ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 1an

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Hotel vechi si camere minuscule. Nu recomand

Hotelul este vechi din toate punctele de vedere. Sejurul aici a fost unul dezolant, luandu-mă după review-urile după acest site, fapt care m-a si convins sa aleg Delphin Diva. Sa o iau cu începutul. Camera când am ajuns bineinteles ca nu a fost gata si am așteptat 2 ore in receptie. Când am ajuns in camera am rămas socati: vederea era la un santier in lucru (zgomot mult si praf) si exagerat de mica tinand cont ca nu puteam trece spre usa din cauza carutului celui mic, trebuia sa îl bagam la baie. Am cerut sa schimbam camera dar bineinteles ca nu ne-au băgat in seama. Mâncarea a fost una de duzina, etern ul grătar in fiecare seara, peste doar o data, program fix la orele de mese (la prânz de exemplu program pana la 14.30 si la ora aceea punct mi s-a luat tava de desert din fata si am rămas cu spatula in mana). Pe plaja nu era foarte curat, pernele de la sezlonguri murdare iar baldachinele (bali houses) costau 20€ pe zi (hal de ultra all inclusive). La bar am cerut un whisky in afara de ce mi-au dat ei fiindcă avea gust de alcool etilic, un simplu Jim Beam si mi-au cerut 25€ pe un pahar. In timpul zilei exact la orele de odihna intrau peste tine in camera camerista sau băiatul cu minibarul. Minibarul era intradevar gratis (bere, Pepsi, mirinda etc). Asa zisul lor parc de distractii era o roata obosita si ruginita si masinute. Copiilor in schimb le-a plăcut fiindcă le făcea si floricele si vata de zahăr. Programul de distracție aproape inexistent.

Sincer nu înțeleg de ce atatia oameni au dat note asa bune acestui hotel fiindcă nu merita (3 stele plus maxim maxim). Ori nu ati vreodată la un hotel bun si frumos ori nu mai înțeleg. Sunt asa pornit deoarece mi-am bazat alegerea hotelului pd impresiile oamenilor care au scris aici si totul a fost teribil.

Din tot sufletul nu recomand in nici un fel acest hotel!!!

Trimis de tzz in 12.06.11 00:09:20
Validat / Publicat: 12.06.11 01:34:17

VIZUALIZĂRI: 5082 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tzz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.06.11 00:19:59]

Conteaza foarte mult termenul de comparatie si asteptarile pe care le ai de la un hotel.

Am mai spus-o, mi se pare perfect normal sa vii foarte multumit de la un hotel "fara staif", chiar foarte ieftin, cu conditia sa ai asteptari realiste despre ce te asteapta acolo, si cu atat mai mult atunci cand acel hotel a fost un pas inainte pentru tine (comparativ cu hotelurile alese pana atunci). Invers, insa, cand iti alegi un hotel mai ieftin dupa ce ai fost la altele, cu staif, ar fi recomandat sa-ti reduci asteptarile in consecinta. Cine stie sa o faca, va avea o vacanta fain si acolo.

@tzz, ai fost in anii trecuti in Turcia? Daca da, la ce hoteluri? (am observat ca nu ai completat rubricile in cauza, la scrierea articolului). Nu intreb doar de curiozitate, ci pentru ca raspunsul ii ajuta pe cititorii avizati sa perceapa/intrepreteze corect evaluarea ta.

Si o ultima curiozitate: la capitolul 'Plaja si marea' ai dat o nota suprinzator de mica. Te-a dezamagit plaja din Lara?

if
    [12.06.11 11:51:26]

Cred ca cel mai bine ar fi sa va duceti undeva la Mamaia, unde am aflat ca, de exemplu, Hotel Vega pentru o familie cu un copil costa cam 9300 ron, 7 nopti, demipensiune! Fata de Delphin Diva este multa mai "corect" raportul calitate-pret! Mai multe persoane au dat nota buna hotelului prin prisma conditiilor oferite, dar probabil ca intr-adevar nu stiu ce este ala un hotel ca lumea! Eu am fost cu familia acolo si pot sa-ti spun in nume propriu, fara suparare, cred ca aveti niste pretentii mai mult decat exagerate! Un simplu Jim Beam bem si acasa, acolo ne ducem pentru plaja, soare, piscine curate, conditii de masa si de cazare mai mult decat acceptabile, intr-un cuvant relaxare! Poate emotiile plecarii cu un copil mai mic si-au spus cuvantul!

citu
    [12.06.11 12:03:14]

Salutare,

intradevar, conteaza cu ce compari si cat ai platit comparativ cu ce asteptari ai avut. De accea, tzz, te rog sa ne faci niste recomandari la alte hoteluri din Turcia unde consideri tu ca merita sa mergem si noi.

Spre exemplu, eu ti-as recomanda Rixos Sungate din Kemer, pentru camerele mari, pentru animatia, spectacolele si distractia de seara in general, extraordinare si mai ales pentru faptul ca te serveau gratuit cu Chivas, Jack sau alte marci bune de import. Nu mai zic ca aveai cafea turceasca si espresso la orice bar.

Multumesc si astept recomandarile voastre, ale tuturor, pe baza citeriilor enumerate de mine mai sus.

michaela_1961
    [12.06.11 18:48:30]

Tzz, ma pui pe ganduri! Chiar asa de mult sa se fi schimbat "politica" hotelului incat nici serviciile sa nu mai fie de calitate? Nimic, nimic? ! Nici mancarea, nici plaja, nici baldachinele care erau gratuite, nici spectacole? ! Noi am fost in 2007 la un alt hotel al lantului Delphin si nu am avut ce reprosa. Poate criza sa-si fi spus si la ei cuvantul, altfel nu-mi explic cum atatea persoane au venit multumite, iar voi atat de dezamagiti.

Asteptam alti intorsi de la Diva sa ne lamureasca.

[12.06.11 19:04:53]

@michaela 1961 mai avem impresii de anul asta din mai cele 2 ecouri se bat cap in cap la anumite capitole de exemplu baldachinele, serviciile, in rest sa vedem urmatoarele impresii.

[12.06.11 19:07:18]

Spectacolele si parcul de distracție erau gratuite, in schimb baldachinele erau 20€, plaja murdara (pahare de plastic aruncate aproape de mare, servetele etc) nu chiar ca la noi la mamaia dar oricum nu mă așteptăm sa vad asta aici.

Sincer nu mi-a plăcut deloc sejurul acesta. Prețul a fost totuși mare 1670€ tinand cont ca am plătit din Ianuarie. Un alt cuplu care a fost cu noi a plătit 2200 doi adulti si un copil de 1 an. La plecare directorul receptiei a avut bunul simt sa își ceara scuze pt sejurul acesta. Dar totuși cu 2000€ puteam sa alegem alte hoteluri cum ar fi Mardan care este deja in alta clasa. Asta e. Ne-am luat o mica tzeapa anul acesta si sper sa nu se repete. Pentru copii aveau un program ok insa aviz părinților ca este plin de pisici pe care nu le deranjează nimeni bă chiar au casutele lor. Pentru copii mici chiar nu este ok cu atâtea pisici.

A si încă un lucru. Copilului meu i s-a făcut rău si a trebuit sa ajungem la spital cu el iar asigurarea de România nu este recunoscuta in Turcia. A trebuit sa platesc pt o noapte de cazare la spital si câteva analize 840€. Sper sa pot recupera banii aici in tara de la firma de asigurări.

michaela_1961
    [12.06.11 19:58:37]

Tazz, ce sa zic? ! Curat ghinion cu imbolnavirea bebelusului! Sa fie asta o cauza ptr. care nu ti-a mai priit nimic in acest concediu? ! Nu stiu preturile, dar nu cred ca la Mardan te incadrai in acesti bani; oricum, au cam marit tarifele turcii de anul acesta.

Mandi, da, acum am observat review-ul din mai si in ciuda punctajului, nici ei nu au venit extaziati de acolo, desi au fost multumiti de mancare si servicii. Ce sa zic? ! Oare incepe sa se extinda si la turci modelul romanesc: scump si prost? ! Eu sper sa nu!

[12.06.11 20:30:32]

Da michaela dar intre 2,8 si 9,4 este o diferenta iar comparatia dincolo era lantul Gloria, nemultumirile veneau de la camere si nu de la servicii in fine, la 2000 euro nu o sa ai luxul de la Mardan in AI si transportul inclus. Nu pot sa cred ca lantul Delphin a scazut chiar asa serviciile. In 8 iulie o sa merg a 5 oara in Delphin si o sa incerc sa cuprind toate aspectele cu poze. Concedii frumoase!

[12.06.11 20:55:56]

Nu tot la tul Delphin a fost la fel. Un alt cuplu care a mers cu noi nu a mai prins locuri la Delphin Diva si a luat la Delphin Palace. Culmea a fost mai ieftin ca la Diva si mult mai bune camerele si distracție la maxim. Din câte am înțeles de la ei este vina managementului (la Delphin Diva manager este un german iar la Delphin Palace este un turc).

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [12.06.11 21:04:52]

@michaella_1961: serviciile la Delphin au CRESCUT (nici vorba sa fi scazut) in timpul scurs de la sejurul nostru comun, te asigur de asta

@tzz: sa nu te superi pe mine, insa in opinia mea e foarte probabil ca daca ati fi facut schimb cu prietenii vostri (voi la Pallace si ei la Diva)... gradul de multumire nu s-ar fi schimbat, la niciunii .

In alta ordine de idei, managementul in lantul Delphin e standartizat (ISO etc) - cu alte cuvnte e la fel in tot lantul, iar Delphin Palace este totusi simtitor mai scump decat Diva, la orice agentie - este, totusi, un hotel mai bun. Faptul ca voi ati luat mai scump Diva decat ei Palace-ul - in aceleasi conditii / perioada, incluzand aici EB-ul - se datoreaza probabil unui un deal dezavantajos ptr voi. V-as recomanda schimbarea agentiei (si nu doar din punct de vedere al pretului platit!)

[12.06.11 21:06:08]

Manegerii hotelului in lantul Delphin sunt turci, adica nepotii fondatorilor care se rotesc in fiecare an, anul asta la Diva este Tolga; manager german au [doar] la Guest relation pe Tatiana, o nemtoaica in adevaratul sens al cuvintului, o tipa super ok. In rest vacante placute.

CCRRIISSYY
    [12.06.11 21:08:00]

2000 EUR la Mardan? Tine cont ca acest hotel nu ofera UAI, decat mic dejun. Puteai sa compari cu altceva. In ce alte hoteluri din Turcia ai fost???

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [12.06.11 21:10:28]

nu in ultimul rand, apropo de incidentul neplacut care poate intr-adevar sa strice vacanta oricui: atentie la firma de asigurari pe care o alegeti pentru asigurarea de sanatate a vacantelor voastre. Exista destule firme ale caror asigurari sunt recunoscute si decontate direct de catre majoritatea spitalelor si doctorilor din Turcia (si de oriunde) -- aproape oricare dintre cele germane, de exemplu. Sunt un pic mai scumpe, e adevarat, insa va scutesc de neplacerea de a plati din buzunar si de va recupera banii dupa MULTE luni (cateodata)!

Nu vorbesc din auzite, am avut de doua ori nevoie de asigurare medicala in Turcia si niciodata nu am platit un leu din buzu-jeb.

[12.06.11 21:41:52]

Nu știu de ce se agita toată lumea de parca ar fi hotelul vostru. Eu mi-am spus doar părerea legată de un hotel si ca am fost dezamăgit de aceasta vacanța ca sa vadă si alții si sa ia in considerare ce elemente vor ei din ce am spus eu. Turismul turcesc nu trebuie tratat de toată lumea la fel si nu este atât de senzational cum vor mulți. Am fost la multe hoteluri in Europa si nu numai care ii bat pe turci din toate punctele de vedere. Părerile mele sunt pur personale si cine vrea sa meargă la acest hotel consider ca ar trebui sa știe anumite lucruri care i-ar putea deranja iar pe alții nu. O seara buna tuturor.

if
    [12.06.11 22:07:33]

Dar spuneti macar cateva din hotelurile mai bune din Europa la care ati fost si dati si pretul! Altfel pornirea dvs. contra turcilor in general, este un pic exagerata! Am fost acolo de multe ori si credeti-ma ii depasesc pe foarte multi din Europa la calitatea serviciilor prestate pentru acelasi pret!

motaneata
    [12.06.11 23:00:58]

Stimati colegi, lui @tzz nu i-a placut la DELPHIN DIVA PREMIERE. Ce sa facem, sa-l impuscam? Sau sa-l chinuim pana o sa spuna ca i-a placut? Stau si ma intreb: chiar trebuie sa manifestam cu totii unitate in cuget si simtiri?

Din diferite motive (i s-a imbolnavit copilul, a fost lasat sa astepte doua ore pana l-au cazat, mancarea pe baza de fripturi, preturile mari) omului nu i-a tihnit. Poate ca impresia lui este subiectiva, dar chiar trebuie sa-i sarim la beregata pentru ca are un alt punct de vedere decat al nostru? Mi se pare dovada clara de intoleranta sa-i propui unui coleg ca data viitoare sa nu-si mai bea whisky-ul in concediu (auzi typeu!!!), ci acasa. Sau sa-l trimiti la Mamaia (acolo unde tie nu-ti place).

@tzz, desi opinia ta este minoritara (si probabil subiectiva) ti-o respect. Dar nu este corect sa pui in carca noastra (a celor care scriu pe AFA) deziluzia ta. Sa zicem ca ai gasit pe acest sait niste impresii care sunt departe de realitate. Dar uite ca DELPHIN DIVA PREMIERE este cotat si pe Tripadvisor pe locul 3 din 223 de hoteluri din Antalia, pe Trivago pe locul 2 din 52 hoteluri in Lara, pe HolidayCheck sunt 1768 de review-ri, dintre care 98% recomanda acest hotel (!!!), pe Booking este notat cu nota 9, iar pe Zoover cu nota 9,4 (din 490 de impresii). Ei, acum ce mai zici?

Eu cred ca tu faci opinie separata. Repet, nu te condamn pentru asta. Dar este posibil ca opinia ta sa-i influenteze negativ pe alti amatori de Antalia. De aceea ar fi fost bine sa nuantezi.

Pe mine nu ma poti influenta, ideea de resort in care sa zac toata ziua la soare si sa ma ghiftuiesc pana la refuz, este departe de gusturile mele turistice. O asemenea vacanta m-ar plictisi de moarte, si nu as da o Ciclada de 3* pe o Turcie de 5 pentru nimic in lume!

DoreD
    [12.06.11 23:10:38]

S-o crezi tu, stimate coleg de site, e mult, mult, mult prea cald sa stai toata ziua la soare, e musai sa cauti niste umbra sau AC!

Intr-adevar, fiecare are dreptul la opinie, fiecare cauta altceva de la un sejur, fiecare are instrumente proprii de masura si se raporteaza la experiente diferite. Dati-i inainte cu review-urile si incantati-ne pe noi astia care au mult prea putin timp liber pentru a putea vizita lumea prin experiente nemijlocite. Si poze, puneti multe poze!

[13.06.11 14:27:12]

Buna,

Eu plec pe 21.06 la Diva si sincer sunt putin dezamagita dupa ce am citit acest review. Am citit si rascitit review-urile la acest hotel inainte sa-mi iau bilet... si cu greu am reusit pt perioada asta... toate agentiile imi ofereau variante eu nu si nu ca vreau numai hotelul asta. Mergem 2 adulti plus bebe de 1 an si doar pentru el am ales hotelul asta pt conditiile pt bebelusi. Nu suntem fitosi... era ok ca sunt mici camerele, nu avem de gand sa stam prea mult in camera decat pt dormit, dar serviciile m-au impresionat si si avantajele pt bebe fata de alte hoteluri care se incadrau la acelasi pret. Sper totusi sa fie o parere subiectiva si cred ca ti-au stricat concediul pt ca ai platit acea suma pentru servicii medicale. Insa aici este si vina ta, scuza-ma ca iti zic. Spui ca ai ales acest hotel datorita celor scrise aici... cum de altfel am facut si eu, si tocmai din acest motiv, stiind ca plec cu un bebe mic, am preferat sa dau niste bani in plus, nu foarte mult, sa-mi iau o asigurare "turist premium plus" pt ca dupa cele citite aici, asigurarile normale nu erau recunoscute acolo.

Am mai fost in Turcia, Antalya, doar cu sotul acum 3 ani, insa la un hotel 4*. Dupa cum am spus nu suntem fitosi si chiar a fost o vacanta super. Daca pentru bebe este totul ok la Diva, ma voi declara f multumita.

Nu mai e mult si voi reveni cu un review despre cum a fost vacanta.

[13.06.11 14:51:59]

@kristalina in caz ca mergi cu bebe mic la fel cum am fost noi din punct de vedere al măncarii noi am plecat cu borcanele la noi. Ei au borcanele Bebelac de fructe fara supite. Bananele sunt ok dar au numai seara la barul de fructe dar poți sa le ceri si in timpul zilei. Si iaurtul este ok nu am avut probleme cu el. Ai grija la diferența de temperatura pt ca afara este f cald si umezeala iar in hotel este f frig. Au si o piscina pt copii si noi ne-am balacit cu el in colac . Cred din păcate ca apa a fost un pic cam rece si de aceea a racit. Serviciile nu sunt proaste insa poate reusesti când te cazezi sa le ceri camera sa nu fie pe partea cu santierul deoarece este destul de mult zgomot si praf. Cu orice alta informație legată de sejurul la Diva poți sa mă intrebi fara probleme.

[13.06.11 19:07:06]

Al meu nu mananca borcanele, decat mancare gatita. Am norocul ca, desi abia i-au dat 2 dintisori, mananca mancarea zdrobita cu furculita. Nu-mi face nazuri la mancare atat cat e gatita. Avem camera "Sea side view". Sper sa nu-mi raceasca tocmai acum. Nu mi-a racit deloc pana acum. Oricum eu m-am aprovizionat cu o sacosa de medicamente pentru orice problema s-ar ivi. Sper totusi sa nu se intample .

As avea o intrebare. Stii ceva despre serviciu de babysitting?

Daca poate intr-o seara as dori sa stau cu sotul la bar sau o cina mai tarzie, dupa ce doarme bebe, as dori sa fie supravegheat. Poti sa-mi spui ceva despre serviciul asta?

tilinka
    [13.06.11 19:48:22]

Salut. As avea si eu o curiozitate. Oare cati din cei care au plecat cu un copil mic (cand spun copil mic ma gandesc la unul care nu umbla in picioare, nu vorbeste etc) au fost multumiti de hotelul respectiv? Ma refer la toate hotelurile de cinci stele din Turcia fie ele din Antalia sau de la Marea Egee.

[13.06.11 20:33:01]

Nici al nostru nu a mâncat borcanele pana in vacanța dar am luat la noi ca nu știam ce găsim. Oricum am văzut ca au carne fiarta si legume fierte si poți sa improvizezi. De serviciul de baby sitting chiar nu știu ca nu l-am folosit. Si noi am plecat cu un geamantan de medicamente de enterocolita, julituri, febra, aerosoli etc . Si la noi din păcate a fost prima raceala si a fost cam dura sper sa aveți mai mult noroc.

[14.06.11 10:02:17]

Multumesc de raspuns. As mai avea totusi o intrebare. Pe bune e 20 E Bali Houses??? Ca o alta persoana care a fost in luna Mai spunea ca e inca gratuit.

[14.06.11 10:20:00]

Asa am vazut si eu ca este gratuit si cand am ajuns acolo m-am asezat la un baldachin si a vent unul si m-a trimis la receptie sa platesc 20€ taxa pe zi. F mulți bani pt 2 perne

[14.06.11 10:22:01]

Hmmm... asta e un punct in minus pentru ei daca s-au stricat la asta. Multumesc de info

[18.06.11 12:17:21]

Buna ziua,

In cazul in care, in brosura de la hotel inca scrie ca se pot rezerva dupa ora 8.30 Bali Houses, si pe ele sunt afise ca se pot inchiria gratuit, va sugerez sa luati legatura imediat cu Dna. Lina Danii de la Guest Relations, vorbeste Romaneste sau direct cu directorul general al hotelului. Il gasiti in fiecare zi in holul hotelului linga receptie dupa ora 4.30.

[18.06.11 16:40:19]

Multumesc de info... o sa apelez la ea daca am probleme.

Mai sunt 3 zile si plec. Abia astept. Poate ne scrii experienta ta

mirmicu
    [18.06.11 16:46:41]

@tzz,

poti sa ne lamuresti la ce alte hoteluri l-ai raportat pe acesta?

Unde ai mai fost in vacanta, in Antalya?

[18.06.11 17:40:21]

@kristalina

Buna,

Iti urez un concediu placut.

Din experienta mea iti pot spune ca am fost atat in 2009 si 2010 si nu am intampinat nici un fel de problema la acest hotel.

Anul acesta am ales tot Diva din foare multe puncte de vedere.

Cunosc foarte multe hoteluri cu "fitze" adica camerele poate sunt mai luxoase si mai noi dar serviciile lasa de dorit, de exemplu hotel nou deschis 2011 Royal Holiday Palace, fresh-urile de portocale se platesc 2 euro, Royal Wings te pune sa platesti bauturile la masa, Spice la restaurantele a la carte serviciile sunt contra cost, Amara dolce vita, la restaurantele a la carte serviciile sunt contra cost, Vogue Avantgarde daca nu esti cazat in corpul principal si nimeresti la vile conditiile sunt groaznice, mirosuri de mucegai, bai defecte etc.

La Diva mancare exista din belsug atat in restaurantul principal cat si in holul hotelului, patiserie, Topaz Tea house, linga piscina si la barurile de pe plaja.

La piscina poti sa consumi de la bere traditionala pana la (cocktail fara alcool ziua, seara cu alcool si bauturi internationale), este un baiat care se plimba cu un carucior cu fructe si legume proaspete, si bautura internationala ziua.

In restaurantul principal gasesti coltul cu dieta special pentru copii si persoane care tin dieta.

Tot in resort sunt 7 restaurante a la carte gratis, poti face rezervare la receptie, pentru mai multe detalii te poti uita pe brosura atasata de mine in galeria de poze.

Iti poti face rezervare in fiecare zi la un alt restaurant pe toata durata sejurului.

Detalii in legatura cu petrecerile din resort si noutati sunt afisate in lifturi, si pe panoul dinspre restaurantul principal.

Brosura resortului o gasesti in camera si atasata de mine in galeria de poze.

De asemenenea daca te cazezi intr-unul dintre hotelurile DELPHIN te poti duce la oricare dintre ele si poti beneficia te toate serviciile gratis pina in ora 18, te sfatuiesc sa te duci si la Palace sa vezi cum este daca nu ai fost.

In fiecare zi poti lua autocarul gratuit din hotel cu rezervare la receptie cu o zi inainte, la ora 10 fix pleaca cu returnare la ora 14 din centrul Antaliei- Poarta lui Hadrian - centrul orasului vechi; iti recomand sa vizitezi orasul vechi Kaleici si portul vechi plin de ambarcatiuni care efectueaza mici croaziere, o sa pun cateva poze cu portul vechi.

Este adevarat ca intre cele doua hoteluri Delphin s-a construit si al 5-lea hotel Delphin Imperial, si probabil ca sunt mici inconveniente datorita lucrarilor dar nu cred ca afecteaza atat de grav SERVICIILE promovate de acest hotel si nu camerele luxoase.

La receptie Front Office Manager este Mr. Turgay İNCE, vorbeste engleza si te poate ajuta in orice problema ai.

Sper sa ai un concediu la fel de reusit ca cele ale mele in acest hotel.

[18.06.11 17:52:19]

@P0WER: mare pacat ca o parere atat de avizata despre acest hotel sa nu-si aduca nicio contributie, prin notele si calificativele exprimate, la MEDIA acestui obiectiv (precum de exemplu calificativele date de autorul review-ului de fata si-au adus-o!).

Daca vrei, fa copy/paste intr-un review nou (foloseste linkul de desubt - ADAUGA IMPRESII NOI - ptr a initia unul) - ajustezi un pic textul, mai adaugi o idee-doua si poate iesi un review FOARTE bun & util; vom atasa noi ulterior pozele pe care vad ca le-ai incarcat mai demult direct la articolul tau.

[19.06.11 10:30:09]

@POWER

Buna si tie

Inca o data multumesc pentru informatii, chiar imi sunt de folos. Dupa cum am scris mai sus, nu am nici un fel de problema ca sunt camerele mici. Stiam lucrul acesta inainte sa-mi cumpar bilet, dar stiam ca acest "inconvenient" (nu pt mine) este compensat de Servicii. Si pentru familia mea asta este mai important. Am de gand intr-una din zile sa merg si la Palace. In Kaleici am fost. Mi-a placut foarte mult si avem programata o iesire si acolo.

webmaster are dreptate. Se merita un review din partea ta, la informatiile avizate pe care le detii. Le vor fi de mare ajutor si celorlalti cu imi sunt si mie

[22.06.11 20:41:55]

@tzz, Nu cumva erau 11 baldachine care erau cu plata pe o linie speciala pe plaja cu rezervare la receptie cu o seara inainte si restul baldachinelor atat la plaja cat si la piscina erau gratis?

[23.06.11 14:15:11]

Asa este. De acolo scriu acum . Alea de la intrare pe plaja, in stanga, cele cu palmieri in fata sunt cu rezervare si consta 20E. Celelalte sunt free, dar trebuie sa te scolo cu noaptea in cap. Se spune ca romanii le ocupa repede, asa citeam aici, dar sotul cand s-a dus la 7 erau numai babe nemtoaice tolanite in ele ). Pana acum nimic de reprosat. Foarte multumita. O sa revin cu review si poze dupa 28

viomil
    [24.06.11 10:50:10]

Buna KRISTALINA

Abia astept sa te intorci si sa ne spui la ce sa ne asteptam.

Noi plecam la Diva pe 04 iulie si am fost foarte incantata ca am gasit locuri aici intrucat am facut alegerea si dupa impresiile din anii trecuti de la Diva.

Acum se pare ca lumea e nemultumita si nu mai stiu ce sa cred si la ce sa ma astept.

concediu placut in continuare

[24.06.11 22:16:33]

@kristalina

Daca ai timp si o sa vezi mesajul meu pana te intorci, te rog daca poti sa te uiti pe panoul de langa restaurantul principal, si sa imi spui daca este afisat programul cu activitati pentru luna iulie, ma intereseaza Gala Night, stiu ca este din doua in doua saptamani, sau macar in luna aceasta cand este ultima petrecere Gala.

Multumesc, si te astept cu noutati.

[25.06.11 22:15:50]

@Power

Gala Night a fost aseara si a fost extraordinar de frumos.

In jur de ora 5 pm dupa ce au terminat de aranjat mesele langa piscina, pentru Gala, toti ospatarii imbracati frumos au incins o hora pe muzica de-a lor, A fost superb... erau pline balcoanele hotelului si toti au aplaudat la sfarsit. Iar gala a fost foarte frumoasa. Va spun cand ma intorc: P. Pt luna iulie o sa ma uit maine

@viomil Nu te speria. Nu e nici pe departe dracul asa de negru. Daca nu ai fitze o sa ai un concediu minunat. Si tine cont ca am mers cu un bebe de 1 an.

mariusică
    [04.07.11 23:43:21]

tzz: Eşti un răutăcios!!!

Am fost în lanţul Delphine la hotelurile "de Luxe, Diva şi Palace", peste tot personalul şi serviciile oferite au fost ireproşabile.

Anul trecut am fost la Diva, am avut camera cu vedere "land", dar acolo am schimbat-o cu vedere la piscină. Într-una din zile am intrat să dorm la umbră în unul din baldachinii de pe plajă şi nu a venit nimeni să mă deranjeze, să-mi ceară să plătesc ceva.

Sunt de acord ca impresiile să fie diferite, oamenii au percepţii diferite, dar nu chiar aşa...

Acest hotel nu merită un punctaj atât de scăzut şi acest lucru este dovedit de impresiile lui "kristalina" care a fost acolo după sejurul tău!

Eşti un răutăcios şi probabil de aceea nici nu-ţi merge bine şi ai ghinioane!

Am depunctat impresiile tale!... auzi tu, îndeamnă el lumea să nu meargă acolo!!!

Bonsai78
    [28.03.12 23:49:49]

Ma mir tare sa aud un asa review despre Delphin Diva.

Noi am fost in 2010, la inceputul lunii septembrie si am petrecut un sejur de vis.

Nu am plecat cu asteptari preconcepute, nici in inspectie, ci in concediu! Insa am fost extraordinar de placut impresionati si de tratamentul primit de la personalul hotelului, de mancarea foarte diversificata (nu stiu despre ce etern gratar e vorba ca noi mereu gasem tot felul de sortimente de gratar, din diferite feluri de carne).

Animatia, la anumite ore, prestabilite, a fost super antrenanta si ne-am distrat copios. La fete, era Oksana, o rusoaica foarte simpatica, ce ne solicita si la gimnastica dimineata, si la diferite jocuri in timpul zilei. Baietii pareau a se distra si ei foarte bine, condusi de un grup de animatori foarte amuzanti si draguti: volei in apa, tir, jocuri diverse.

Pana la sfarsitul sejurului am invatat si imnul hotelului, si sa-l cantam si sa-l dansam In fiecare seara spectacole si in sala si in aer liber... asa ca distractia inexistenta despre care citesc aici... ma mira tare mult.

Noi am recomandat din toata inima lantul Delphin (am mers in timpul sejurului fara probleme si am mancat si am stat si la piscina hotelului Delphin Palace).

[28.03.12 23:54:21]

@Bonsai78: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

Bonsai78
    [29.03.12 00:33:17]

@webmaster25: Multumesc pentru sugestie. Am scris impresiile, pe larg, intr-un review nou.

Bonsai78, CCRRIISSYY, citu, DoreD, if, kristalina, mandi, mariusică, michaela_1961, mirmicu, P0WER, tilinka, tzz, viomil
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Diva Premiere Resort (ex Riva Diva) :

• pagină generată în 0.092917919158936 sec