ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2011
    ÎNSCRIS: 11.06.11
    JUN-2011
    2 AD. + 1 COPII

Valea Iazurilor, comuna Belciugatele dezastru, feriti-va

Pe scurt, cu detalii, ca sa fie clar pentru toti cei care doresc sa se "aventureze" la Valea Iazurilor

Locatia e intr-un camp, fara umbra... ceva umbrelute la piscina.

Piscina infecta (verde ca un lac) plina de muste, necuratata de f. mult timp. Intrarea e 25 ron/adult, copiii au reducere 50%. Sezlonguri rupte. In piscina copiilor era o broasca. Am cautat pe cineva sa o scoata. Nu aveau cu ce :)))

Micul dejun inclus - o omleta rece. A doua zi nu am mai fost la micul dejun

Prima seara am mancat la restaurant. Am comandat tigaie picanta, care inseamna niste pui cu vegeta. Ne-au adus-o in 30 min, desi erau doar alte 2 mese ocupate.

Receptionista extrem de nepoliticoasa; isi dadea ochii peste cap si cand nu avea rest pt. plata piscinei, de parca asta era problema mea. In fata usii noastre era o balta mare de apa... se scursese de la o floare. Am rugat-o pe receptionista sa trimita pe cineva sa o stearga, pentru ca fetita mea tot aluneca. Cred ca si acum e balta acolo, daca nu s-o fi evaporat :)

In sala fitness mergeau doar ap. mecanice. Biciclete din alea de care am si acasa. Sala avea potential, dar era lasata un paragina.

Salteaua unuia dintre paturi, murdara si cu denivelari

Prima seara a fost incununata de un scandal de proportii: s-au batut niste betivani ca in fata birturilor de 2 bani.

Am plecat mai devreme. Nu vom reveni.

Trimis de ramonaluciu* in 03.07.11 17:13:08
    Validat / Publicat: 03.07.11 18:05:12
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CĂLĂRAŞI.

VIZUALIZĂRI: 7627 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramonaluciu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.07.11 18:04:12]

Mutat la rubrica "Complex turistic Valea Iazurilor [Belciugatele, CL]" (deja existenta pe site).

romanitzaa
    [03.07.11 21:55:55]

Chiar vroiam sa merg intr-un week-end acolo, insa impresiile tale referitoare la acest loc m-au convins sa sterg de pe lista mea acest complex turistic.

Multumesc!

[03.07.11 22:40:28]

Și eu intenționam să ”trag” o raită la Complexul Turistic Valea Iazurilor, împreună cu un grup mai numeros de practicanți de arte marțiale. După cele luate la cunoștiință din acest review, am constatat că nu mai avem loc în microbuzul care urma să ne transporte, de echipamentul suplimentar necesar pe care ar trebui să-l aducem (umbrele de plajă, costume de scafandru, hârtie de muște și pliciuri, meniuri italienești pentru prepararea gastronomică a broaștei, mopuri pentru băltoace rezistente la evaporare, ceva rame pentru sala de fițnes, mai puțin saltele, intrucât dormeam pe jos ca niște yoghini), pentru satisfacerea întregului lot de ”kara-te-ka” la parametrii înalți.

De bețivani nu ne-am fi făcut probleme, îi linișteam la iuțeală din două atingeri fine de carabă la naretă.

Așa zic pas, poate la anu' ce vine va fi mai bine...

Cu stimă,

Z...

[03.07.11 23:19:22]

hahaha! Am ras cu pofta zapacitule! Pe cuvant! Vezi, daca ne pregateam si noi arsenalul nu ne mai plangeam acum pe forumuri! Si pe jos nu pot sa dorm frate... vezi daca nu fac yoga?

[03.07.11 23:34:16]

@ramonaluciu

Am rugamintea sa le si probati cele afirmate in acest comentariu inclusiv in celalalt, ... punct cu punct (click aici), in caz contrar in calitate de Manager al acestei locatii ma simt nevoit datorita afirmatiilor defaimatoare sa ma adresez autoritatilor competente ANCOM si MCSI in vederea aflarii identitatii dvs. , prin urmare, înaintea demarării procedurilor de angajare a răspunderii civile, sau după caz penală, îndreptate direct împotriva celor ale căror postări au încălcat drepturi care se constituie în calomnii sau în scopul discreditării activităţii locatiei noastre, am rugamintea ca Adminul - Webmasterul acestui website sa respecte REGULAMENTUL: prin punctul A - subpunct 5 si punctul B - subpunct 5 si sa aplicati masurile prevazute la punctul C - subpunct 1 si 2.

Va promit ca ne vom vedea in instanta

[04.07.11 07:18:57]

mai probate decat pe pielea mea cum sa le probez omule? Am fost acolo! Am si poze! Pe fundul piscinei scrie Valea Iazurilor? NU si in pozele mele cu piscina murdara! Apa era o ciorba tulbure! (metafora) Nu stiu ce e ANCOwhatever si nici nu ma obosesc sa-l caut pe google, in locul tau m-ar preocupa mai mult OPC. Si acum zii tu, nu era mai usor sa ma multumesti pe mine, decat sa pierzi clienti, asa? Stii si tu ca e mult mai ieftin sa pastrezi un client decat sa atragi altii noi! Ca am fost si in locuri mai modeste, dar cand am vazut ca oamenii sa straduiesc si fac si ei ce pot, i-am inteles. Dar pe tine cu pretentii de lux si bataie de joc, nu vreau sa te inteleg. Nu, nu ne vedem in instanta!

[04.07.11 09:19:32]

@Pseudonim:

Reproduc raspunsul trimis pe mail, urmare a notificarii oficiale primite in cursul serii/noptii de ieri:

Stimate domn

Am analizat sesizarea dvs si am gasit-o neintemeiata / nejustificata.

Aspectele sesizate de utilizatorul in cauza au fost CONFIRMATE de dvs in dreptul la replica prezentat, diferentele de nuanta discutate ulterior nefiind altceva decat o diferenta de perceptie subiectiva a acelorasi aspecte din realitate.

Cat priveste masurile adminsitrative solicitate, in opinia noastra echipa de moderare a luat deja masurile care se impuneau in situatia data, alte masuri administrative nefiind in acest moment dat necesare.

Daca raspunsul de mai sus nu va multumeste, sunteti bineinteles indreptatit sa considerati orice masura sau cale de actiune o considerati potrivita.

[04.07.11 09:32:24]

Prin probe ma refer la:

1) Apa din piscina daca este sau nu este la standardele impuse de Ministerul Sanatatii. Va garantez ca Ph-ul si Clorul sunt la nivel normal, neclaritatea ei nu afecteaza decat estetic, repet bineinteles totul s-a intamplat din cauza problemelor meteorologice si a unor probleme de ordin mecanic.

2) Mustele - iti mai explic odata, find zona piscicola si cald afara, desi avem aparate antimuste si antitantari, desi facem dezinsectie - dezinfectie lunar, tot se mai strang.

3) Micul Dejun - pana acuma a fost incomplet, acum a fost rece, maine iti aduci aminte ca n-a venit deloc.

Pui cu vegeta, probabil asa iti place sa gatesti tu acasa, in nici un caz in restaurantul nostru, ... sa faci proba si la aceasta afirmatie, eu unul iti voi posta retetarul care este in softul nostru horeca ca sa-ti demonstrez ca bati campii grav.

4) Ma repet si vizavi de aparatele din sala fitness, ele din fabrica vin noi, unii clienti ca tine le deterioreaza, ... am sa vreau sa faci proba si la acest lucru, chiar te rog sa faci plangere catre organele abilitate, si sa mentionezi ca ai beneficiat gratuit de aparate mecanice si electronice care n-au mers.

5) Nu suntem raspunzatori pentru atitudinea unor clienti recalcitranti dupa cateva pahare.

Pentru cunosiintele tale s-a anuntat firma de paza si politia, care si-au facut treaba exemplar.

Daca tot te-ai luat de orice lucru care nu ti-a convenit, mai mult fictive, am rugamintea sa te legi si de existenta ta pe acest pamant, sa iti spui povestea vietii, sigur ai multe traume din trecut, negativismul si criticismul te dau de gol.

Cu privire la judecata, astazi depun sesizarea catre organele abilitate in vederea aflarii identitatii dvs. , desi v-am zis ca intr-o mare proportie stiu cine sunteti d-soara M***, am nevoie doar de confirmare MCSI, pentru a ne dovedi si noua in fata instantei cele mentionate in toate aceste comentarii mincinoase si calomnioase.

Prin acestea dvs. ne afectati imaginea si ne simtim nevoiti sa va cerem daune.

Mentionez ca adminii ar trebui sa respecte REGULAMENTUL: prin punctul A - subpunct 5 si punctul B - subpunct 5 si sa aplice masurile prevazute la punctul C - subpunct 1 si 2.

Voi face o sesizare si catre ANCOM cu privire la acest lucru.

@Admin

Am confirmat doar ceea ce a avut dreptate, legat de piscina si personal, restul sunt povesti inflorite si mi-am cerut scuze pt. acele lucruri.

- legat de claritatea piscinei, dansa trebuia sa faca dovada ca nu era la standardele impuse de Ministerul Sanatatii ... totodata si a celorlalte bazaconii pe care le-a inserat (pff ... auzi la ea .. balta de la florile udate, asta deja intrece orice capriciu)

[04.07.11 14:01:20]

Pana acum am scris pentru ca cred ca cei care vor sa mearga la Valea Iazurilor au dreptul sa stie unde exact se duc. Ar putea fi inselati de prezentarea serviciilor si de pozele de pe site, care au fost facute probabil, la deschidere (ceea ce nu ar fi o problema, dar daca vedeti pozele de acum, nu va vine sa credeti ca e acelasi loc).

Cei care vor sa mearga si citesc comentariile sunt sigura ca vor stii ca am fost acolo. Si asta e important. Acum nu-mi mai pierd vremea si cu tine. Noi amandoi stim care e adevarul. Si comentariile tale nu au salvat imaginea firmei, ci dimpotriva, fiecare client va stii cum e tratat daca sunt probleme. Asa ca mi-am indeplinit misiunea. Succes cu depistarea d-nei M****** (asta ca sa vedeti ca nu stiti ce v-a lovit, nici acum, la final). Cautati-va bine in ograda si nu invocati ba vremea, ba clientii care fac greseala de a va calca pragul, ba personalul dvs. , pana si cu admin. site-ului asta ai avut ceva. Opiniile ni le exprimam liber, fie ca-ti place, fie ca nu! Am obtinut ce am vrut sa obtin, acum am terminat! Si nu, nu-mi iau ramas bun!

[04.07.11 17:01:31]

@ramonaluciu

posteaza rogu-te niscaiva poze de la locatia vizitata, pentru a putea intra in hora si a pleda nitel la "bara"

Cu stima,

Z...

[13.07.11 11:08:51]

@ zapacitu

Mai in toate pozele aparem noi, asa ca nu le pot pune pe site. Sorry! Dar sfatul meu e sa nu te duci sa te convingi! Cel putin, nu in curand! Lucrurile se mai pot schimba in bine cu minime investitii si sper ca cei care administreaza locul sa fie destul de destepti sa o faca. Deocamdata sunt foarte preocupati sa faca muuulta reclama unui loc dezolant. Sper sa le treaca!

[17.07.11 19:52:46]

@ ramonaluciu

Uite madam ramonaluciu cum arata piscina pe 17 Iunie cand a facut Jimmy Dub - noul lui clip la Valea Iazurilor. (click aici)

Na probe, fiinta diafana care esti.

Astept sa urci si mataluta probe.

P. S. Inca n-am renuntat la ideea de a te da in judecata, acum stiu cine esti in urma reclamatiilor facute de catre tine la Kuponiada, care bineinteles mi-au dat dreptate mie, si dupa cum ti-am spus " o persoana dintr-o 1000 s-a gasit sa fie nemultumita fara probe" + oameni pusi de ea de pe alte IP-uri (@zapacitu) si alte finte [****] din lista dumitale de "prieteni". Mai astept raspunsul autoritatilor pentru confirmarea datelor tale ca sa pot intenta actiunea.

Iti doresc un frigider plin cu carne... nu daia din tigaie picanta, ma intelegi tu

[17.07.11 20:09:57]

@Pseudonim: te avertizez (pentru ultima oara) si somez oficial ca nu te poti folosi de dreptul legal si moral la replica pentru a aduce jigniri altor membri. La urmatoarea jignire precum cea editata din textul de mai sus, contul iti va fi suspendat ori banat (avand in vedere recidivele multiple)

[17.07.11 20:34:05]

2.2. 2, ai confirmarea. Ce pacatele noast'e patroane, asa faci publicitate propriei afaceri? Momeste si 'mneata un consatean cu o friptana de batracian (minte-l ca-i de pui, ca "samana" la gust), sa intre pe aci si sa spuie ca e numa' lux si fitaraia pe la pensionul lu'matale. Pe Ramona am cunoscut-o la casting, pentru telenovela aia de la acasatv, nu mai stiu cum ii zice ca am fost la multe... "Finte" mai talentoase ca actritele nu gasesti si culmea, sunt si vertebrate.

Mon cher, ce naiba, fii rezon, baga niste oferte ca lumea, venim, sedem, consumam, apoi plecam si facem laudatio pe saiturile specializate. E simplu. In caz contrar, na d'aci:

Avarus ipse miseriae causa est suae - Avarul este cauza propriei lui mizerii (din Seneca, dupa o betie in taverna recomandata de Nero, inainte sa-si taie venele, el, nu Nero)

Cu stimatiune si devotament

Z.

Tempo
    [14.09.11 15:47:10]

Si eu aveam de gand sa ma duc acolo intr-un weekend dar dupa asa limbaj folosit in site de catre managerul locatiei, m-am lamurit... never ever... Toate cele bune!

Valea_Iazurilor
    [14.09.11 16:02:59]

Pacat domnule Tempo. Poate veti reusi sa treceti peste discutia aprinsa dintre colegul meu si doamna Ramona, sa veniti pe la Valea Iazurilor sa vedeti o locatie frumoasa.

NB Valea_Iazurilor este (sau a fost) reprezentant al unității
    Marius9
    [20.09.11 23:17:59]

Buna seara

Am fost la Valea Iazurilor sambata 17 09 2011, pentru inceput trebuie sa vorbesc de drum care pe ultimele 700-800 m nu este asfaltat dar se poate circula in conditii bune. Am fost la piscina taxa fiind 35Ron/zi pret care o fost toata vara din ce am discutat cu cei de acolo. Cred ca era normal ca la jumatea lui septembrie sa existe o mica reducere. Piscina curata si destul de mare, am putut inchiria un joc de remy de la magazin. Dupa cateva ore am intrat in restaurant unde am comandat cateva produse care nu le-am gasit si in alte restaurante. Eu personal am mancat pomana pestelui iar prietenii mei au optat pentru platoul pescarului. Mancarea a venit relativ repede iar produsele au fost gustoase. Pe seara a inceput o nunta care a avut ceremonia intr-un altar aflat in aer liber situat pe malul lacului iar nuntasii erau afara asezati pe bancute asistand la ceremonie. Am vrut sa ramanem peste noapte asa ca am fost la receptie din pacate nu mai erau camere libere (multe erau rezervate de cei cu nunta).

Nu inteleg de unde comentariile negative noi am fost serviti bine iar locul este curatel. Cu siguranta noi vom reveni dar vom face rezervare pentru a putea ramane peste noapte.

[20.09.11 23:25:22]

@Marius9, asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Daca ai timp, te rugam sa incarci textul de mai sus (eventual aducand cateva completari) la Restaurante si terase in imprejurimile Bucurestiului (la rubrica unitatii de cazare se pot scrie articole doar daca ai fost cazat acolo). Multumim.

Madalina86
    [24.07.12 12:13:08]

@Pseudonim: Serios??! te certi cu un client nemultumit???!!! ))))))))))))

de ce ati fost domne nemultumit??! spune repede!! ca la noi totul e roz... )

asa vreti sa atrageti viitorii clienti? laudandu-va ca dati in judecata vechii clienti?

ati prins niste vremuri comuniste rau de tot daca va suparati asa cand fosti clienti isi exprima liber punctul de vedere.

si din nou: SERIOSS??? vreti sa aflati indentitatea doamnei care a factut reclamatia (doamna care s-a logat sub propriul nume), in conditiile in care voi comentati sub "PSEUDONIM"???

Valea_Iazurilor
    [24.07.12 20:17:38]

Buna ziua doamna Madalina.

Acestea sunt niste comentarii destul de vechi. S-au schimbat destul de multe lucruri de atunci. Spatiu de langa piscina a fost renovat, piscina este foarte curata, s-au construit atractii noi Tiroliana, Zorbing, Ping Pong, Tenis de camp (este aproape gata) iar la sugestiile clientilor incercam sa imbunatatim cat mai multe lucruri.

Va asteptam si pe dumneavoastra.

Cu stima Valea Iazurilor.

NB Valea_Iazurilor este (sau a fost) reprezentant al unității

adryana, chelie_d, Madalina86, Marius9, neimportant, Pseudonim*, ramonaluciu*, romanitzaa, Tempo, Valea_Iazurilor
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex turistic Valea Iazurilor [Belciugatele, CL]: