ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2011
ÎNSCRIS: 03.07.11
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII

Un concediu ratat

Review-ul este o repetare a punctului de vedere deja exprimat in articolul de aici - a se vedea sirul de ecouri

Am inceput sa caut aceasta vacanta inca din noiembrie 2010, in februarie dupa lungi cautari ne-am consultat cu agentia care ne-a convins ca, ,,Concorde'' este cel mai potrivit pentru gusturile noastre. Am avut mai multe optiuni - Akka Antedon, Susesi, Barut, insa agentia ne-a convins ca, Concorde este un hotel cu adevarat de 5 stele. Este a-l patrulea an cand merg cu familia in Turcia prin aceasta agentie si am avut destul de mare incredere in opiniile agentiei... de fiecare data cand intrebam de un anume hotel ne spunea ,,dar ce voi cumparati poze?!!!''.

Am ajuns la hotel insa primirea nu a fost asa de spectaculoasa ca in alti ani... hostessa care ar fi trebuit sa ne intampine cu rahat si sampanie era ocupata cu angajatii hotelului... Ne-am dus la receptie, ne-a dat foarte repede cardurile si am mers spre camera, bagajele au ajuns dupa 20 de minute, destul de tarziu avand in vedere ca nu se mai caza nimeni in acel moment. Camera arata bine, era curata, iar geamul dintre baie si camera era interesant.

Un hotel destul de micut, putine piscine, apa din piscine mirosea a clor destul de puternic si foarte rece. In cele 7 zile prosoapele au fost schimbate de 2 ori... de curatenie ce sa mai spun... o singura data, i-am dat banuti si am rugat-o sa intre sa ne spele si noua la baie.

Restaurantul principal - mancarea putina, in cele 7 zile nu cred ca am vazut carne de pui decat o singura data dar era condimentata foarte tare si nu mi-a placut deloc, avea foarte multa menta, de fapt cam toate felurile de macare inclusiv painea aveau menta. Fructele erau de calitatea a doua - bananele mici si verzi, o sa atasez maine cateva fotografii ca sa va convingeti, pepenele galben nu avea nici un gust, portocalele erau stricate - chiar nu exagerez, am cautat intr-o zi una ok dar m-am plictisist si am plecat.

La capitolul prajituri - stateau foarte bine, in fiecare zi erau altele, aratau foarte bine si erau super, nota 20. Un minus - nu am vazut in nici o zi baclava.

Dimineata la micul dejun - toate felurile de ,,oua''... mezelurile - destul de ,,ieftine'' - gen parizer - sincer nici macar acasa nu mananc asa ceva. Putine feluri de macare, la fel si legume - doar rosii, castraveti, morcovi si cam atat.

Sucurile - gen dozator - erau bune la gust dar prea multe chimicale - nu beau asa ceva acasa, iar pentru o vacanta de aproape 1800 de euro sa beau suc la dozator este cam jenant!!! La micul dejun putem comanda fresh-uri insa erau 30 la suta fresh si restul apa daca nu il beam imediat se lasa apa la fund.

Cel mai tare m-a deranjat faptul ca erau foarte multe pisici care se urcau cu tine pe sezlong, in restaurant multe randunici care se asejau pe mancare, iar cand le aratam chelnerilor zambeau.

Aerul conditionat nu functiona tot timpul, sunam mereu la receptie sa vina sa il repare, nici internetul nu mergea tot timpul, am stat intr-o seara 2 ore ca sa pot trimite un mail.

Seara nu era nici un fel de activitate, la ora 22 era liniste totala. Un avantaj al acestei statiuni - foarte aproape de Antalya si poti merge la cumparaturi - va recomand Outletul Deepo - hainute de firma si foarte ieftine, se poate merge cu autobuzul din fata hotelului si va lasa chiar in fata la Deepo.

Sincer chiar nu isi merita acesti bani si nici cele 5 stele, cu 1800 euro puteam sa mergem la alt hotel cu conditii mult mai ok.

Trimis de mariuca21 in 05.07.11 00:41:40
Validat / Publicat: 05.07.11 00:55:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3405 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariuca21); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 81.00 EUR pe cameră

plimbarescu
    [05.07.11 10:10:36]

Mda, aseptam cu mare interes imagini, ca pozele cu fructe (d'aci din dreapta) facute de carmenplesa1977 par trucate. A, si p-alea cu sutele de pisici si daca sunt doar 99 inseamna ca cineva minte.

[05.07.11 10:31:21]

In ciuda datelor diferite din caseta tehnica, exista o mare probabilitate ca utilizatorii mariuca21 si mar121_mar121 sa reprezinte in fapt punctul de vedere al aceleiasi familii. Regulamentul nu admite doua seturi de evaluari (note) din partea aceleiasi familii, din acelasi sejur, astfel ca notele acordate au fost temporar retrase, pana la clarificarea situatiei.

Autoarea este invitata, la intoarcerea in tara, sa ma contacteze, as aprecia amablitatea de a a lamuri situatia.

plimbarescu
    [05.07.11 10:43:56]

Pentru ca obiectivitaea informatiilor privind acest hotel sa nu fie alterata (nu cred de ex. ca distractia&relaxarea sa fie chiar de nota 0) ar fi bine ca alti turisti care au fost sau sunt acolo sa isi exprime impresiile.

mariuca21AUTOR REVIEW
    [05.07.11 10:52:20]

Cu mare placere diseara cand ajung acasa atasez fotografii si o sa va convingeti singuri de calitatea si serviciile acestui hotel.

patrice
    [05.07.11 12:57:41]

Parerea mea e ca sunt aceeasi utilizatori, diferenta de pret este 130 de euro, exact cat platesti avionul pentru un copil, dar din pacate au uitat sa adauge cei 95 euro taxe de aeroport

Pui nu ai gasit numai o data in tot sejurul? Asta e o minciuna foarte mare!

Nu pot sa cred ca acesti utilizatori au mers in Turcia sa bea doar fresh-uri...

Si in incheiere nu poti sa spui ca ai platit 1800 euro pentru hotel, atat timp cat doar avionul costa aproximativ 750 euro cu taxe de aeroport!

sorinel75
    [14.07.11 00:10:19]

am fost de 2 ori la acest hotel si pot spune ca 95 % din ceea ce a scris ,,mariuca21" nu este adevarat!

curatenia este la ea acasa! mancarea este foarte buna si nu lipseste carnea de pui asa cum a scris mariuca!

alta minciuna cu distractia dupa ora 22. draga mariuca tin sa te anunt ca in fiecare seara se intampla cate ceva dar daca tu ai venit la concorde sa numeri pisicile si portocalele stricate asta este problema ta! data viitoare sa incerci sa te duci si pe ponton si ai sa vezi ca acolo se organizeaza mici petreceri + vizionari de filme (iti recomand ,,Pisica alba, pisica neagra") si daca mai ai ceva timp si dupa ora 24 te poti duce si la discoteca din interior (fac pariu ca nici macar nu stii unde este)!

Pentru a vedea baclavaua iti recomand sincer o vizita la medicul oftalmolog (se pare ca ai mare nevoie din moment ce vezi sute de pisici (eu am vazut maxim 3 dar care nu veneau cu mine pe sezlong dar nu ai vazut ditamai tavile pline cu baclavale!!!

mariuca21AUTOR REVIEW
    [14.07.11 10:03:49]

Buna, nu inteleg de ce ma jignesti ca sunt oarba, eu nu am crezut ca acest forum este pentru jigniri! Sa stii ca sunt tanara si nu port ochelari!

Nu inteleg de ce se face atata valva si nu inteleg acest forum! Eu am crezut ce pe forum fiecare isi spune parerea iar ,,aceasta este parerea mea si doar a mea''. Eu ma bucur enorm ca cei care au fost acolos au scris ca le-a placut, ma bucur pentru vacanta lor reusita, imi pare rau ca nu pot spune acelasi lucru si eu! In ultimii ani am fost in diferite vacante in diferite tari insa aceasta nu m-a multumit!

Sa stii ca am fost si pe ponton intr-o seara, din nefericire nu am fost decat intr-o seara pentru ca erau foarte mult tantari si avem un bebe mic pe care am vrut sa-l protejam.

Sincer am vazut foarte multe prajituri, erau foarte bune dar nu am vazut baclava!

INCA O DATA NU INTELEG DE CE VA CERTATI CU MINE, NU ACEASTA A FOST INTENTIA, DIN ACEST MOTIV NICI NU AM MAI INTRAT PE SITE, MA ENERVEZ DEGEABA, DE CE VA DERANJEAZA CA MI-AM SPUS PAREREA!

[21.07.11 08:47:33]

Avem, intr-un final confirmarea TEHNICA - mariuca21 este in cel mai bun caz sotia utilizatorului mar1231_mar121 (iar in cel mai rau o clona a contului mai sus mentionat).

Contul mariuca21 este inchis, se poate continua pe cellalt cont mentionat.

patrice, plimbarescu, sorinel75, tilinka
    Alte impresii din această RUBRICĂConcorde DeLuxe Resort & Spa: