ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2011

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Mizerie Pensiunea Streiu

In perioada 28/29 mai 2011 am fost cazat la Pensiunea Streiu Lepsa. Camera de 3 stele este foarte mica cu cat ar trebui sa fie si este infestata de furnici.

Fumul de la cazanul de incalzire iti intra in balcon si in camera.

Orice persoana care urca sau coboara face sa scartie scara si dusumeaua de lemn. Nu te poti odihni noaptea daca cineva circula in interiorul pensiuniii iar dimineta la ora 5 te trezesc cocosii.

Nu ai acoperire la telefonul mobil pe vodafone.

La 100 lei pe camera pe noapte nu primesti macar un ceai si nici bon fiscal.

Televizorul este asezat pe o masa joasa si nu poti receptiona programele in conditii bune.

Drumul de acces cu auto din stada principala la pensiune este foarte denivelat.

Dus nu poti face ca nu are apa presiune.

Pacat de investitie care este prost administrata.

Trimis de enache_costel in 29.05.11 16:35:52
Validat / Publicat: 29.05.11 17:46:23

VIZUALIZĂRI: 2641 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (enache_costel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

neimportant [30.05.11 14:50:05] »

Welcome on board!

Consider review-ul dvs. foarte util, drept pentru care 900 de puncte pleacă din mouse spre matale.

Fiți mai îngăduitor cu furnicuțele, mai ales că au ales să-și facă drum printr-o pensiune de trei stele/margarete.

Cunosc odihna ”binefăcătoare” a unui somn tras într-o pensiune cu scări interioare din lemn, scârțâitul acestora mă făceau să sar în capul oaselor și să mă zgâiesc la ușă cu privire de nictalop.

Cocoșii ar trebui dresați, să-și schimbe ora de cântat, undeva spre ora 10 a. m. , astfel deranjul ar fi mai mic.

Nu cred că administratorii pensiunii au vreo vină că nu se ”prinde” vodafonele, lasă că a fost mai bine așa, nu te-a sunat șefu' spre o convocare ad-hoc...

Cu stimă,

Z...

Michaell [30.05.11 15:43:41] »

daca ma voi decide candva sa merg cu familia la o pensiune in romania, cu siguranta ca o voi alege pe aceasta... - de ce? ptr. ca nu are acoperire telefonica (mobila) in consecinta asta insemna, ca poti de ex. sa stai linistit in curte sau in alta parte fara ca cineva linga tine sa hapaie la celular. lucru care, cand ma aflu in romania, ma enerveaza la cutit...

cu ceva timp in urma, stateam la restaurant si asteptam comanda, pe cand la masa de linga noi, doi adulti si un baietel cam de vreo 10 ani, vorbeau fara intrerupere la celular, inklusiv baietelul. daca terminau o convorbire, nu dura citeva minute si erau sunati din nou...

TEOANCA [30.05.11 21:27:51] »

@all

Va salvez eu inginereste si va spun ce am citit adineauri in DEX.

NICTALOP - persoana care sufera de nictalopie care este

cecitate nocturna

sau popular

orbul gainilor

Adica o persoana care nu vede in intuneric. Oare de ce nu se spune "orbul cocosilor"? Ei vad noaptea? Natura a fost ingaduitoare cu ei si la capitolul asta?

Pai... acum ca ne-am lamurit, ma gandesc asa, oare majoritatea dintre noi nu mergem la o pensiune la tara tocmai sa simtim mirosul lemnului, sa scartaie treptele sub pasii nostri cum scartaiau in casa bunicii, sa simtim miros de fum de lemne si sa auzim cantatul cocosilor fie ei si nictalopi?

Si sa nu ne gaseasca camatarii/creditorii/bancile pe mobil?

neimportant [30.05.11 21:44:13] »

Sarut mana d-na teoanca, imi permit o mica precizare, dex-ul v-a cam pacalit putin.

D'accord ma cher amie in privinta vietii la tara, asta am vrut sa rezulte din ecou, ati inteles perfect.

Al dumneavoastra umil...

Z...

P.S. ...si cocosii sunt la fel de orbi noaptea, zicala a venit probabil din "putul gandirii" misogine

Michaell, neimportant, TEOANCA
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Streiu: