ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.04.2009

[fb]
    NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Pentru Paralia-recomand

rodica77 [21. 04. 2009 13: 10: 11]

Pentru Paralia Katerini (unde poti intalni tot felul de "bombe" la preturi rezonabile), chiar va recomand acest hotel daca vreti confort in limitele decentei.

Am stat aici in 2005 (era prima vacanta in strainatate).

E adevarat, la inceput am fost socata de lanurile de porumb de la intrarea in statiune- ma asteptam sa vad Grecia din fotografii: cu casute albe si strazi intortocheate pavate cu piatra. Dar nu, este o satiune simpla, cu 2 strazi paralele.

Acest peisaj superb il vedeti pe insula Skiatos (excursie pe care v-o recomand). La fel si cea la Meteora.

Sa nu deviez: hotelul este f bun comparativ cu preturile de 100 si ceva de euro, camere spatioase, curate, cu cartela electonica.

Mic dejun bufet- destul de ok (pt banii astia). In schimb plaja este cea care merita tot-liniste, singuratate, valuri, muntele Olimp in spate...

Aveti sezlonguri gratuite (daca nu va da la inceput-desi e specificat in oferta- faceti galagie si veti obtine-cel putin asa a fost la noi). De evitat plaja din cetru- Mamaia noastra... cu cersafuri unul langa altul si mizerie.

M-am intins cam mult- dar stiu cat am cautat eu informatii despre hotel inainte de plecare- si nu am gasit. Nici site-ul nu functioneaza! Dar nu e un semn rau! Va asigur

[fb]
    Trimis de rodica77* in 21.04.09 13:20:29

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rodica77*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.30 EUR pe cameră