ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2011
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 21.03.11
JUL-2010

Hotelul Danny- TREI STELE- pentru cei fara mari pretentii

Situat la o distanta apreciabila de plaja, cam 15 minute de mers fie pe strada printre magazine, fie prin livezi de maslini, acest hotel nu este recomandat celor cu pretentii prea mari, incadrandu-se perfect in decorul si specificul local.

Un gen de complex, doua corpuri de cladiri cu doua etaje, asezate una in fata celeilalte, despartite de aleea principala ce se bifurca si te duc direct la cele doua piscine, nu prea mari, pe marginea uneia dintre ele aflanduse si mini restaurantul unde poti servi micul dejun.

Micul dejun merita ceva mai multa atentie. CONTINENTAL fiind, este servire la masa (nu bufet suedez) si in fiecare zi primesti acelasi lucru: castravete, rosie, sunca prajita, branza, ou ochi si unt cu gem. Se poate opta intre ceai si cafea (dupa parerea mea la fel de slabe amandoua), daca le doresti pe amandoua, trebuie sa platesti una dintre ele si aveam si un pahar de suc- compot, care se dorea a fi de fructe.

La intrarea pe aleea principala, suntem intampinati de un magazin, bine aprovizionat, unde gasesti aproape tot, dar la preturi vizibil mai ridicate decat la marile magazine, continuat de barul principal cu karaoke al complexului, dotat cu masa de biliard, masute, TV, loc unde cei ce gospodaresc ceasta locatie, organizeaza saptamanal contra cost, seara greceasc, cu mancaruri specifice, dansuri si port popular traditional si unde in fiecare seara rasuna muzica, pana la ore rezonabile in noapte.

Corpurile de cladire, renovate si fara nimic special, asigura intrarea in camere direct de afara, de pe terasa de acces, unde dau si gemuletele de la baile fiecarei camere de pe culoar.

Camerele acceptabil de mari, aerisite, cu balcon ce da catre fata hotelului, unde gasesti plantati banani ce cu frunzele lor mari, cand adie vantul iti bat in geamul camerei. Kicineta utilata (frigider, cratita, oala, tigaie ibric, plita electrica, cana electrica, castron + farfurii adanci si intinse, cesti de cafea si farfurioare, pahare, linguri, furculite, cutite, lingurite).

Avem in dotare un TV si A/C, acesta din urma fiind contra cost.

Cea mai grava problema o gasesti in baie, fara cabina de dus (adica era un colt cu un postament ridicat unde aveai dushul dar cabina nu era inchisa), foarte mica si cu o canalizare practic inexistenta. Toate astea combinate se traduceau in: cand faceam dush udam toata baia si apa de pe jos ramanea acolo iar mai apoi curgea afara, in camera, in bucatarie, nu degeaba au peste tot gresie, de la un cap la altul. Noroc ca am gasit un mop undeva langa camera noastra, parca pus special si cu talc, cu care mesteream la a baga apa in canalizarea din baie...

La reclamatiile facute, cei ce gospodaresc complexul sunt prompti si receptivi, dar in ciuda bunavointei si eforturilor nu prea reusesc sa rezolve problema canalizarii, care constat din cele citite de la ceilalti colegi turisti ce au mai trecut pe aici cu ceva ani buni in urma, este tipica locatiei.

Despre personal, zambareti, amabili, vigilenti, afaceristi, care dupa parearea mea nici nu te atrag dar nici nu te resping.

Citind si celelalte impresii mai vechi in timp, sunt perfect de acord cu cele descrise de colegi si constat o inertie locala, ce persista si cred ca tot aceleasi lucruri, neschimbate la pot gasi si daca voi reveni peste ceva ani in zona.

In speranta ca nu v-am obosit cu impresiile mele, va multumesc.

Trimis de profudistrat in 22.03.11 15:59:04
Validat / Publicat: 22.03.11 17:48:22

VIZUALIZĂRI: 3080 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (profudistrat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pitic25
[18.06.11 17:02:37]

Am citit impresiile legate de hotelul Danny, hotel unde voi pleca peste 10 zile. Am mai fpst in Grecia, stiu ce inseamna 3 stele pt. ei, dar tinand cont ca timpul petrecut de noi in camera, in hotel va fi putin, preferand vacantele active, nu ma intereseaza ceva de lux. Important sa fie curat, sa aiba strictul necesar. Intrebarea mea este legata tocmai de dotarile camerelor, nu am reusit sa vad niciunde daca exista uscator de par in camera, aparat foarte necesar si pe care nu stiu daca sa-l pun in bagaje sau nu. Sper sa primesc un raspuns in timp util din parte dv. , raspuns pt. care va multumesc!

pitic25
Alte impresii din această RUBRICĂDanny's & Kali Pigi Hotel: