ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.03.2009
    DIN: iasi
    ÎNSCRIS: 17.03.09
    AUG-2008

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Odihna si placere - beton !

Pensiune draguta in Banjole (un orasel la 7-8 Km de PuLA).

Camere mari, spatioase, AC, TVsat, parcare, piscina, gradina cu smochini, piersici.

Se poate lua masa in resturantul pensiunii.

Distanta pana la mare cca 500 m. Pana la plaja cu pietroaie cam 1 km.

Pescuit in golfuri, inot, plaja, bere. Peste si fructe de mare - beton

Nota 9 din 10.

Pret 300 euro/familie/7 zile

Proprietarii amabili si serviabili.

Trimis de oxy* in 18.03.09 11:49:26

VIZUALIZĂRI: 3180 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oxy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P1x Un om si un caine
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

monica34 [16.03.10 23:03:40] »

rog un contact de la pensiune

multumesc

oxy* [17.03.10 09:54:42] »

Draga Monica34 - eu am luat aceasta cazare prin agentia de turism Adriagate. Recomand calduros aceasta agentie. Voi incerca sa-ti trimit datele de contact (cand am plecat am luat un pliant)

Atentie: daca vrei odihna, du-te la Banjole- este un orasel linistit. Daca vrei galagie, recomand Medullin.

daca mai vrei amanunte-cu placere. Oxy

Oricum ,daca vrei sa mergi in Croatia , as recomanda mai degraba Dalmatia (Zadar de exemplu e un oras absolut superb) Istria este o regiune mai putin dezvoltata ( a fost disputata cu Italia) Abia in ultima perioada se dezvolta puternic pentru ca au amenintat cu secesiunea si alipirea la Italia. O alta caracteristica Istriei este pamantul de culoare rosie(ca zgura rosie). Dar e frumos.

webmaster7 [17.03.10 10:06:18] »

oxy, pe acest site referirile explicite la agentii de turism sunt interzise, scrie foarte clar cu rosu mai jos.

Pentru astfel de discutii, folositi mesajele private.

oxy* [17.03.10 10:15:05] »

Scuze - nu mai fac ....

oxy* [17.03.10 10:16:45] »

Citez ATENTIE! referirile la AGENTII si alte entitati din Romania sunt INTERZISE:

agentia mentionata nu este din Romania.

webmaster7 [17.03.10 10:21:02] »

Ok, atunci o lasam. Cum se numea si din ce tara e?

oxy* [17.03.10 10:50:23] »

E o gluma sau chiar vrei sa stii? www.adriagate.com

webmaster7 [17.03.10 10:58:49] »

Nu, nu era o gluma deloc. Am sters numele agentiei, si nu mai tineam minte care era.

Mersi fain, am sa introduc numele in ecoul tau initial, cel care a declansat aceasta discutie.

monica34 [21.03.10 23:47:05] »

Draga Oxy, multumesc ptr info. Dupa cate am citit despre Croatia zilele astea am crezut ca ma lamuresc, dar din contra mi se pare ca nu mai stiu unde vreau sa-mi petrec vacanta, in Istria, golful Kvarner, Dalmatia de nord/centrala/sud. Te rog da-mi un sfat de unde sa incep, vreau o vacanta activa, sa fac excursii zilnic ( inclusiv Lacurile Plitvice ptr care am inteles ca e mai bine sa-mi iau 2 zile cazare acolo). De cazare ma voi descurca, am consultat si site-ul pe care mi l-ai dat, insa vreau sa ma sfaturiesti din punct de vedere al zonei. Multumesc

ramop [15.06.10 14:44:14] »

Salut! am vazut o poza cu un catel....sa inteleg ca se primesc animale in structura de cazare respectiva? Multumesc anticipat!

oxy* [15.06.10 16:26:14] »

Salut. In poza aia era un cetatean "plimbat"de un catel (de fapt un dulau), care a intrat in cadru. Nu stiu daca primesc animale dar cred ca se poate afla.

In orice caz, acu' 2 ani, la Midnight era in curs de finalizare un corp de cladire cu camere cu balcon, Sunt convins ca acum este functional.

Vara asta cred ca voi merge din nou in Croatia, in Dalmatia (Zadar) dupa care voi trece in Italia (fie cu feriboatul, ie prin Istria-Trieste).

Vacanta placuta tuturor colegilor de Forum!

ramop [17.06.10 12:42:18] »

Mersi de raspuns. Distractie placuta in concediu!

monica34, oxy*, ramop