ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.01.2008
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 07.12.07
AUG-2007
[?] AD. + 1 COPII

M-as intoarce, daca as fi fost mai bine primit

Am stat la hotelul Adakule in ultima saptamana din august si inceputul lunii septembrie 2007. Initial trebuia sa stam in alta parte, dar am fost mutati, din cauza dublarii rezervarilor. Am citit impresii de calatorie despre acest hotel cand mi-am planificat vacanta, dar nu mi-a placut ce am citit, nu l-am luat in considerare sub nici o forma.

Sincer sa fiu, hotelul nu e asa de rau, camere foarte bune, facilitatile sunt in regula, piscina e frumoasa. Am citit de asemenea pe internet despre aparatul de aer conditionat care curge, despre oameni care s-au intors acasa cu "boala legionarului", dar singura problema cu aerul conditionat este ca se opreste intre 2 noaptea si 7 dimineata si ca e un pic cam zgomotos.

Ca dezavantaj as mentiona plaja, care e cam murdara si nu are nici prea multe facilitati, in primele doua zile am fost pe plaja, dar dupa aceea ne-am hotarat sa nu mai mergem, fiindca nu ne-a placut.

Din cauza proastei publicitati pe care o are acest hotel, se pare ca rezervari nu prea se faceau, asa ca aveau un fel de conventie cu celelalte hoteluri ca acestea sa isi trimita surplusul de clienti aici, erau vreo 10 familii in aceeasi situatie ca noi.

E o problema si locatia hotelului, acesta e situat pe o stanca foarte abrupta, de fapt din camera plaja parea la un kilometru departare (mie mi-a luat vreo 20 de minute sa ajung la ea), deci nu e o optiune pentru persoanele cu handicap, pentru infirmi si pentru cei mai in varsta.

Spectacolele sunt aceleasi in fiecare zi a saptamanii, dar sunt distractive, de calitate. Trebuie sa spun ca mie mi-a placut cel mai mult de animatorul care canta la chitara in bar. Echipa de animatori isi dadea silinta sa mentina o atmosfera placuta.

Trebuie sa spun ca in realitate cea mai mare problema la acest hotel o consider a fi personalul. Am sunat la receptie in prima noapte sa ii anunt ca la noi in camera canapea nu era extensibila, au spus in regula, vine cineva imediat sa se ocupe, iar dupa o ora, stateam tot in fata canapelei si nu ne puteam culca, fiindca astia nu trimisesera pe nimeni. Am mai sunat o data, au zis, sigur, sunt pe drum, insa intr-un final, pe la trei noaptea, ne-am culcat toti trei in patul dublu fiindca nu a venit nimeni sa rezolve problema.

Cand m-am plans a doua zi dimineta la managerul pentru relatii cu clientii, tipul a zambit tampeste si nu a spus nimic, nu si-a cerut scuze, cum ar fi fost decent si normal.

Celor de la bar le e lene sa te serveasca, personalul din restaurante nu debaraseaza mesele decat daca le spui explicit si se mai si uita urat la tine daca ii deranjezi.

Poate ca patronii de la Adaluke citesc, ar trebui sa fie constienti ca personalul le reprezinta direct interesul, oamenii ar fi dispusi sa treaca peste anumite lipsuri daca ar fi tratati cu amabilitate. Poate ar recomanda hotelul si altora.

Oricum hotelul este bun , aproape de centru, are valoare buna pentru pretul ieftin pe care il platesti.

RTD21, Anglia

Trimis de alinviola in 23.01.08 11:51:51

VIZUALIZĂRI: 1291 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinviola); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂLadonia Adakule Hotel (ex Alkoclar) [Bayraklidede]: