ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2011
ÎNSCRIS: 04.03.09
MAR-2000

MIRAGE Resort

In anul 2000 erau de vizitat la casino Mirage urmatoarele (care intre timp nu s-au schimbat):

- Vulcanul de la intrare care apare intr-un clip a lui Will Smith (apa curge non stop si este intrerupta de eruptii cu foc),

- acvariul imens plin cu pesti exotici de la receptia hotelului, probabil cel mai mare si mai greu de intretinut din lume.

Apoi ar mai fi:

- hol/atrium de la intrarea principala, plin de arbusti exotici ca intr-o gradina botanica,

- Shopping area si Dolphins Area unde sunt delfini adevarati carora li s-a creat locul adecvat in inima desertului.

In acea vreme era un spectacol minunat cu Siegfried & Roy (magicieni & dresori de lei si tigrii albi) care intre timp s-au retras si au ramas de vizitat numai animalele in habitat.

Trimis de raduluigi in 29.04.11 09:42:25
Validat / Publicat: 29.04.11 10:59:50

VIZUALIZĂRI: 2487 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raduluigi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.04.11 10:08:51]

O atat de interesanta destinatie si nici o fotografieNe-am bucura daca ai putea atasa totusi cateva, macar pentru marea majoritate dintre noi care pana acum n-am admirat superbul Casino.

balasa violeta
[29.04.11 14:31:35]

Mai Radu, zbor 17 ore, chin, mare chin si sa nu stiu si eu mare lucru? ce-a fost acolo, dincolo... o poza, doua.

Multumesc!

raduluigiAUTOR REVIEW
[29.04.11 14:40:19]

AMERICA iti place sau nu! Eu unul sunt indragostit de VEGAS. Am fost de 3 ori cate 30-45 zile si inca nu am vazut totul. Incerc sa fiu selectiv si sa va spun cam ce ar fi de vazut pe fuga. Nu merita sa intri peste tot. Eu am intrat "pe indelete" peste tot si nu cred ca mi-au scapat multe. Intre timp au aparut multe locatii noi si spectaculoase. Cel mai bun amic de-al meu sta in Vegas si ma tine la curent. Unora le place, altii sunt dezamagiti. Totul este o scenografie fantastica, peste tot, facuta numai sa incante si sa te faca sa scoti bani din buzunar = benevol si cu placere. Daca vrei sa si joci este partea doua. Ai > joci. Nu ai > admiri. De vazut insa sunt multe si te poti intalni cu cine nu te astepti, unde nu te asptepti. Eu am dat nas in nas cu Denis Rodman, cu JR sau cu Pricilla Priesley. Deci, once in a life time - VEGAS-ul este de vazut. In fapt, toti americanii doresc asta, sa vada Vegasul!

balasa violeta, raduluigi
Alte impresii din această RUBRICĂTurist în Las Vegas: