ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2011
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 [ani]

Un concediu reusit!

Buna ziua,

Dupa cum am promis am revenit cu vesti imediat ce am sosit pentru ca si pe mine m-au ajutat foarte mult parerile de pe acest forum

Am plecat din Galati la 7 dimineata si am ajuns la ora 14 la hotel unde am fost cazati in maxim zece minute am primit bratarile si am fost invitati sa luam masa.

Am observat ca au renovat tot parterul hotelului cu tot ce tine de baruri si ceva modificari la restaurant inca o linie de preparat masa.

mincare foarte buna si diversificata si in plus fata de acum doi ani foarte mult gratar mai ales seara dar si la prinz

- parcarea gratuita si foarte pazita la fel si toate intrarile din hotel daca nu vedeau bratara te rugau sa o arati

- fructe de toate felurile pepene, cirese, capsuni si tot felul de citrice

- prajituri si inghetate

- peste aproape in fiecare zi la gratar sau cu sos

- pui la rotisor

- plaja foarte curata si sezlonguri gratuite si minibarul de pe plaja de la 10 la 17 unde gaseai sucuri apa si bere

- curatenie zilnic in camera si prosoape schimbate

- cei care au asigurari medicale sa aiba si bani la ei pentru ca se plateste acolo si apoi recuperezi banii in tara (o simpla consultatie la ureche si desfundat a costat vreo 65 euro o familie din Sibiu)

- vremea a fost buna si apa destul de calda noi am facut baie in fiecare zi

statiunea destul de plina pentru data asta foarte multi nemti rusi englezi foarte putini romani cel putin la riu evrika care mai nou am vz ca are inscriptionat pe bratari DIT EVRIKA BEACH

- personalul foarte amabil animatorii foarte draguti aveau tot felul de activitati la piscina

- tot complexul foarte ingrijit si plin de verdeata

- noi am stat in corpul C camere bune spatioase

- noi am fost cu un copil de 6 ani care nu a avut nici o problema de sanatate bineinteles ca nu il lasam sa manince toate sosurile si maioneze sau alte combinatii catastrofale si pentru un om mare dar pentru copil

la restaurantul de la piscina gaseai pizza, paste, salate, fructe, sucuri, bere, vin absolut de toate intre orele 15 -17

- aveti inclus o rezervare gratuita la restaurantele a la carte cel asciatic si cel bulgaresc, rezervarile se fac dimineata intre 8 si 10 in intrarea in restaurantul mare

- si seara la masa nu mergeti in sort si slapi pentru ca desi nu scrie nicaieri ca trebuie vreo costumatie intr-o seara ne-au atras atentia sa nu mai venim imbracati asa

- la venire vi se da un tichet pe care scrie orele intre care va puteti duce la masa de seara si se cere tichetul la intrare fata de acum doi ani cind nu se respecta ordinea la masa de seara si se dadea acel carton

- de asemenea se dau tichete cu care luati prosoape gratuite pentru plaja si le schimbati in fiecare zi

- ca o concluzie generala serviciile mi s-au parut mai bune ca acum doi ani

daca am omis ceva astept intrebari si o sa raspund cu placere

oricum parerea mea care merg a doua oara in acest hotel e ca va puteti duce cu incredere

Concediu placut tuturor!

-----------------------------------------------------------

Trimis de paulavilie in 10.06.11 14:43:17
Validat / Publicat: 10.06.11 15:31:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: NISIPURILE DE AUR HOTEL MELIA GRAND HERMITAGE, VIVA CLUB

VIZUALIZĂRI: 4880 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (paulavilie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 PARTERUL HOTELULUI RENOVAT

adryana
    [10.06.11 15:36:12]

nu am aflat nimic despre camere, cum sunt, nici despre plaja, mare, in schimb ai vorbit cel mai mult despre mancare.

[10.06.11 21:03:07]

Buna seara,

Am vorbit cel mai mult de mincare pentru ca am observat ca asta e o problema pentru cei care pleaca cu copii si nu numai pentru ca hotelul este unul destul de scump pentru Bulgaria (in luna iulie august un sejur ajunge 1000 euro)

Noi am stat doar o zi piscina restul la plaja.

Am specificat plaja foarte curata si sezlonguri gratuite.

Apa destul de calda am facut baie zilnic si noi si copilul.

Camerele sunt destul de mari copilul a avut o canapea care se intindea si se facea cit un pat pe mijloc

Curatenia in camere se facea destul de tirziu in jur de ora 14. Si pe noi nu ne intereseaza foarte mult camera decit sa fie foarte curat si a fost.

Acum doi ani am avut vedere la piscina si era mai mult zgomot acum in corpul C unde era vedere la intrarea in hotel.

stefan2008v
    [11.06.11 20:49:45]

Salut,

noi am fost anul trecut si nu avem decat cuvinte de lauda - cateva intrebari daca se poate:

- sezlong-urile de pe plaja/piscina se ocupau tot de la prima ora? - cu prosoape?

- noi am stat in corpul D - nu mai stiu care este corpul C - poti sa "ma orientezi" un pic?

- la masa au introdus ceva mai mult pui? - anul trecut se axasera pe porc la greu

[11.06.11 22:17:16]

Buna seara,

Cu sezlongurile nu a fost nici o problema am gasit si pe plaja chiar in primul rind pentru ca noi aveam copilul si nu voiam sa deranjeze pe ceilalti cu nisipul. (ora 9)

Acelasi lucru s-a intimplat si la piscina

Nu am vazut la plaja sezlonguri ocupate

Am vazut tot timpul 2 -3 baieti care se ocupau de plaja probabil din acest motiv nu am vz sezlonguri ocupate.

Imi cer scuze am stat in corpul A cel in prelungirea receptiei.

Referitor la mincare anul acesta a fost foarte mult pui mai ales seara nu a lipsit deloc la gratar la rotisor nici noi nu suntem cu porcul si intr-o zi la prinz a fost somon la tava. Au mai avut vitel, miel, frigarui din carne de porc.

Camera a fost la fel ca acum doi ani numai ca vederea a fost la intrarea hotelului din balcon vedeam hotelul Flamingo. (camerele cred ca sunt cam toate la fel in afara de cele din corpul D). Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.

geapopea
    [13.06.11 10:40:22]

In primul rand, multumiri pentru postarea unui comentariu despre situatia actuala din hotel. Urmeza sa plecam in 18 iunie, si tot am asteptat impresii ale celor care au fost recent acolo.

Se pare ca nu am gresit alegand acest hotel.

[13.06.11 14:18:27]

Buna ziua,

Cu placere, e un complex in care sotul meu zice ca s-a simtit cel mai bine dintre locurile unde a fost pina acum.

merry68
    [13.06.11 23:01:04]

Buna seara,

Multumiri pentru comentariul postat. Mai multe detalii despre echipa de animatori, daca se poate. Baietelul meu s-a distrat foarte bine cu cei de anul trecut. Ne intrebam daca ar mai putea fi aceeasi?

fanache51
    [17.06.11 09:15:51]

Buna

spune mi te rog care era cursul valutar in statiune

[17.06.11 22:37:32]

[@merry68:] Buna seara,

Sunt aceeasi de acum doi ani la fel de amabili si de draguti

[17.06.11 22:40:01]

[@fanache51:]

1.85 la hotel

1.96 la casele de schimb crown

Liana-Olimpia
    [18.06.11 10:04:12]

Iti multumesc si eu pentru detalii... Noi vom merge la Club Evrika in perioada 7-17 august (a fost ideea mea sa-l alegem, i-am convins si pe prietenii nostri ca e cea mai buna optiune si se pare ca n-am gresit). Am citit si pe alte forumuri impresii bune asa ca abia astept sa plecam in concediu!

lizsit
    [06.07.11 15:07:05]

Buna ziua!

Inteleg ca ati fost si la hotel VIVA. Imi spuneti va rog care v-a placut mai mult? Unde a fost masa mai buna? Multumesc!

[06.07.11 16:11:12]

Buna ziua,

Nu incape comparatia intre viva si EVRIKA BEACH.

Am fost la Viva prima oara pe litoralul bulgaresc si am simtit o dezamagire crunta fata de ce ma asteptam si ce am gasit, pina atunci mai fusesem doar in Italia si Croatia si faceam comparatie cu serviciile de acolo.

Viva e foarte departe de plaja piscina e relativ mica si mincarea nu mi-a placut deloc si nu suntem inebuniti dupa mincare.

Foarte multa tocatura gratar deloc destul de saracacios nu stiu daca s-a mai schimbat ceva de acum trei ani.

igi
    [10.07.11 20:09:50]

buna poti sa mi oferi si mie niste informatii despre riu dolce vita din nisipuri acum sau cand le vei afla de la agentie poti sa mi le trimiti pe msj personal. multumesc

[10.07.11 20:30:04]

@igi, nu aici este locul pentru astfel de intrebari, poti consulta sectiunea referitoare la hotel pe care o gasesti facand click aici

pflorin1315
    [11.07.11 19:11:46]

Poti sa-mi si mie (pe privat) cu ce agentie ai fost?

ionelai
    [15.07.11 10:18:14]

Buna paulavilie,

Foarte util review-ul tau... multumim mult! Noi vom pleca saptamana viitoare la acest hotel si, in ciuda incercarilor noastre, nu am reusit sa aflam mai multe informatii referitoare la cele 4 corpuri ale hotelului (nici cei de la agentie nu ne-au spus prea multe). Noi avem ca tip de cazare 4* All Inclusive-pool view (4 adulti, fara copii). Din cate am vazut intr-o schita, mai toate au si pool view. Poti sa ne spui cum se face cazarea la receptie, avem posibilitatea sa alegem un corp anume? pe voucher nu e mentionat nimic. Ai putea sa ne dai un sfat: care dintre cele 4 corpuri de cladire e mai ok/ mai nou (amenajare; intretinere- mobilier, baie -; liniste; camere mai spatioase).

Multumim inca de acum pentru raspuns!

[15.07.11 21:28:43]

Buna seara,

Singurul corp care are alte preturi decit restul complexului e corpul D care are vedere la mare si la piscina, dar ar fi trebuit sa va spuna ca e diferenta de pret daca nu v-au spus nimic inseamna ca e la celelate corpuri.

Si pe site-urile agentiilor de obicei e separat CLUB EVRIKA SI EVRIKA BEACH.

Noi acum doi ani am fost cazati intr-un corp cu vedere la piscina e foarte frumoasa privelistea dar era agitatie in jurul prinzului si seara pina tirziu.

Anul acesta am fost cazati in corpul A care avea vedere la intrarea in hotel si a fost foarte liniste.

Cazarea se face la fata locului nu cred ca puteti alege. Camerele au fost la fel si cea de acum doi ani si cea de anul acesta, noi avem un copil si am avut si un pat pentru el. Am inteles ca, corpul D este mai nou si are altfel de camere. Daca mai aveti nelamuriri lasati-mi un nr de telefon pe mail si va contactez. Concediu placut!!

adryana, fanache51, geapopea, igi, ionelai, Liana-Olimpia, lizsit, merry68, paulavilie, pflorin1315, stefan2008v
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :