ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2011
GR. VÂRSTĂ: sub 20 ani
DIN: Chisinau
ÎNSCRIS: 10.06.11
JUN-2009
2 AD. + 2 COPII -- v: 1-10ani ; 1-6ani.

Sincer, m-as intoarce...

Deci, parintii mi-au facut o surpriza de ziua mea, (si eu am observat-o abia cand mama a inceput sa impacheteze pt. plecare) sa mergem in Antalya! Total neasteptat!! Am ajuns la aeroport, inca emotionat, si m-am convins ca nu era o gluma... Zborul a fost super, o ora si ceva, insa pentru mine a durat 30 minute, fiind incintat de frumusete. (Nu e prima data cand zbor). La aeroportul din Turcia ne-a asteptat un baiat al agentiei, si in 1 ora si ceva iarasi eram la hotel. Tatal meu (noi fiind moldoveni) s-a inteles in rusa cu personalul hotelului si in vreo 20 minute ne-am vazut camera. Aveam o camera mountain-view, si in comparatie cu alte hotele (suntem plimbati in majoritatea tarilor europene) era deosebit de curat, atat in camera, cat si in baie. Nici un repros. Apoi am plecat intr-o plimbare sa facem cunostinta cu hotelul. Majoritatea erau turci, apoi rusi, mai erau ceva natii (nu tin minte) si o familie de romani, si doua de moldoveni. (familia noastra si cea care a mers cu noi.). Inca din prima seara parintii si sora mea impreuna cu ceilalti au prins un spectacol care pare-se le-au placut. Eu insa am plecat la club, si spre binele meu mai era un baiat ca nu era pasionat de spectacole. Asa ca am jucat putin baschet (am pierdut cu usurinta, nu stiam ca turcii joaca bine baschet {baiatul care l-am cunoscut era si el turc. }). Apoi am mai zabovit amandoi un pic, am vorbit, spre uimirea mea, aproape fluent engleza, avand 10-11 ani. Si am plecat spre locul unde se tineau spectacole. Am mai stat putin si acolo, apoi am mers cu familia la nani. M-am distrat foarte bine, a, si, era sa uit. Familia care am intilnit-o acolo era familia lui yhchristian, care si-a exprimat si el parerea la acest hotel, si vreau sa spun ca, intr-adevar el si impreuna cu tatal meu si inca cativa barbati au castigat turneul de volei pe hotel. Acum sa trec la detalii:

Camera: Dupa cum am spus in camera era curatenie, era bine intretinuta, mobilierul nou, saltele noi, TV LCD, si de toate. In special doar noaptea stateam in camera.

Mancare/Bautura: Mancare era pentru orice gust, era si carne (eu nu prea am mancat carne, eu am mancat doar dulciuri, fiindca pot manca kg intregi si tot nu ma-ngras), si tatal meu a fost multumit de mancare. (In special de carne). La cina era inghetata gratis. La restaurant a la carte am fost si la fel este mancare din belsug, insa nu tin minte numele acestuia. La snack bar, luat impreuna cu pustii de seama mea lunch-ul, si la fel era mancare foarte buna, dar nu atat de variata.

Piscine:

Erau 2 piscine exterioare (una principala, si alta pentru topogane) si era si piscina interioara. (Nu am fost nici la piscina interioare, nici la baie turceasca, asa ca nu va pot da detalii.).

Plaja si marea: La plaja erau pietricele, insa nu mi s-a parut abrupt, sezlonguri erau multe, n-aveam probleme, insa eu nu prea am stat la plaja.

Era si nisip, insa la prinz se infierbanta.

Animatie: Eu eram atunci primul la capitolul asta: animatorii te inveseleau vrei-nu-vrei, mie in special mi-a placut sa ma dau huta aproape toata ziua, si am luat locul 3, sau 2, pare-mi-se, la bowling.

Gradina si vegetatia: Era mare si frumoasa gradina hotelului, cam atat, nici in gradina nu prea am stat.

AAA, si sa va povestesc cum m-a pacalit un turc de-acolo: Trebuia sa ma joc cu el in urmatorul fel: sa misc ritmic din maini peste mainile lui fara sa-l ating cu ochii inchisi, si asa si am facut, el insa, smecherul, s-a dat la o parte si se uita la mine, da eu ca naivu' eram mandru ca fac corect, pina nu m-a oprit el...

Intr-un cuvant a fost foarte frumos si de neuitat. Daca va pot ajuta, o fac cu placere, vizitez in fiecare zi acest site. Victor. Asteptati-ma si anu'asta cu impresii de la Alva Donna, sigur o sa postez.

Trimis de victor_s in 10.06.11 15:53:12
Validat / Publicat: 10.06.11 19:24:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Holiday Garden.

VIZUALIZĂRI: 2858 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (victor_s); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

balasa violeta
[10.06.11 20:38:38]

Frumos review in dulcea limba moldoveneasca! astept cu nerabdare pozele.

ninel*
[10.06.11 20:57:33]

la multi ani, si la multe impresii postate pe acest sait, dar nu ne-ai spus cati ani ai implinit, probabil esti cel mai tanar utilizator al acestui sait felicitari

[13.06.11 10:55:23]

salut,

@balasa_violeta: am fost cu ceva timp in urma, si daca mai gasesc ceva poze le voi pune.

@ninel: am implinit de curand 13 ani. (12 mai), multumesc, insa nu cred ca sunt cel mai tanar utilizator. : D

[13.06.11 15:04:10]

revin,

referitor la poze, cred ca n-are rost sa mai pun poze, pentru ca amandoua familii am facut poze de la acelasi ap. foto asa ca ar fi tot aceleasi poze ca la yhchristian...

[01.07.11 19:46:55]

urraaaa maine plec la Alva Donna!!! enjoyyy!!!

[18.07.11 15:29:12]

Cu aceeasi parere de rau retrag si aici notele acordate -- cf regulii pe cale a fi instuita oficial in Regulament, ele nu sunt acceptate din partea copiilor sub 16 ani.

Notele vor fi insa restaurate la mutarea review-ului in preconizata sectiune 'AmfostAcolo. Junior'

balasa violeta, ninel*, victor_s
Alte impresii din această RUBRICĂMajesty Club La Mer [Goynuk]: