ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.03.2009
    ÎNSCRIS: 23.03.09
    JUL-2008

Se poate si mai bine

PLUSURI :

- Un hotel minunat, ca amplasament nu stiu daca mai exista un asemenea hotel in Turcia, este pe un deal de unde ai o priveliste extraordinara (vezi marea, dealurile si toata Alanya).

- Hotelul este construit in 2007, camerele sunt mari si sunt super ok, aerul conditionat functioneaza destul de bine, curatenia in camere acceptabila

- In restaurantul principal era destula mancare, la cele a la carte nu am ajuns

- Piscinele f curate si destul de mari (2 ext si 1 int), aqua parcul era destul de mare cu locuri speciale pentru copii si destule tobogane pentru toate varstele.

MINUSURI:

- Recetionerii praf si pulbere - dupa ce le am dat si vreo 10 euro de familie (am fost 4 familii), ne au mai tinut si vreo 1 ora, ca de fapt nu aveau camere libere la ora 15 dupa amiaza; cu chiu cu vai dupa ce am facut taraboi am reusit sa obtinem camerele pe la ora 16...

- Si inca un minus, daca vreti sa il luati ca minus, este distanta de aproape 1.600 km fata de Bucuresti (daca mergeti cu masina; daca nu cam 150 km fata de aeroportul din Antalya)

- Si aici ca peste tot de altfel in Turcia alcoolistii si nesimtitii de rusi faceau legea in acest hotel.

Mai ar fi niste mici minusuri dar sa nu le mai bagam in seama.

In rest, ce sa va spun, raport pret/calitate bun, tinand cont ca este hotel ultra all, recomand acest hotel din tot sufletul.

Trimis de b77mgy* in 25.03.09 11:41:51

VIZUALIZĂRI: 7591 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (b77mgy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 priveliste din camera
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [17.09.09 12:28:21] »

sunt aici de luni, hotelul e ceva deosebit prin amplasare - cand ma trezesc, ma uit pe fereastra si vad doar marea in jurul meu, parca sunt pe un vapor! atasez o poza - facuta cu... laptopul , de pe terasa din lobby bar - sa va faceti o idee

Aish* [17.09.09 12:44:01] »

tm67bru, inteleg ca doar patul cu apa iti mai lipseste [pe "vapor"])...Daca te-a impresionat pe tine, un mare fan Turcia, inseamna ca merita dat navala!

Vacanta minunata in continuare!!!!

Camelia X [20.09.10 15:56:46] »

Buna, as vrea sa merg la sfarsit de octombrie inceput de noiembrie, nu ma astept sa fie ca la Rixos, Susesi sau Ela Quality unde am fost anii trecuti, dar sper sa nu fie groaznic. Am gasit cu 400 euro 7 nopti all / 2 adulti + 1 copil (cu transportul meu). Ce parere aveti?

VIO [17.11.10 15:11:21] »

buna,

@Camelia X as vrea sa stiu si eu ce preturi sunt pe aceasta locatie, de la cei care au fost si daca nu cer prea mult as vrea un raspuns pe privat in legatura cu agentiile care au in oferte acesta locatie pt ca din cate am vazut eu arata bine si cred ca poate fi o vacanta ok pentru cei fara fitze daca preturile sunt bune si daca costa in octombrie atat, cat ar fi in august, septembrie oare?? mmm... poate cineva sa ne lamureasca...

Am trecut si eu pe lista mea aceasta locatie si incerc sa vad daca pot opta pt un sejur acceptabil pt vara 2011... zona intr-adevar arata bine iar parerile sunt cam de nota 8-9 afara pe siturile straine deci zic eu ceva dragut...

Ce parere aveti? ... mmm

Camelia X [19.11.10 18:35:47] »

Buna Vio,

Noi pana la urma am ales hotel Paloma din Belek, unde a fost extraordinar pt suma platita, iar vremea superba. Nu ma asteptam ca in noiembrie sa pot face baie in Mediterana (apa marii 21-22 grade) iar afara intre 25-28 grade. Ne-am bronzat mai frumos decat vara.

vladdy22 [10.06.11 14:41:35] »

Cum este statiunea Mahmutlar? este buna pentru tineret? si plaja cum este? Multumesc!

Camelia X, VIO, vladdy22
    Alte impresii din această RUBRICĂUtopia World Hotel [Mahmutlar]: