ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2011
ÎNSCRIS: 29.05.11
JUL-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Un sejur extraordinar

Am fost in 2010 la acest hotel si am ramas placut impresionat...

totul a fost excelent... de la mancare, plaja, piscina... pana la conditiile de cazare, clima, internet gratuit, curatenie zilnic se facea in camera, loc de joaca pt copii in apa si pe plaja, ...

cred ca si anul acesta tot acolo vom merge.

Trimis de dovadria in 29.05.11 14:06:33
Validat / Publicat: 29.05.11 14:48:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: sithonia, gerakini

VIZUALIZĂRI: 4154 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dovadria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 1 PMA (din 1 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.00 EUR pe cameră

webmaster77 [29.05.11 14:47:45] »

Din pacate review-ul nu ofera suficiente detalii pentru a putea participa la concurs. In concluzie, puncte PMA se retrag. se pot restitui cu conditia sa aduci completari, editand, sau daca functia editare nu va mai fi disponibila, printr-un ecou.

ninel [29.05.11 16:27:25] »

preturi? cum ai ajuns acolo, cu avionul, cu masina nu vrei sa ne mai povestesti nimic

dovadria [30.05.11 09:08:03] »

Am plecat din Timisoara, cu masina, am traversat Serbia, Macedonia, si Grecia... in sfarsit. Drumul a fost destul de liber, am facut pana la usa hotelului in jur de 10 h.

dovadria [30.05.11 10:46:57] »

Am platit pt 7 nopti, 830 euro cu demipensiune (2 adulti + 1 copil in varsta de 4 ani), ... cred ca erau cel putin 10 - 12 feluri de mancare atat dimineata la mic dejun cat si seara, suc, cafea, apa se plateste, in apropiere se afla un Hypermarket unde gasesti de toate, si la preturi foarte bune

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    dovadria [30.05.11 14:32:24] »

Daca aveti ceva intrebari, nelamuriri... o sa raspund cu mare placere...

Spartanul 78 [30.05.11 18:02:01] »

buna, urmeaza sa merg aici pe 13. iunie. 2011, te rog spune-mi exista posibilitatea unor excursii gen croaziera de o zi sau ceva asemanator. Multumesc.

dovadria [31.05.11 08:56:12] »

Exista aceasta posibilitate. Ai doua variante: 1. In holul hotelului (in general seara) este o reprezentanta a unei agentii care vorbeste limba romana si organizeaza o serie de excursii, atat croaziere pe mare cu vaporul cat si cu autocarul. si 2. Poti sa mergi pe cont propriu, mergand la centrul info turistic din centrul statiunii. Prima varianta este putin mai scumpa fiind prin agentie avand la dispozitie ghid. Cea mai lunga croaziera este la Skiathos, din cate tin minte se pleaca pe la 05.30 dimineata... sper ca nu gresesc si sa o confund cu cea catre Atena.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    valeamariei [03.06.11 10:02:03] »

eu merg cu doi copii si as vrea sa beneficiez de pensiune completa! afland ca nu au in pachetul de servicii varianta asta, ma intreb daca pot lua masa de pranz tot la ei sau daca exista si alte restaurante in zona unde se gateste repede si bine;

dovadria [04.06.11 13:09:53] »

Au un restaurant propriu unde poti lua pranzul linistit, cu multe feluri de mancare, langa hotel este si o pizzerie unde se mananca foarte bine (pizza, kebab, hamburger, etc), pizza este foarte consistenta si gustoasa.

In plus de asta poti sa mergi in Paralia care e cam la 1 km, unde sunt foarte multe taverne, am gasit chiar si supa/ciorba de pui gatite bineinteles de romani de-ai nostri, mancare de altfel foarte buna si la preturi mici.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    dovadria [06.06.11 09:06:41] »

[@ninel, probabil] salut, drumul, cazarea si masa sunt excelente. Sezlongurile nu se platesc, sunt gratis atat cele de pe plaja cat si cele de la piscina. Clima nu functioneaza daca usa sau geamul sunt deschise. Eu am crezut ca s-a stricat insa am sunat la receptie si mi-au explicat, oricum scria si in camera, cred ca pe un pliant... referitor la clima.

ninel [06.06.11 21:22:15] »

multumesc de raspuns si vacante placute in continuare

mihaella35 [09.06.11 10:40:30] »

Salve,

Anul trecut am mers cu masina personala, in Grecia la Mediteranean village resort, un complex turistic de 5 stele, cu demipunsiune si cazare asigurata in pret. Am fost 2 adulti si 2 copii 10 zile, inecpind cu 14 august, si am fost cazati in apropierea receptiei, intr-o camera spatioasa cu vedere la mare, la plaja, la piscina, la etajul1.

Am facut rezervarea prin internet direct cu managerul hotelului care mi-a propus un pret bun si o camera pt. 4 persoane, in tara oferta fiind numai pt. camere de 2 pers.

Am fost foarte multumita de pozitia hotelului (la iesirea din Paralia), de plaja si apa (cele mai frumoase si bine intretinute din cite am vazut pina acum, mai ales pt. copii), de piscine (una principala si 2 mai mici asezate in diverse locuri pt. un acces mai bun din diverse zone ale resortului care era desfasurat pe o intindere considerabila) de mesele de dimineata si seara oferite, suficiente cantitativ si calitativ.

Nu mi-a placut ca nu erau activitati suficiente pentru copii, nici la divertismentul adultilor nu era cine stie ce, iar in perioada prinzului si era extrem de aglomerat sa servesti masa in zona special destinata, majoritatea erau afara organizate ca terase, era ff cald, chelnerii nu intelegeau bine engleza, era prea putin personal...

As fi fost mai multumita sa existe si o oferta all inclusive, pentru ca la vremea prinzului la 40-45 grade sa cauti cu copii sa gasesti ceva de mincat era frustrant.

Am vizitat Meteorele, Skiatos, Volos si statiunile aflate in zona, ceva site-uri arheologice situate in apropiere, muntele Olimp, un orasel superb Leftohori situat pe munte deasupra marii cu o viata de noapte surprinzatoare...

Nu vazusem Paralia pina atunci si am fost ingrozita de ce am vazut acolo... Pacat ca acel hotel e situat in acea zona, in general romanii merg in aceasta parte, cum cobori la sud apar vesticii... si cam tot se schimba ca turism!

A fost aproape de casa si am mers cu masina, prin Serbia, insa pt. copii Turcia ramine oferta maxima posibila sub toate aspectele...

dovadria, mihaella35, ninel, Spartanul 78, valeamariei
    Alte impresii din această RUBRICĂMediterranean Village Hotel: