ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.04.2011
DIN: VISEUL DE SUS
ÎNSCRIS: 26.03.11
APR-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

A doua experienta la hajdu

Am fost anul trecut cam tot in perioada asta la hajdu si am plecat fara nici o rezervare.

Am luat acolo un apartament si nu am prea fost incantat de conditii, asa ca anul asta am zis sa mi fac o rezervare din timp sa stiu unde ma duc.

Asa ca am intrat pe site, am luat legatura cu Zoli si dupa ce m-am uitat la mai multe propuneri, am hotarat sa inchiriem un apartament in vila salcam, cu toate ca era putin mai scump, mi a placut.

Am trimis in contul lui Zoli un avans si joi pe la amiaza am plecat impreuna cu inca o familie spre hajdu.

Am parcurs cei 300 km in aproximativ 5 ore ajungand cu bine la hajdu, unde ne astepta Zoli care ne-a condus la vila.

Aici totul era exact ca in poze. O vila mare, cu 3 apatamente separate, o gradina mare, cu locuri speciale pt gratar.

Noi am luat apartamentul cel mai mare. Avea un living mare pt servit masa, 2 dormitoare mari, baie mare, bucatarie complet utilata si foarte frumos amenajata.

Ne-am cazat, am luat de la Zoli bilete la AquaPalace si la Aquaticum din Debrecen, dupa care am plecat la tesco sa facem cumparaturi.

A doua zi ne-am trezit dimineata, am luat micul dejun si am pornit spre bazine.

Totul a fost perfect. Am vizitat si gradina zoologica din Debrecen, unde a fost bucuria baietelului.

In concluzie, a fost o mini vacanta super reusita, iar Vila Salcam o recomand cu incredere chiar si celor mai pretentiosi.

Trimis de sorin stelistul in 19.04.11 18:30:43
Validat / Publicat: 19.04.11 19:31:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: hajdu si toata ungaria

VIZUALIZĂRI: 3794 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorin stelistul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 livingul din apart a din vila salcam

[19.04.11 20:13:23]

Ceva despre localizarea exactă a apartamentelor în staţiune nu ne zici? M-ar interesa şi ce alte facilităţi oferă acestă vilă, adică loc de joacă, restaurant, piscină, parcare, internet (pe fir sau wifi).

Ar mai fi interesant cât de departe sunt de ştrand şi aquapalace + câteva foto.

Eu AmFostAcolo anul trecut, am stat la Aurum (găseşti review-ul dacă dai click aici), da nu ştiu nimic de acestă vilă.

Cât despre Zoli Marki, am mai spus-o. La cât de ok. îi tipul, io la Hajduszoboszlo nu mai merg decât prin el. Are cunoştinţele necesare de limbă şi turistice astfel încât să îţi facă un sejur plăcut acolo. Plus că, la Aqaticum, la Debrecen, are preţuri mai bune decât cele de la casele de bilete!!!

Mă bucur că te-ai simţit bine acolo.

[19.04.11 20:30:36]

ai toate facilitatile loc de joaca parcare in curte cu alarma internet wi fi e superba si e aproape noi mergeam pe jos si faceam lejer 10 min de la aurum tot inainte pana la hotel silver si de la silver 100 m in dreapta cam 500 metri erau de la vila pana la aurum imediat pun si poze

hlli
[19.04.11 21:06:11]

Eu cred ca aici este site oficial de prezentare a pensiunii.

Din cite vad pe site, pensiunea arata bine si preturile sunt rezonabile.

Am studiat si eu mai multe oferte, pentru luna septembrie, la Hajdu si la Gyula. Distanta mai apropiata de Timisoara a facut sa ne decidem pentru Gyula, desi imi parea mai tentant la Hajdu.

@creivean, sa inteleg ca Zoli are un discount la cumpararea biletelor pentru strand? Este bine de stiut acest lucru. Cam cu cit sunt mai ieftine biletele?

[19.04.11 21:14:26]

hlli e mai ieftin de la zoli si la aqua palace si la aquaticum si la strand posibil are ceva contracte cu acestea

[19.04.11 21:17:58]

Sorin, acum am înţeles în ce zonă îi. Mie mi se pare cam departe de ştrand. Nouă şi până la Aurum, pe căldura de la 12.00, când ne retrăgeam în cameră, pentru somnul copilului de amiază, ni se părea mult

@hlli

Nu, Zoli are bilete cu reducere la complexul Aquaticum din Debrecen, cu un discount substanţial şi ceva mai mic la AquaPalace. La ştrand nu are, pentru că nu oferă, cu toate că Zoli administrează vreo 12 apartamente în Hajdu şi colaborează cu toate hotelurile/pensiunile din staţiune, fiind singurul vorbitor de limbă română de acolo ce se ocupă de turism.

Şi mulţi români, aşa ca mine şi Sorin, plus de ex. Alina Morar, merg acolo prin el. De altfel, el are în proprietate un apartament şi prietena lui încă unu.

Chiar şi el se plângea că la ce vânzare le-ar putea face, este mirat de ce nu primeşte ceva reducere, dar administraţia ştrandului i-a dat de înţeles că au destui clienţi şi fără acest sistem. Şi chiar au...

[19.04.11 21:25:53]

scuze creivean ai dreptate la stranduri nu are bilete

Alina Morar
[19.04.11 22:59:13]

Da, am fost si eu la Hajdu, cu ajutorul lui Zoli, la Casa Miklos, de rev.

Pe Zoli il recomand acum tuturor prietenilor. Chiar acum unei prietene i-a rezolvat cazare la Hajdu si chiar si ea spunea ca ce ca lumea e.

La zoo sper sa ajung in a doua zi de Pasti. Oare e deschis? Nu m-am interesat inca.

[19.04.11 23:04:37]

Alina, uite, pe saitul oficial al zoo, la program nu zice nimic despre o eventuală închidere. Dă click aici şi dacă vrei să reciteşti review-ul meu de acolo, dă click aici.

Alina Morar
[19.04.11 23:14:53]

Acum am intrat si eu pe seitul lor si parca am vazut ca e deschis. La orar era trecut si program de sarbatori.

Sper sa avem noroc, ca de mers la bai nu avem chef. Mai bine ne plimbam.

Alina Morar, hlli, sorin stelistul
Alte impresii din această RUBRICĂAkacos Apartman / Apartamente Salcâm: