ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.04.2011
SEP-2010
PREȚ 75 euro ?

Descopera Mali Otok

Un sat mirific

in drum spre Italia ne-am oprit in Slovenia la Mali Otok cu gandul dea a vizita pestera Postojna si lacurile din apropiere. Din pacate nu ne-a ajuns timpul asa ca am vizitat doar pestera si castelul de langa pestera, amindoua obiectivele au meritat efortul.

Pe platoul din fata intrarii in pestera se cumpara biletele, daca se cumpara bilet pt amindoua obiectivele se poate face o economie de 5 euro de persoana.

Mali Otok e un sat fascinant, micut cu case ingrijite si oameni in permanenta activitate.

Noi am inchiriat o casuta in aceeasi curte cu gazda noastra si dimineata mergeam la micul dejun care era inclus in pretul de 25 de euro pe noapte pt 2 persoane.

Am locuit la ei trei nopti si intr-o noapte am si asistat la fatarea unui vitel. Oameni foarte gospodari cu o gospodarie mare si curata.

Gazda vorbea destul de bine germana iar fiul ei engleza asa ca nu am avut probleme de comunicare.

Rezervarea am facut-o pe internet printr-un simplu mail.

Toate produsele oferite la micul dejun era din productia lor proprie adica eco: -)

Am promis ca ii vom mai vizita, mai ales ca vrem odata sa mergem sa vedem si lacurile de acolo.

Trimis de skippy in 26.04.11 19:33:03
Validat / Publicat: 26.04.11 20:13:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SLOVENIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (skippy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster0 [26.04.11 19:42:29] »

Articolul probabil va fi despărţit în 2: o secţiune cu Postojna şi una despre cazare.

Ce amănunte ne mai poţi oferi despre cazare? Cum ai găsit-o? Au un site?

Admin [26.04.11 20:02:03] »

Si eu intelesesem prima data ca "Mali Otok" e un hotel (autorul a definit rubrica de tipul 'cazare' si i-a alocat 3 stele/margarete).

Inteleg totusi ca mai probabil "Mali Otok" s-a referit la la *localitatea* Mali Otok (e posibil ca si cazarea sa fi avut loc intr-un hotel/pensiune cu acelasi nume, insa mi se pare mai putin probabil), astfel ca voi transforma rubrica in una de tip "de calatorie" si o voi redenumi in "O zi in Mali Otok", tocmai pentru a evita ambiguitati de acest gen.

Daca autorul considera util, poate initia o rubrica noua dedicata cazarii.

ozaus [04.09.11 11:37:58] »

buna ziua

se poate un contact de la casuta unde ati stat? vreau sa plec si eu in slovenia in oct 2011

multumesc

skippy [05.09.11 12:30:36] »

Ciao ozaus,

uite aici gasesti tot ce ai nevoie ca sa intri in contact cu familia care ofera cazare in Mali Otok:

click aici

sa va bucurati de un sejur minunat

Cd

Skippy

alexionescu [18.05.12 09:46:00] »

Referitor la cazarea de la Mali Otok, camerele au grup sanitar prorpriu? Vreau sa ajung la pestera in august si am nevoie de cazare in zona si din ce am citit pare OK.

Multumesc.

skippy [18.05.12 12:04:45] »

@alexionescu:

da camera are baie proprie cu wc, cabina de dus, nu cu cada, chiuveta dar nici nu e nevoie de mai mult: -)

alexionescu, ozaus, skippy

pagină generată în 0.0643119812012 sec