ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2011
DE RAZM
ÎNSCRIS: 28.06.11
JUN-2011

Extrem de nemulțumit

Un hotel ce trebuie evitat!!!

In primul rand, daca va respectati si sunteti atenti la ce si cum mancati trebuie sa evitati acest hotel, deoarece atat restaurantul cat si lobby barul hotelului au probleme de igiena, tacamurile si paharele oferite sunt de obicei slinoase!!!

Mimosa este un hotel ieftin, finisat in fuga parca, cu materiale de proasta calitate, nu inteleg cum a fost cotat la 4*! ? Este localizat departe de plaja, nicidecum la 200 m, ci la aproximativ 1km. , pe artera comercial a statiunii, de aici si galagia constanta pana noaptea tarziu. Ca sa ajungeti la plaja, pe cel mai scurt drum, trebuie sa mai si coborati cam 50 de trepte.

Daca mergeti cu copii mici nu prea aveti multe optiuni in ceea ce priveste mancarea, deoarece nu este adecvata pentru copii in general, prea multa mancare cu sosuri, tocaturi, prajeli, mult prea sarata, rar fac gratar, ciorbele sunt niste zemuri nedefinite, maronii si sarate.

Mai stau prost si cu diversificarea mancarii servind in general, cam aceleasi feluri, iar deserturile, desi sunt aratoase, n-au nici un gust bine definit. De amintit ca untul e de fapt o margarina, mai alba la culoare ce-i drept!

O mare greseala este sa rezervati o masa la restaurantul italienesc Gusto, unde puteti servi o pizza in genul celei congelate, la care au adugat mult cascaval sarat, o lasagna sarata potroaca si plina de cimbru (!), iar salata caprese in loc de mozzarela e cu branza topita care se gaseste si dimineata la micul dejun. Adevarat italienesc!!!

In ceea ce priveste cazarea, primul apartament a fost frumos, spatios, cu terasa uriasa, dar a trebuit sa-l schimbam deoarece s-a fisurat, sub mine (desi am aprox. 80kg.), in timp ce faceam dus, cada de la cabina de dus si a inceput sa se inunde baia. Semn clar ca, cada cabinei era prost instalata. Nici o problema, pt. ca si la al 2-lea apartament jumatate din apa se scurgea, pe sub cada la fel de “bine” instalata, in baie si se inunda! La faza asta au incercat sa ne escrocheze si sa ne impute noua sa platim 90leva la plecare, pt. ca am produs pagube. Dupa o discutie mai aprinsa cu o receptionera obraznica si dupa ce le-am amintit ca hotelul e cam jalnic si ca au carente de igiena in restaurant, ne-au rugat sa nu mai tipam si sa nu mai platim nimic. Se pare ca stiu foarte bine ce probleme au, sunt doar niste nenorociti!!

Probleme sunt si cu personalul ca nu prea intelege engleza, dar pe langa celelalte asta e un “detaliu”.

In concluzie, restul nu mai conteaza, cel mai bine evitati acest hotel!!!

Trimis de RAZM in 04.07.11 14:02:16
Validat / Publicat: 04.07.11 15:07:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Balcic

VIZUALIZĂRI: 1985 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RAZM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Liaa*
    [04.07.11 20:14:59]

Salut, sunt de accord. Am fost si noi acolo si conditiile de cazare lasa de dorit. In ceea ce priveste mancarea intr-adevar exista o lipsa de varietate, dar nu am avut probleme cu calitatea ei. Data viitoare sa-ti priacsca vacanta per total!

iuli4n4
    [07.07.11 15:25:55]

Sunt fanul tau, ma bucur ca nu ai platit. Eu nu am reusit sa scap de ei si am platit un prosop (20 leva) care a lipsit de la inceput... Imi doream atat de tare sa plec de acolo incat le-am aruncat banii...

de 3xBRAVO

oscar
    [14.07.11 21:56:01]

cred ca este si o problema legata de gradul de ocupare. am observat ca duc o lipsa acuta de personal, motiv pt care lucrurile nu sunt in regula. eu am fost acolo in minivacanta de Rusalii, iar in privinta curateniei nu am nimic de reprosat. probabil tocmai pt ca era inceput de sezon avusesera vreme sa faca o curatenie temeinica. ma amuza sa aud ca tacamurile erau slinoase. la noi lipseau cu desavarsire, era o fuga continua dupa ele. te asezai sa mananci si vedeai ca n-ai cu ce. pana mai spalau ei si reuseai sa pui mana pe ce-ti trebuie, se racea si mancarea. noi n-am avut, slava domnului, probleme de sanatate, desi nu pot spune ca mi-a placut ce am mancat (carnea de pui fripta era cea mai dubioasa; cruda si mustind de zeama!! ?? si eu care credeam ca asta e cel mai usor de pregatit). prajiturile erau rezultatul unui amestec de prafuri, cu diferite forme si culori, dar fara gust. am mancat doar baclava, aia mai mergea.

pe mine una m-a deranjat rau dimensiunea si nr. lifturilor. mereu aveam de asteptat o gramada, iar pana la etajul 6 era cam greu pe scari.

intr-adevar, cei 200m pana la plaja cred ca sunt in linie dreapta, desi nici asa nu ies la socoteala.

la piscina era o aglomeratie de nedescris, administratia ingramadind mai multe sezlonguri decat permitea spatiul. n-am stat deloc acolo.

in schimb, mi-au ramas intiparite in minte fetele vesnic obosite ale fetelor de la bar si ale celor din sala de mese. nu stiu cu cat erau platiti, dar munceau, nu gluma.

daca aveti noroc sa fiti cazati in acelasi timp cu tineri nemti veniti singuri in vacanta in grup compact de 10-15, sau cu rusi vesnic ametiti de alcool "distractia" e garantata.

iuli4n4
    [15.07.11 09:56:51]

Pe mine nu ma gasesti in poza la volei in apa? in aceeasi perioada am fost si noi la Mimosa (de Rusalii). Imi amintesc si eu de tinerii nemti care faceau o galagie de nedescris...

RAZMAUTOR REVIEW
    [22.08.11 15:54:20]