ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.06.2011
ÎNSCRIS: 01.06.11
MAY-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ANI

Relaxare totala

A fost prima vacanta in exterior si anterior plecarii mi-am facut foarte multe griji pt vreme, parcare, etc, dar totul a fost minunat pt toti, in special pt baietelul nostru de 2.8 ani.

Punctul forte a fost echipa de animatie, care in fiecare seara de la ora 21:00 ne faceau un adevarat show cu numere de mimica, concursuri cu oaspetii hotelului, dansuri pt copii, gimnastica la sol si apa si care in afara de aceste lucruri intre 15:17 si 10:12 se jucau cu copii nostri pe terenul special amenajat cu tobogan si leagane, dar si inauntru cu jucariile lor.

Mancarea de nota 10+, era imposibil sa nu gasesti ceva sa iti placa, de la felurile nenumarate de salate, fripturi, ciorbe, dar si dulciuri bune. De remarcat pt cei ce vor sa manance cat mai natural la bulgari salatele se pregatesc fara ulei, condimente, in stare naturala, ceilalti avand posibilitatea de a le asezona cum vor. Aveau si cereale integrale si iaurturi.

Conditiile de cazare au fost f bune, camera am avut-o cu vedere la parc si a fost mai bine dpdv al galagiei din partea cealalta, unde sunt 4 piscine super si unde toata ziua se arunca si copii si adultii.

Au umbrelute cu sezlonguri imprejurul piscinei, pe care le puteai ocupa punand un lucrusor pe el mai devreme. Nu aveti nici o grija, nu se fura nimic, am lasat colac si lucruri pers mai mult timp si le-am gasit acolo.

Pt copii este frumos ca au un acvariu cu pestisori in perete in sala restaurantului unde mancam si ii mai poti pacali sa manance pe copiii mofturosi, ca al meu de ex.

Apa marii a fost cam rece, tinand cont ca am fost intre 24-29 mai 2011, dar am stat mai mult la piscina. Dimineata si seara ne-am plimbat pe tarmul marii pt aerosoli, ne jucam cu cel mic in nisipul lor "auriu "f curat, ne bronzam si la mare si la piscina hotelului.

Timpul a fost excelent pt per asta, de marti-vineri nu eram multi in hotel, noi eram singurii romani plus cateva familii de nemti si rusi, era mai liniste si mai frumos, dar de vineri au venit 4 autocare de romani de 14,19ani si copii mai mici, cei mari pt banchet si s-a stricat linistea noastra, in special cu cei de alaturi de camera noastra, care toata noaptea isi bateau la usa si strigau.

In afara de acest incident cu galagia din ultimele zile, totul a fost f frumos

Va recomand din suflet sa mergeti aici, noi la anul viitor tot aici vrem sa ne petrecem concediul.

Multa sanatate si vacanta placuta, oriunde va veti hotari sa mergeti, dar in concluzie nu se compara turismul facut de bulgari cu cel rom, bulgarii au fost f primitori si zambareti, serviciile la standarde europene!

Recomand aceasta destinatie!

Trimis de CORY29 in 01.06.11 16:28:55
Validat / Publicat: 01.06.11 17:30:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2440 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CORY29); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[01.06.11 17:35:48]

@CORY29, iti urez bine ai venit in comunitatea AFA si te felicit pentru faptul ca ai decis sa ne povestesti despre experienta turistica de la acest hotel, mai ales ca impresiile sunt foarte proaspete si confirma recomandarile din a doua jumatate a sezonului trecut.

Te asteptam si cu alte experiente din vacantele tale, speram la fel de placute si bogate in amanunte.

Ne-ar fi bucurat cateva fotografii recente, daca poti posta cateva cu hotelul ar fi minunat, le poti posta si dupa ce a expirat timpul de editare, in cadrul propriului articol.

santana*
    [02.06.11 07:35:16]

@ Cory29

Cunosc necazul cu fotografiile... Abia după al doilea review pe amfostacolo.ro începi să ai foto bune de apărut pe sait pentru că (o să-mi dai dreptate aici) majoritatea sînt personale şi apar feţele soţului/soacrei/copilului, etc. Poţi cere unui webmaster - sau o poţi faci chiar tu cu un editor de poze - să "blureze" feţele membrilor famiiliei dacă nu vrei să apară public. Noi căutăm informaţii despre locuri de vacanţă, mai puţin ne interesează cine e în fotografia respectivă, deşi sînt unii care cu obstinaţie îşi arată moacele p-acilea. Concedii frumoase!

popescu.borsa*
    [03.06.11 12:10:40]

Ce să facem şi noi, dacă nu ne putem permite să-i plătim pe cei de la revistele de profil să ne facă ''moacele'' publice... ne înfigem cu ''obstinaţie'' şi tupeu, pe unde putem.

Winwin
    [04.06.11 22:27:51]

Salut

Imi pare bine sa aud ca si anul asta este un hotel primitor care nu a primit prea multe bile negre.

Noi avem bilete in perioada 15-22iunie si plecand pentru prima oara la bulgari sunt sigur ca ne va place la Mimosa (obisnuiti fiind cu ale noastre hoteluri de 2 si 3 stele).

Ce poti sa ne zici de apa din piscina, despre parcarea la Dolce Vita, despre pretul sezlongurilor pe plaja? Nu ne-am hotarat daca sa mergem cu masina pana la hotel sau sa o lasam in Mangalia... suntem dezamagiti de renumele capatat de politia cu ceafa lata din Bulgaria si de furturile de/din masini.

Ati fost la Aqualand-ul din statiune?

georgeroiu
    [16.06.11 16:33:35]

Winwin, astept si eu cu interes parerile si impresiile tale... avem si noi rezervat pentru inceput de iulie... tot aici... sper sa va distrati si sa fi bine pt toti!

Nightmare
    [17.06.11 15:12:38]

@ winwin

Salut, ma duc si eu cu prietenii mei in perioada 6-11 iulie si sunt foarte curios daca va ramane totul la fel de bine si frumos cum ne spune Cory. Pentru asta te rog si eu mult de tot sa nu uiti cand te intorci din concediu sa ne povesteti ce s-a intamplat pe acolo. Pana atunci iti doresc numai bine si vacanta placuta!

Deimara
    [20.06.11 13:54:38]

Buna Cory!

Noi avem rezervare din 2 pana in 9 la Mimosa. Abia asteptam. Ma bucur sa aud ca nu s-au schimbat conditiile de anul trecut, noi am fost foarte multumiti acolo. Spui, te rog si ceva despre parcare? Anul trecut am parcat la dolce vita dar acum s-a deschis hotelul. Se mai poate parca la dolce vita sau... Merci.

CORY29AUTOR REVIEW
    [22.06.11 15:57:35]

Nu stiu, noi am parcat in parcarea hotelului Mimosa, unde sunt decat vreo 11 locuri

Winwin
    [23.06.11 23:10:33]

A fost super ok cu mici exceptii acceptabile. Parcarea la Dolce Vita nu mai e posibila, la receptie m-au trimis catre parcarea de la Hotel Riviera - 5Leva pe zi (am vazut prin statiune parcari si cu 10Leva sau mai mult). M-am descurcat cu portarul si am parcat-o o noapte pe trotuarul micii parcari de la hotel, apoi vis-avis de hotel pe niste locuri marcate pe jos. La anul cred ca luam un autocar din cel mai aproape oras de granita, luand in calcul 2 rovignete, benzina si parcarea iesi tot acolo. Elimin un factor de stres.

Sper sa revin in 2zile cu un review...

Nightmare
    [24.06.11 11:22:23]

Multumim mult pentru detaliile cu privire la parcare. Asteptam cu interes si review-ul tau.

Numai bine

CORY29, Deimara, georgeroiu, Nightmare, popescu.borsa*, santana*, Winwin