ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2011
    DIN: Cluj Napoca
    ÎNSCRIS: 13.03.11
    JUN-2011

Recomand

Cazarea la Samson Apartman sau Apartment intra in categoria cazarilor de pret mediu. Desi considerata de unii scumpa (38 euro/camera dubla/noapte sau 50 euro/apartament/noapte) ofera totusi conditii superioare ofertelor care intra in categoria de pret "ieftine". Se adreseaza celor care au asteptari ceva mai mari de la cazare (dar nu atat de mari ca de la hoteluri), de ex. mai mult decat un apartament intr-un bloc, mai mult decat o pensiune cu mobilier demodat si cu atmosfera de casa de la tara sau mai mult decat o pensiune ok dar la mare distanta de stranduri.

Imobilul se afla la o plimbare de 5 min. de stranduri, cu un magazin alimentar si un internet-coffee langa. Toate camerele au geam/iesirea pe terasa spre gradina: mare, intretinuta, cu sezlonguri, mese, scaune, banci, gratar, o hinta ptr copii, chiar si un dus. In gradina se poate lua masa, se poate face plaja, se pot juca copii. Noaptea toata incinta este frumos luminata. Separat de gradina, intr-o laterala a cladirii se afla parcarea. Poarta se inchide noaptea, turistii primesc odata cu cheia de la camera si cheia de la poarta.

Interiorul pensiunii este renovat de curand, zugravit, geamuri "termopan" cu mobilierul si dotarile noi. Exista o bucatarie comuna ptr cele 8 camere/apartamente dotata cu tot ce este necesar, cafea si ceai gratuit/la discretie.

Curatenia este exemplara peste tot, in camere zilnic se schimba asternuturile, prosoapele, se completeaza consumabilele de la baie.

Proprietarul deosebit de amabil, de ex. pentru a clarifica emailul nostru in care anuntam intarzierea ne-a telefonat de 2 ori in RO sau la plecarea noastra matinala a fost suficient sa-i lasam cheile fara sa-i "predam" camera.

Recomand Samson Apartment celor care apreciaza ca avantajele oferite de aceasta pensiune, comparativ cu altele,compenseaza pretul mai mare.

n.b. Costul de 150euro/pers include absolut toate cheltuielile: cazare, transport, mancare, intrari stranduri, vizita Debrecen.

Trimis de station5* in 02.07.11 14:53:22
    Validat / Publicat: 02.07.11 16:46:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Budapesta, Debrecen

VIZUALIZĂRI: 2356 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (station5*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 camera dubla, mai mica decat apartamentul
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.00 EUR pe cameră

[02.07.11 17:01:19]

Bună recomandare, dar cam departe de ştrand.

Din câte văd în P06, este situat peste drum de Karikas Panzio es Etterem (click aici), unde se mănâncă foarte bine. Am scris un review de acolo (îl găsiţi dacă daţi click aici).

[02.07.11 17:21:29]

pai pensiunea este la nr. 6 (deci 5 case inainte de intersectie) iar la intersectie este panou inscrisptionat cu " strand 300m", rezulta ca sunt maxim 400 m pana la stranduri...

eu zic ca nu e prea departe...

acuma e drept ca si eu ptr a cumpara o paine (la 400m de unde locuiesc) iau masina dar parca acolo nu mi s-a parut asa departe

[02.07.11 18:28:56]

acuma ti-am citit review-ul despre Karikas; ai dreptate, Samson Apt. este chiar peste drum!

ofofof daca stiam ca e asa grozava mancarea acolo...

asta e un exemplu despre ce importanta este documentarea pe amfostacolo inainte de a pleca undeva...

las' ca data viitoare nu ne mai scapa...

[03.07.11 08:38:56]

400 m. nu-i mult pentru adulţi, dar la 12.00 când pleci din ştrand cu un copil moleşit de atâta apă/soare, mort de foame, aceşti 400 m. sunt prea mulţi.

Pentru mine cel puţin.

P. S. : Io după pâine merg pe jos Că-i boldu mult mai aproape

P. S. 2: Mi-am revizuit planurile de concediu, aşa că, de prin 08.08 oi fi la Aurum/7 nopţi. Mâncăm un ciolan rotisat la Karikas?

[03.07.11 10:54:46]

PS. 2: ofofof... pofta buna dragilor (tie si familiutei tale), sa va simtiti minunat! ; sa le zici celor de la Karikas sa puna bine ciolanul meu ca la un moment dat il revendic . de data asta nu am cum sa ajung ptr ca am iesiri programate in 13-18 iulie si 22-31 aug., iar in cele cateva zile "libere" ramase trebuie sa mai si lucrez... data viitoare sigur!

referitor la distanta "mare" de 400m, recunosc ca ai folosit singurul argument (copilul) care ma putea convinge ca ai dreptate nu-i asa ca orice alt argument ever paleste in momentul cand se invoca formula magica... "binele copilului! "? ohooo... daca ai stii de cate ori am invocat in familie acest argument ptr a obtine una-alta glumim bineanteles...

sa aveti concediu placut! hotelul ales de voi este, dupa parerea mea, cea mai frumoasa cladire din HZ!

totusi, permite-mi creivean sa-ti sugerez (cu toata modestia si cu dorinta sincera de-a nu te supara) ca poti sa folosesti la aceeasi bani si alte destinatii de vacanta, macar incearca... lumea e mare si destinatiile de plaja (la aceeasi bani ca si Aurum-HZ sau ca si Mamaia) sunt multe. poti folosi avion din Cluj sau din Budapesta, intr-o ora sau 2,3 ore esti la destinatie; la aceeasi bani (in jur de 1000-1300 euro/fam) ar putea fi de ex. : Spania - Costa Brava (50 km de Barcelona - in timpul sejurului vizitezi si Barcelona, legatura directa cu tren modern), Egipt la 5 stele (hotelul Dana Beach din Hurghada este ideal si ptr copii-rasfatul este total), Turcia, Malta, Italia... si lista poate continua... este doar o sugestie, asa ca intre prieteni... si o spun tuturor de cate ori am ocazia ptr ca stiu din proprie experienta ca e un sfat bun...

vacante frumoase la Hajdu sau oriunde!

[03.07.11 11:00:21]

Perfect adevărat tot ce argumentezi mai sus. Argumentele mele pe privat, la proximul ciolan...

Cât despre Aurum, AmFostAcolo şi anul trecut (vezi review dacă dai click aici), ne-am simţit minunat aşa că... ce-i bun, îi greu de schimbat. Riscu-i foarte mare să ai o dezamăgire, dacă ai căuta ceva şi mai bun...

[03.07.11 11:24:53]

okok, sa aveti vreme buna si concediu minunat! sigur va fi super ptr ca acolo va doriti sa fiti si destinatia este deja testata si pe gustul vostru!

nu mai pomeni de ciolanu'acela ca-i si simt gustul...

numai bine si tinem legatura!

Magda37
    [07.07.11 15:54:27]

buna ziua!

suntem 2 familii fiecare cu cate 2 copii si am dori sa venim la HZ din data de 25 iulie. Va rog sa+mi scrieti cat ne+ar costa cazarea.

Multumesc!

[07.07.11 18:54:25]

Buna ziua Magda, noi am rezervat la Samson Apt. pe booking.com. acolo vei avea si preturile in fctie de perioada cnd doriti sa mergeti. nu ai nevoie de card pentru rezervarea on line la aceasta locatie.

vacanta placuta!

vasile21*
    [24.06.12 11:32:41]

E frumos, imi plac si fotografiile.

400 de metri nu e chiar mult, dar cum a spus si cineva mai sus, daca aveti un copil si mergeti cu el la mancare lesinat... e cam greu, insa, sunt restaurante in stranduri, dar depinde cati ani are si copilul, trebuie dus la somn, etc...

AndreeaIasi
    [27.08.13 23:50:13]

@station5: Hello, Imi poti spune daca numai de pe Bookings se poate rezerva? Eu am cautat pe net un site, nr de telefon dar nimic. Merci

AndreeaIasi, Magda37, station5*, vasile21*