropik as recomanda dar gusturile nu se discuta.

Mancati pizza la terasa de langa piscina f f buna intre 12- 15. Inghetata la restaurantul principal intre 12-14 si la terasa intre 12-17!!! Inghesuiala mare de copii la inghetata nimic de zis dar toti erau romani! , clatite foarte bune dimineata incercati-le.

Am fost si la restaurantul bulg si asiatic, interesante diferite mancaruri specifice la cel asiatic piept de pui dat prin miere la bulgaresc baclavale etc. Fructe la greu si din toate prajituri toate erau la fel diferenta erau cremele torturile bune

Ce mi-a placut ca nu era coada la mancare maxim 2 persoane in fata ta organizare foarte buna.

Statiune f frumoasa gen Mamaia dar nu exista grad de comparatie putine cosuri de gunoi pe faleza.

Animatori tineri incercau sa te faca sa te simti bine, spectacole seara frumos, merita. Hotel foarte curat si ingrijit

Trimis de igi in 07.07.11 17:38:52
Validat / Publicat: 07.07.11 19:03:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3280 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (igi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 barul de la piscina

r33a44*
    [07.07.11 19:35:15]

''Am stat in corpul a camera f mare si spatioasa cu vedere la terenul de tenis Sezlongurile pe plaja le... rezervai... la 7.30 daca vroiai pe primul rand si toate erau ocupate de romani, la ora 10 nu mai gaseai sezlonguri. ''

Adica, dupa ora 10 nu se mai gaseste niciun sezlong? Sau era vorba doar de randul intai?

Eu plec in 23 iulie din jud HD.

igiAUTOR REVIEW
    [07.07.11 22:33:16]

la ora 7 30 cand plecam la masa ma duceam inainte si puneam prosoapele pe sezlonguri. la ora 10 TOATE sezlongurile erau ocupate dar poate mai gasesti cate un sezlong pe undeva si il tragi si tu in fata primului rand nu zice nimeni nimic dar nu ai umbrela. Alte intrebari?

ionelai
    [15.07.11 10:11:43]

Buna igi,

Foarte util review-ul tau... multumim mult! Noi vom pleca saptamana viitoare la acest hotel si, in ciuda incercarilor noastre, nu am reusit sa aflam mai multe informatii referitoare la cele 4 corpuri ale hotelului (nici cei de la agentie nu ne-au spus prea multe). Noi avem ca tip de cazare 4* All Inclusive-pool view (4 adulti, fara copii). Din cate am vazut intr-o schita, mai toate au si pool view. Poti sa ne spui cum se face cazarea la receptie, avem posibilitatea sa alegem un corp anume? pe voucher nu e mentionat nimic. Ai putea sa ne dai un sfat: care dintre cele 4 corpuri de cladire e mai ok/ mai nou (amenajare; intretinere- mobilier, baie -; liniste; camere mai spatioase).

Multumim inca de acum pentru raspuns!

123petrea
    [27.07.11 17:20:00]

in jur de 75 de euro ridicarea masini. asa mi-au spus persoane din Galati care au avut ocazia sa le ridice masina.

sursy2003
    [28.07.11 07:18:19]

In sunny beach taxa de ridicare era cam 54 leva, la care se adauga 2 lv / ora stationarea in parcul de ridicari.

Daisy
    [02.08.11 00:13:27]

Buna.

Sunt foarte speriata de ce a patit turis cu toxinfectie alimentara nu stiu ce sa mai cred. Am un copil de 1.3 luni si alptez, ar fi un dezastru daca as face o toxinfectie mai ales ca ma gandeam ca voi gasi si ceva pentru el la masa ex supa piure iaurt. Ce sa fac? Sa iau din Romania mancare pt 7 zile pentru copil? Eu fac din Bucuresti pana in statiune 4 ore in lada frigorifica nu se strica si in camera este figider. Ce ma sfatuesti cum a fost mancarea, ai observat ceva ciudat? Inca ceva erau cozi si " bataie" la masa pentru a gasi ceva de mancare?

Multumesc

Daisy
    [07.08.11 23:12:06]

De unde incepe autostrada pe drumul de Ruse si unde se termina, cati km sunt de la Ruse la Sunny, este permis antiradarul? Multumesc

r33a44*
    [12.08.11 23:05:35]

@Daisy...

Eu am fost cu un copil de 3.7 luni, in perioada 25.07 - 01.08.2011. Nu am dus mancare de acasa, insa am evitat sa ii dau sosuri, tocanite sau preparate pe baza de carne de porc, grasimi, lapte, iaurturi... Am gasit carnita de pui din belsug, cu cartofi natur/orez/legume, ciorbite clare (nu din cele cremoase), ceaiuri, inghetata etc... Nu am avut nicio problema.

In grup (am fost 6 adulti + 1 copil) am avut un caz de enterocolita. La hotel, medicul, a spus ca este rorarivirus (la noi in RO este un vaccin optional pt copiii mici, eu nu am stiut de el).

Daca nu schimbi prea mult alimentatia micutului garantat nu pateste nimic.

123petrea, Daisy, igi, ionelai, r33a44*, sursy2003
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :