ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2011
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 28.06.11
JUN-2011

Pt Adaland m-as reintoarce oricand

In urma cu cateva zile am fost la Adaland si a fost super distractie. Am fost un grup de 6 adulti si doi copii de 11 si 17 ani si cu totii ne-am distrat pe cinste.

La intrare am platit 18 euro de adult si 13 de copil deoarece am luat excursia printr-o agentie de turism si am avut reducere.

Merita incercate toate topoganele... unele mi se par cam periculoase pentru copii si trebuie putina atentie la ei. Mi-a placut ca erau salvamari peste tot, chiar si la piscinele cu apa de 10 cm. Totul foarte curat, foarte bine organizat.

Ca preturi... noi am venit cu apa de la hotel... in interiorul parcului totul mi s-a parut scump. O bere de 0,33 l costa 9 lire turcesti... iar o mancare traditionala intre 13-20 de lire turcesti.

Recomand Adaland si m-as intoarce oricand in Kusadasi pentru ca vreau sa testez si Aquafantasy ca tura asta nu am mai avut timp.

Trimis de Georgiana1981 in 28.06.11 13:21:53
Validat / Publicat: 28.06.11 14:24:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Grand Hotel Kurdoglu

VIZUALIZĂRI: 3500 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Georgiana1981); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

tilinka
[28.06.11 20:56:08]

Salut Georgiana. Dupa cate am citit eu aici tu n-ai fost cazata la Adaland! A fost doar una din excursiile optinale! Atentie webmaster!

Aha! gata m-am lamurit!

Totusi masterul sa modifice pt ca induce lumea in eroare dom'le!

Georgiana1981AUTOR REVIEW
[29.06.11 08:33:59]

Pai si cum era sa ma cazez in parcul de ditractii??? Sa dorm pe topogane??? Probabil confunzi cu AquaFantasy.

[29.06.11 09:01:14]

@Georgiana1981: probabil tilinka a dorit sa semnaleze, intr-un fel mai "original", notele acordate la capitolul 'cazare' si 'bucatarie si masa'.

Notele respective au fost retrase.

tilinka
[29.06.11 15:31:42]

sa nu se supere gorgiana, dar nu cred ca astat acolo in parcul de distractii 8 zile si nici excursia nu cred ca a costat 448 de euro! sau or fi fost lei? si aici atentie master!

[02.07.11 08:20:34]

buna georgiana! observ ca s-a scumpit viata si pe acolo nu numai la noi! am fost la adaland in 2009 si 2010 si intrarea in parcul de distractii era 15 euro de persoana! o bere efes la 0,33 l era 8 lire turcesti s. a. m. d!

razvy_zeus
[14.07.11 18:21:29]

Si eu am fost cu fratele meu si cu parintii la Adaland si nu mai vroiam sa plec. A fost totul foarte frumos. Chiar daca am avut ceva scari de urcat a meritat efortul.

Preturile sunt cam piperate dar noi am mancat dimineata la hotel si cu o pizza in interior ne-am potolit foamea care a venit dupa cateva ore de activitate.

Noi am cumparat excursia de la reprezentantul agentiei care ne-a ajutat si cu cazarea la hotel... 18 euro de persoana.

[15.07.11 16:57:06]

buna razvy! ai dat 18 euro cu tot cu transport? sau 18 euro era la casa de bilete de la intrarea in adaland? ca si eu si anul trecut si in 2009 am luat bilete de la agentia de la benzinaria de langa Kustur Club, parca Discovery ii spune, cu 17 euro de persoana!

razvy_zeus
[15.07.11 22:46:39]

Am dat 18 euro cu tot cu transport... era autocar de adaland... am inteles de la ghidul de sejur care sa ocupat de noi ca daca ma duc direct platesc 20 de euro intrarea si transportul nu e inclus... adevarul e ca atunci cand am ajuns acolo m-am uitat si pretul afisat era 20 de euro

[16.07.11 07:17:43]

poate ca e asa cum zici tu! dar anul trecut tot asa multi turisti, romani sau straini plateau mai mult daca luau bilete de la agentiile partenere! de exemplu de la hotelul unde eram noi cazati, vera santa maria, multi care nu stiau cum sta treaba pe acolo au luat cu 24 de euro bilete la adaland, altii chiar si cu 27 euro (unii erau chiar romani de-ai nostri veniti cu acelasi autocar ca si noi, cu toate ca le-am spus de pe drum sa nu se arunce la excursiile organizate de agentia partenera asa din prima). sa nu mai spun ca au avut probleme si cu transferul hotel - adaland - hotel! dupa ce ca au dat bani in plus, au venit si i-a luat si apoi la intoarcere, seara, i-a lasat tot la benzinaria de langa Kustur Club. nu in fata hotelului cum era normal si cum am vazut ca procedau altii! eu am procedat mai simplu! nu am luat parte la sedinta, sa-i spunem asa, organizata de obicei de agentia partenera in prima dimineata dupa sosire cam pe la ora 10.00 (fie vorba intre noi este o ora cam prost aleasa, noi fiind de mult la plaja la ora aia), la intoarcerea de la plaja proprie am vorbit cu cei de la agentia de langa benzinarie (Discovery), ne-am tocmit un picut si am primit o oferta care era cam asa... daca aduc un grup de 6-10 persoane primim bilete la pretul de 17 euro de persoana cu transportul inclus. am stabilit asta verbal fara sa platim avans, nimic! a doua zi dimineata pe la 9 si ceva ne-am infiintat in fata agentiei despre care vorbeam (in fata agentiei este si statia de autobuze, seherici cum scrie pe ele, prin alte parti ale Turciei se numesc dolmus) vreo 8-10 persoane si tipul de la agentie ne-a dat niste biletele mici, (nu erau bilete ca acelea de la intrarea in adaland, erau simple bilete de... sehirici) cand am ajuns la adaland soferul a luat biletele alea si s-a dus cu ele la casa si am intrat imediat in parcul acvatic! fara nici o problema! si in 2009 a fost la fel! la casele de la intrarea in adaland pretul era de 15 euro de persoana! repet... in 2010! acum daca o fi intrarea anul asta in 2011 20 de euro, asta este! la plecare am urcat in oricare din autobuze si ne-au dus inapoi rapid de unde plecasem dimineata! tipii aia de la agentia de langa benzinarie sunt niste simpatici si parolisti, eu mereu am luat de la ei! chiar si croaziera daca o iei de la ei e mult mai ieftin decat de la agentia partenera! si pentru pamukkale sau efes! toate!

bigu_2006_rapid, Georgiana1981, razvy_zeus, tilinka
Alte impresii din această RUBRICĂAdaland Aquapark: