ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2011
ÎNSCRIS: 21.06.11
JUL-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Decent

Noi am fost la aceasta vila acum un an, in 2010.

Si anul acesta am fi mers fara retineri acolo dar criza bat-o vina ne-a determinat sa alegem o alta locatie situata in apropiere si care este cu 20 lei/noapte mai putin :) conditiile f. foarte apropiate...

Cei care doresc sa se cazeze aici o pot face cu inima deschisa. Este ok!

Trimis de shumy76 in 21.06.11 13:40:08
Validat / Publicat: 21.06.11 14:44:12

VIZUALIZĂRI: 2997 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (shumy76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[21.06.11 14:19:29]

@shumy76 te rugam sa ne dai mai multe detalii despre vila si sa incarci si niste fotografii de acolo, daca ai.

Care a fost pretul si ce a inclus acesta?

[21.06.11 14:24:11]

poze nu am facute... pretul... parca 110 lei, in iulie, la inceput in conditiile in care am rezervat 3 camere... s-a facut o reducere de la 120 am impresia... ce alte detalii va intereseaza?

[21.06.11 14:33:07]

Sa ne spui cate ceva despre dotarile camerelor, despre mancare (vad ca ai dat nota relativ mica pentru masa), de ce ai dat doar 70 % pentru distractie si relaxare.

De fapt ne intereseaza acele informatii pe care ti-ar placea si tie sa le gasesti atunci cand iti cauti un loc de cazare.

[21.06.11 14:40:18]

Camerele spatioase daca mi-a incaput tarcul copilului pat suuuper mare... aer conditionat, balcon spre spatele vilei chiar daca vederea era spre o vila in constructie pe atrunci ... am dat nota relativ mica la masa pentru ca au o plita cu 2 ochiuri in chip de aragaz, nu o bucatarie complet utilata asa cum ar inpune-o pretul cerut. Oricum pentru cei pe care nu ai intereseaza acest aspect nu este nici o problema...

distractie si relaxare... distractia nu ma intereseaza iar relaxarea nu prea se poate atunci cand ai copil mic

ioanatodi
[21.06.11 14:50:45]

Buna,

Nu ne-ai spus nimic despre locatia unde ai mers acest an... macar un nume, tariful... Pentru ca inevitabil suntem multi loviti de criza... si cautam conditii bune la preturi rezonabile.

[21.06.11 14:57:52]

nu am mers inca, vom merge in prima parte din iulie. La 2 vile distanta se afla Vila Evelyne, pret 100 lei/camera apoximativ aceleasi conditii (am fost acum 3 sau 4 ani) In ce priveste conditiile, poate usoooor sub, nu mult 100 de lei economie pe sejurul de 5 zile este ceva la ce vremuri traversam, iau copilului ceva de banii astia sau acopar o parte din benzina

ioanatodi
[21.06.11 15:04:18]

Ca si in cazul tau si noi am ales anul acesta o alta vila datorita pretului pe cazare. Am ales in detrimentul Vilei Yza unde mergeam de vreo 3 ani, Vila Karelia din Eforie Nord care este mult mai ieftina si din ce am discutat cu proprietarul la telefon conditiile sunt poate chiar mai bune. La Vila Karelia camera dubla in prima saptamana de extrasezon adica 21.08-01.09 este de doar 60 lei fata de Yza care solicita pentru aceeasi perioada 100 de lei. Mare economia si... se pare factor deciziv

[21.06.11 15:14:17]

Pensiunea Yza, din cate am vazut este pe plaja chiar nu? In zona aceea cu mare "dementeala" si galagie oricum din ce vad in poze nu se compara cu Diandra si nici cu Evelyne... arata mult mai rau...

Cat priveste Vila Karelia, am vazut ca este cu 10 lei mai putin decat la Evelyne unde mergem noi in perioada similara dar si distanta de plaja este mai mare. Cu copil mic nu prea merge sa faci pana la plaja 20 de min. mai ales ca ni vrem sa facem plaja la Belona ca este plaja mai lata si se poate sta pana mai tarziu la soare.

Cat va spus proprietarul ca faceti pana la plaja? Aveti copilas?

ioanatodi, shumy76
Alte impresii din această RUBRICĂVila Diandra: