ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2011
DE demi
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 30.08.08
APR-2011

Sa ploua cu clienti fara pretentii si obisnuiti cu conditii grele pe banii lor!

Salutare tuturor!!!

Pentru ca ador marea am optat sa o vad si primavara in toata frumusetea si salbaticia ei de tanara capricioasa. :)

Zis si facut! Dupa indelungi cautari pe net... am decis sa alegem Complexul Poenita, care datorita imaginilor postate pe site si a descrierii ne-a cucerit intr-o oarecare masura pe toti cei 4 adulti care urma sa ne cazam acolo. Am sunat si am rezervat 2 camere duble cu vedere la mare.

Ajunsi acolo am constatat ca ne invarteam de ceva vreme in jurul lui fara sa il vedem deoarece nu e la strada principala, asa ca un sfat pentru cei care ajung acolo... , uitati-va dupa hotel Golden si veti vedea si tablita mica de reclama de la Complexul Poenita.

Ok incep cu inceputul. Respectivul complex pare a fi o afacere de familie, drept urmare si serviciile oferite sunt ca in orice afacere roamaneasca... :) Am fost cazati in corpul principal, respectiv (cam. 218,219) cu vedere la mare asa cum am cerut. Camerele sunt mari, frumoase si luminoase, nimic de comentat. Curatenia... mmmmm relativ ok, daca exceptam praful de pe usa de la balcon... Dezavantajele (din punctul meu persoanal de vedere) sunt: Cusca cu curci si gaini in curtea complexului, o terasa rustica "Niculitel" la care canta un renumit cantaret de muzica populara... , cel putin asa am deus din mandria cu care ni s-a spus ca respectivul va canta... si in principal neseriozitatea si lipsa de profesionalism cu care patronii isi trateaza clientii.

Cand am ajuns erea extrem de frig, iar camerele nu beneficiaza in nici o forma de caldura, drept urmare ni s-au promis 2 calorifere la ora 11:00 iar la ora 20:20 am constatat ca respectivele calorifere au fost date altor doua camere care chipurile aveau copii mici si nu avea importanta ca s-au cazat dupa noi, ba mai mult domnisoara isterica de la receptie (care intre timp o inlocuise pe doamna amabila de dimineata) a inceput sa tipe cate se poate de intepata ca ea nu are de unde sa stie ce promisiuni ne-a facut matusa ei si ca ea a dat caloriferele celor care au copii ca ei au prioritate, tot acest show fiind facut in timp ce eu descriam situatia in care ne aflam unei persoane cu care vorbeam la telefon, drept urmare am rugat interlocutorul sa astepte si am incercat sa ii explic domnisoricii ce si cum, doar ca nu aveam cui... , ea nu avea nici o vina ca e blonda si ***, toata vina o purta chipurile amabila ei matusa care avea cateva mici cunostinte de management si de marketing si stia cum trebuie tratat un client care plateste niste servicii si care in final duce imaginea respectivului hotel mai departe facand reclama sau... , nu.

Ma rog... ideea e ca desi respectivul hotel e frumos, are potential (vezi terasa in curte unde poti lua masa, vedere la mare, iesire direct pe plaja...) duce lipsa de profesionalism ca multe alte locatii din tara si toate astea pentru ca romanul vrea sa se imbogateasca peste noapte fara sa investeasca deloc. In cazul de fata era o investitie cuprinsa intre 120-160 lei pt doua aeroterme... , aeroterme care le aduceau clienti si saptamana ce a urmat cand frigul a ramas sa locuiasca la mare...

In final ca sa inchei povestea... , am cautat aprox 2 ore alta cazare, am platit 170 lei fata de 110 dar am avut conditii ceva mai bune decat dincolo si am avut caldura mult dorita la hotelul Stefania unde au aer conditionat in pretul asta iar daca optezi pt camera fara aer conditionat platesti cam tot ca la Poenita si tot e mai cald deoarece este mocheta pe jos;) Deci... , atentie la alegeri si... nu inchideti ochii pe banii vostrii, prea multa vreme am facut multi dintre noi asta, dar intr-un final ne saturam.

Un concediu placut si lipsit de incidente neplacute sa aveti oriunde veti ajunge.

Trimis de demi in 09.05.11 15:46:35
Validat / Publicat: 09.05.11 16:52:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI. A mai fost în/la: Pensiune Popa, Costinesti vile Aurora, Pensiunea Paraul Rece Cartisoara, etc.

VIZUALIZĂRI: 3975 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (demi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea in camera.

[09.05.11 16:05:52]

Notele au fost retrase, articolul va fi publicat doar cu titlu informativ, pentru ca intelegem ca nu ati fost cazati pana la urma acolo.

Iti intelegem supararea dar te rugam sa fii mai atenta cu exprimarea pentru ca pe acest site nu sunt acceptate jignirile de niciun fel.

Pe de alta parte, iti recomandam sa scrii un review separat despre Hotelul Stefania, cu notele aferente, pentru a putea fi gasit mai usor de cei interesati de o cazare in zona.

demiAUTOR REVIEW
[09.05.11 18:21:14]

Nu inteleg de ce notele au fost retrase. Nu vad ce diferenta exista daca dormeam peste noapte acolo, ca doar nu am dat note pentru calitatea somnului dar... , ma rog. Important e ca lumea sa isi faca o idee despre ospitalitate si servicii nu despre altceva, asa ca cu note sau fara pt mine e ok.

In legatura cu exprimarea mea vis-a-vis de domnisoara de la receptie prefer sa scot invectivul decat sa figureze stelutele care lasa loc de interpretare.

Iar referitor la sfatul tau... , nu stiu daca sunt indreptatita sa scriu un review referitor la Stefania avand in vedere ca doar am dormit acolo si m-as intoarce de unde am pornit..., respectiv nu dau note pentru calitatea somnului.

O zi buna sa ai si merci de sfaturi.

demi
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Poienița: