ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.04.2011
ÎNSCRIS: 24.01.10
APR-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 8ani

Un hotel perfect pt vacanta

Am ajuns la acest hotel in data de 2.04.2011 pt un sejur de 7 noptii. Hotelul se afla la intrarea in statiunea Santa Susana cred ca este al patrulea hotel, vis-a-vis de statia de tren care leaga statiuniile de Barcelona. Cazarea s-a facut rapid, noi fiind trei familii am cerut camere apropiate si am si primit fara comentarii sau atentii. Am ocupat camerele 424,426,428 a noastra fiind foarte mare avand in vedere ca noi eram 2 adulti si un copil am beneficiat de o camera cu 4 paturi foarte spatioasa si cu o terasa imensa (o sa se vada in poze).

Hotelul are numeroase dotari, printe care; piscina exterioara, interioara, jacuzzi, sauna. bar cu concerte live in fiecare seara etc.

Deci cazarea super ok, curatenie impecabila.

Masa variata, am avut bufet suedez toata mancarea a fost foarte buna, multe fructe (pepene rosu, galben, ananas, kiwi, portocale, banane, pere. mere) cateva feluri de prajituri etc bautura inclusa (3 feluri de vin, sampanie) salate.

Personalul foarte amabil de la receptionera pana la cei care debarasau mesele.

Servicii cu plata de care puteti beneficia; piscina interioara -5 euro o jumatate de zi sau 7 euro toata ziua (prret pe saptamana 30 euro)

Seif 14 euro pe saptamana (este recomandat pt siguranta in cazul in care mergeti in vizita la Barcelona) o sa detaliez mai multe in impresiile despre Barcelona. La seif trebuie sa lasati si o garantie de 5 euro pe care o primiti la returnarea cheii.

Telecomanda de tv o luati de la receptie tot cu o garantie de 5 euro.

Spectacolele de la bar incep de obicei pe la ora 21 si sant ori concerte live ori flamengo si va puteti delecta chiar daca nu comandati nimic de la bar

Am inteles ca vara sant si animatori si club pt copii, iar langa piscina interioara aveti si o sala de biliard si alte jocuri electronice. Toate merg cu fise de un euro mai putin biliardul care merge cu 2 de un euro.

Recomand acest hotel daca va intereseaza un sejur in aceasta statiune.

Trimis de bogdan 75 in 12.04.11 11:37:35
Validat / Publicat: 12.04.11 12:16:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA.

VIZUALIZĂRI: 5139 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan 75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 poze din camera de hotel
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 54.01 EUR pe cameră

[12.04.11 12:15:30]

Mutat la rubrica "Montemar Maritim" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

alex1968
    [17.03.15 20:52:23]

@bogdan 75 -

Sunt tentată să merg şi eu de Paşte aici şi văd că ai fost aproximativ în aceeaşi perioadă a anului. Te rog, spune-mi cum a fost vremea? În camere era cald?

Am înţeles că staţia de tren sau de autobuz este în apropierea hotelului. Cât de des circulă trenul/autobuzul până la Barcelona?

Hotelul este departe de zona comercială din Santa Susana?

Mulţumesc mult şi scuze pentru "avalanşa" de întrebări, dar trebuie să mă decid cât mai repede pentru Vacanţa de Paşte şi oferta asta îmi face serios "cu ochiul". Încă odată, mulţumesc mult

bogdan 75AUTOR REVIEW
    [17.03.15 21:29:56]

@alex1968: Buna seara, stația de tren este in fata hotelului iar frecventa trenurilor este foarte mare spre Barcelona ai retur. Cu trenul ajungi cel mai rapid si in Barcelona merge pe linia se metrou iar din Piața Catalunia poți schimba si mergi unde vrei. Din spatele hotelului mergi spre zona comercială care este pe autostrada ai sant cam 2 km. Acolo este Un mic mall cu Carrefour si câteva magazine si un Lidl. In rând cu hotelul in apropiere dar si in spre sfârșitul Stațiunii sant multe buticuri si magazine gen Litoral cu suveniruri si altele. Vremea a fost superba atunci insa am făcut ai plaja insa apa marii si la piscina era rece. Dacă mai îți pot fi de folos cu întrebări te ajut cu plăcere. Vacanța frumoasa!

[17.03.15 21:38:14]

@bogdan 75 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

alex1968
    [17.03.15 21:41:38]

@bogdan 75 -

Mulțumesc mult. Probabil că până la plecare te voi mai deranja cu câteva întrebări. Încă odată, mulțumesc foarte mult

alex1968, bogdan 75
    Alte impresii din această RUBRICĂMontemar Maritim Hotel: