ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2011
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 06.06.11
MAY-2011

la PMM* = 200 USD

O experienta de neuitat - minunat

nici nu stiu cu ce sa incepi mai intai. totul a fost foarte frumos si relaxant. am primit exact ceea ce am dorit si ne-am asteptat. serviciile au fost foarte bune si nu ai ce sa le reprosezi.

apa este excelenta si frumoasa ca in vederile ce le gasim pe google cand tastam Caraibe.

camera de hotel foarte simpla dar frumoasa si curata.

Mancarea foarte buna (daca vreti specific mergeti la restaurante si nu la bufet).

daca sunteti interesati de alte impresii de la acest hotel, pot sa mai adaug la cerere :)

Oricum, tot ce astepti de la rep. dominicana, ai parte! e extraordinar. (pacat ca-i asa de departe, ca as merge mai des)

Trimis de Filip.P in 06.06.11 15:37:04
Validat / Publicat: 06.06.11 16:31:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CARAIBE

VIZUALIZĂRI: 3996 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Filip.P); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 au pelicani flamingo acolo: D
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 200.00 USD pe cameră

miha_t
    [06.06.11 20:57:21]

era extrasezon la ei? Pare cam goala plaja.

poze cu hotelul si camera poti sa pui?

conditiile in hotel sunt de 4*?

2400 a fost sejurul cumparat de la agentie? pe acolo cat se mai cheltuie?

In excursii ati fost?

Multumesc

[06.06.11 23:16:01]

dap. este extrasezon la ei. perioada cea mai buna este decembrie-ianuarie. Plaja nu este foarte plina, ceea ce este ideal. Sunt destui oameni peste tot, dar tot ai impresia ca e liber (nu se compara cu ce e la noi la mare).

conditiile nu sunt de hotel de 4* cum gasesti in europa. eu am parerea ca la ei se noteaza altfel

2400 a reprezentat hotel, avion, transfer aeroport hotel, transfer tm-budapesta. acolo poti sa cheltui linistit 1000 dolari daca ai. (DOLARUL e moneda care circula).

Se lasa bacsis la chelnerii care iti plac, la camerista (asta conteaza), ... la cine mai vrei tu (1,2, 3 dolari).

am fost intr-o singura excursie pentru ca vrem sa ne luam si o masina acum si am zis ca nu cheltuim multi bani in plus (asta a fost optiunea noastra): D

Am fost cu boggie cars - super excursie - am vizitat plantatie de cacao si cafea, am fost la o pestera unde se poate innota, si am fost pe macao beach.

Totul e o experienta foarte faina.

travoice
    [07.06.11 10:03:56]

la foto 7 cred ca erau flamingo

[07.06.11 10:07:29]

da. sunt flamingo. am scris gresit, si apoi nu mai stiam cum sa schimb: D

my bad.

p. s. erau si pauni si rate si gaini ))

[07.06.11 10:28:57]

modificat in textul fotografiei

nicoletass
    [07.06.11 10:38:24]

La asa o destinatie exotica, departata si geografic si din punct de vedere al posibilitatilor materiale, ma gandesc eu, s-ar merita o descriere mai ampla.

Noroc cu ecourile si comentarea pozelor ca am mai aflat cate ceva.

Bine ai venit pe site si sper ca pe viitor sa fii mai darnic in descrieri si poze. Sau poate mai faci un review si ne povestesti mai multe despre acest sejur intr-un loc incantator.

In ce consta diferenta intre sezon si extrasezon la ei?

[07.06.11 10:42:23]

intr-adevar - foarte scurt am fost, dar am postat de la servici, si acasa n-am avut timp. Voi reveni cu un review mai amplu zilele acestea si poze mai multe

thanks

sirbuvio
    [16.10.11 16:54:36]

Am revazut pozele tale acum, a nu stiu cita oara. Stiam mereu ca uit ceva. Doamne, ce frumosi sinteti!

Bafta!

andreea72
    [06.02.12 21:45:24]

Buna seara! unde ati fost cazati mai exact? in cladirea principala sau la vile? cat faceati pana la plaja, am vazut ca e destul de departe! Multumesc

[20.02.12 11:03:48]

@andreea72: Buna Andreea.

Noi am platit pentru camerele mai indepartate (la vile) insa ne-au facut upgrade la camerele in cladirile cu 2 etaje mai aproape de plaja.

A fost totdeauna o placere plimbarea pana la plaja. Merita plimbarile acelea indiferent unde te afli in resort. De la noi din camera faceam 2 3 minute mers lejer.

din pacate am descoperit doar in ultima zi un bar cu 4 jacuzzi in zona de vile, unde nu prea aveam ce face (decat sa fugim de pauni).

andreea72, Filip.P, miha_t, nicoletass, sirbuvio, travoice
    Alte impresii din această RUBRICĂIFA Villas Bavaro Resort & Spa: